Προς το περιεχόμενο

Ο πηδηχτής του scsi...


trospe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Όσο για την προσπέραση να εκμυστηρευτώ ότι έχω κάνει πολλές προσπεράσεις σε τόοοοοσα ιδίου ύφους post που έχεις κάνει. Αλλά έαν προσπερνώ ότι δε γουστάρω θα καταλήξω να ζω σε ένα (μικρό - προσωπικό) κόσμο που δεν γουστάρω. Ε και αυτό δεν το γουστάρω "

Aφού έχεις δει όπως λές κι άλλα ποστ που έχω κάνει,τουλάχιστον θα μπορούσες να καταλάβεις ότι έχω κι εγώ όπως και όλοι οι άλλοι κάποιες γνώσεις και κάποιο δείκτη νοημοσύνης να μην συγκρίνω low level με full format!

 

Του π0Υ$Τ]-[!!!!

 

Πάντως χαίρομαι να "μιλάω" με ιδιοφυίες

 

 

billpeppas HamerZ gregdais LL_NEO clopier or1onas chiderboy giankyr ANEMOS-V madsc Highlander k_w_t nik_nik polaki KWSN_Men

που καταλαβαίνουν από μία χωριάτικη με απ'όλα χωρίς κρεμμύδι :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπερα.

 

Κατ' αρχας να πω οτι αν καναμε αυτη την συζητηση σε καποια καφετερια,

θα ειχαμε αφ' ενος ριξει πολυ γελιο κι αφ' ετερου θα ειμασταν ολοι κολλητοι.

Αντ' αυτου, σχεδον πεφτουν σφαλιαρες.

Ειναι πολυ ευκολο να γινουν παρεξηγησεις παιδια, γιατι δεν τον ξερουμε τον

αλλο κι ως εκ τουτου, οτι λεει δεν το visualize σωστα, αλλα το παρερμηνευουμε.

 

Relax.....

 

Το θεμα ειναι τα scsi.

 

PS1:

thanx για το sig.

 

PS2:

Εγραφα/γραφω στο AWMN, αλλα τωρα τελευταια εχω ξενερωσει και παταω

αραια και που...

 

Cheers!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trospe εγώ έχω κάτι αρ*ίδια δεκα τόνους και δεν φήνω να με προσβάλλουν ετσι.

 

αλήθεια και πρόσωπο με πρόσωπο είσαι τοσο κ@υλεάς και την λες σε οποιον ναναι έτσι;;

και εγώ θα μπορουσα και όλοι μας να το παίζουμε μαμιάδες απο το keyboard.

σε καμία απάντηση δεν το επαιξα ιδιοφυία οπως λες.

μάθε να συγκρατείς τις σκέψεις για τους άλλους γιατί το παν δεν είναι τα μαλακισμένα τα PC, και έχει ο καθένας μας μια προσωπικότητα. το ξερεις οτι μερικοι απο αυτους που έβαλες στο παραπάνω σακί μπορεί να είναι μεγαλύτεροί σου και να έχουν οικογένειες ή μπορεί στα άλλα πράγματα στη ζωή τους να είναι πολύ αξιόλογοι άνθρωποι.

παρακολουθώ το Insomnia 5 χρόνια και δεν έχω μιλήσει σε κανέναν με αυτό τον τρόπο, γιαυτό και δεν δέχομαι να μου μιλάνε ετσι.

 

 

το τοπικ μου δεν αλλάζει εκφράσεις με καμία παναγία.

οι moderators/administrators που θα μου την πέσουν για τις εκφράσεις μου, ας κάνουν έναν κόπο και να ρίξουν μια ματιά στα threads και τοπικς μου και ας με αξιολογήσουν ανάλογα. αν πάλι υπάρξουν συνέπειες εναντίον μου, λυπάμαι που το λέω αλλά τσάμπα έχασα τόσα χρόνια παρακολουθόντας ένα Forum που δέν έχει σωστά κεφάλια να βάλουν κάποια άτομα στη θέση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trospe εγώ έχω κάτι αρ*ίδια δεκα τόνους και δεν φήνω να με προσβάλλουν ετσι.

 

αλήθεια και πρόσωπο με πρόσωπο είσαι τοσο κ@υλεάς και την λες σε οποιον ναναι έτσι;;

και εγώ θα μπορουσα και όλοι μας να το παίζουμε μαμιάδες απο το keyboard.

σε καμία απάντηση δεν το επαιξα ιδιοφυία οπως λες.

μάθε να συγκρατείς τις σκέψεις για τους άλλους γιατί το παν δεν είναι τα μαλακισμένα τα PC' date=' και έχει ο καθένας μας μια προσωπικότητα. το ξερεις οτι μερικοι απο αυτους που έβαλες στο παραπάνω σακί μπορεί να είναι μεγαλύτεροί σου και να έχουν οικογένειες ή μπορεί στα άλλα πράγματα στη ζωή τους να είναι πολύ αξιόλογοι άνθρωποι.

παρακολουθώ το Insomnia 5 χρόνια και δεν έχω μιλήσει σε κανέναν με αυτό τον τρόπο, γιαυτό και δεν δέχομαι να μου μιλάνε ετσι.

 

 

το τοπικ μου δεν αλλάζει εκφράσεις με καμία παναγία.

οι moderators/administrators που θα μου την πέσουν για τις εκφράσεις μου, ας κάνουν έναν κόπο και να ρίξουν μια ματιά στα threads και τοπικς μου και ας με αξιολογήσουν ανάλογα. αν πάλι υπάρξουν συνέπειες εναντίον μου, λυπάμαι που το λέω αλλά τσάμπα έχασα τόσα χρόνια παρακολουθόντας ένα Forum που δέν έχει σωστά κεφάλια να βάλουν κάποια άτομα στη θέση τους.[/quote']

 

 

Πρώτα απ'όλα κούλαρε. Δεν με ξέρεις... δεν χρειάζεται να με μάθεις... αλήθεια...

 

Δεύτερον...δεν κορόιδεψα κανέναν στο προηγούμενο μήνυμα μου...

Ειρωνεύτικα (που δεν το κατάλαβες) τον Lowrider που σας έβγαλε όλους ιδιοφυίες... και αυτός έγραψε ότι καταλαβαίνετε χωριάτικη με απ'όλα χωρίς κρεμμύδι. Εσείς που καταλάβατε ότι μίλαγα για σπιτικό full format με win2k στη σύγκριση με το format του server της εταιρίας.

 

Χαλάρωσε...δεν έχω τίποτα ούτε μαζί σου ούτε με κανέναν... απλά μια κόντρα με ton Lowrider.

 

P.S. Καλό θα ήτανε να υπάρχει λίγος σεβασμός για τους mods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες,

 

@bchris

Μαζί σου bchris. Καλά τα λες. Απλώς η εμμονή (όχι η δικιά μου) με σπρώχνει να τραβάω αυτό το θέμα.

Περί awmn, καλά θυμόμουνα, κι εγώ ξενέρωσα απίστευτα, από τη μία από τα παράσιτα και το ότι γύρναγα λιώμα από τη δουλειά και πλάκωνα τα telnet και τα ανεβοκατεβάσματα στα db και από την άλλη από το ελληνικό δαιμόνιο που μεταμόρφωσε σιγά σιγά το awmn (προσωπική άποψη) από καμάρι σε νταμάρι (τώρα μου ήρθε :P ). Τώρα πλέον ούτε τη πρώτη σελίδα δεν διαβάζω.

 

Τώρα, προς το φίλο μας τον trospe.

 

Aφού έχεις δει όπως λές κι άλλα ποστ που έχω κάνει' date='τουλάχιστον θα μπορούσες να καταλάβεις ότι έχω κι εγώ όπως και όλοι οι άλλοι κάποιες γνώσεις και κάποιο δείκτη νοημοσύνης να μην συγκρίνω low level με full format!

[/quote']

 

Εμ, μα επειδή ακριβώς έχω δει άλλα posts σου...

 

 

Ειρωνεύτικα (που δεν το κατάλαβες) τον Lowrider που σας έβγαλε όλους ιδιοφυίες... και αυτός έγραψε ότι καταλαβαίνετε χωριάτικη με απ'όλα χωρίς κρεμμύδι. Εσείς που καταλάβατε ότι μίλαγα για σπιτικό full format με win2k στη σύγκριση με το format του server της εταιρίας.

 

 

Όσο για αυτούς που "καταλαβαίνουν" τις χωριάτικες ξέρω τουλάχιστον ένα που έχει την ίδια ακριβώς άποψη με μένα. Και πάω στοίχημα ότι είναι πάνω από ένας.

 

Φυσικά κανείς δεν περιμένει να είναι όλοι οι posters φιλόλογοι. Αλλά ρε παιδί μου ένα "OK μάγκες, δεν το διατύπωσα με αρκετή σαφήνεια, ορίστε τι εννοούσα αρχικά..." δεν βλάπτει, προταίρημα είναι.

 

Τέλος κατά τη ταπεινή μου γνώμη ο σεβασμός προς το σύνολο του forum έχει προτεραιότητα από το σεβασμό προς τους mods.

 

Σίγουρα offtopic, εάν δεν κλειδωθεί τουλάχιστον ας κρατήσουμε ένα πολιτισμένο τρόπο γραφής.

 

Anywayz, αυτά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα.

Ξαναθάψτε τα τομαχωκ.

Η μέρα είναι για καφέ στην παραλία, όχι για να σκουπίζουμε σκαλπ από το πάτωμα του forum.

Προχτές σφουγγάρισα. Όοοοχι πάλι. :P

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα.

Ξαναθάψτε τα τομαχωκ.

Η μέρα είναι για καφέ στην παραλία' date=' όχι για να σκουπίζουμε σκαλπ από το πάτωμα του forum.

Προχτές σφουγγάρισα. Όοοοχι πάλι. :P

 

 

 

/sc[/quote']

 

 

Nai, alla emeis hmaste kleismenoi mesa se 4 toixous, kai douleuoume san ta skulia....

:lol:

 

Kataramenh ftwxeia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κάτι άλλο θα το πώ το sorry,αλλά δεν μπορεί να περάσει αυτό ασχολίαστο...

 

***********************************************************************************************

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο trospe

Aφού έχεις δει όπως λές κι άλλα ποστ που έχω κάνει,τουλάχιστον θα μπορούσες να καταλάβεις ότι έχω κι εγώ όπως και όλοι οι άλλοι κάποιες γνώσεις και κάποιο δείκτη νοημοσύνης να μην συγκρίνω low level με full format!

 

 

Εμ, μα επειδή ακριβώς έχω δει άλλα posts σου...

***********************************************************************************************

 

 

Aν έχω κράξει,τσακωθεί ή έχω έρθει σε κόντρα είναι μικρό το ποσοστό σε σχέση με τις προτάσεις και την βοήθεια που ανιδιοτελώς έχω προσφέρει.

 

Στο forum του linux π.χ. δεν έχω έρθει ποτέ σε κόντρα με κανέναν... ότι βοήθεια μπορώ να δώσω δίνω.. ή ιδέες..

To ίδιο και στο forum των δικτύων.

 

Με περιγράφεις ρε ψηλέ σαν μαύρο πρόβατο...

 

Οκ έστω και αργά sorry ρε παίχτη.

 

Και ο billpeppas, που άλλοι θα λένε κακά λογια και άλλοι τα καλύτερα, πολλές φορές έχει φάει ban αλλά πολλές φορές έχει βοηθήσει και έχει και κάποια stickys. Δεν κρύβω ότι έχει βοηθήσει και μένα σε κάποια pm's.

 

Κατα κάποιο τρόπο κάτι παρόμοιο έχω κάνει κι εγώ...

Και stickys έχω γράψει και έχω τσακωθεί και έχω ζητήσει sorry όταν ήμουνα λάθος και έχω προσφέρει βοήθεια.

 

Η παράθεση σου lowrider που σχολιάζω σ'αυτό το post με μειώνει πολύ και σαν χρήστης/τεχνικός/admin και σαν insomniac και αυτό είναι κάτι που δεν επιτρέπω.

 

Είμαι ισχυρογνώμων όπως κι εσύ όπως και πολλοί άλλοι στον τομέα των computers.

Αν δεν ήσουνα και εσύ από τη μεριά σου ισχυρογνώμων δεν θα είχαμε φτάσει μέχρι εδώ.

Σωστά;

 

Οι άνθρωποι των υπολογιστών είναι σαν αυτούς που γ@μ@νe

πολύ,και σαν αυτούς που πίνουν ναρκωτικά. Κάθε είδους. Από τσί ,σελίδες..μέχρι την παραμύθα. Νομίζουν ότι αυτοί είναι στον κόσμο και κανένας άλλος.

 

Το να λές ότι επειδή έχεις διαβάσει άλλα post μου,για αυτό υποθέτεις ότι μπερδεύω το full format με το low level με ρίχνει πολύ. \

Οχι φίλε μου... μην το παραγ.....ε

 

Δεν έχεις (όπως κι εγώ για σένα) ιδέα το τι πράγματα μπορεί να γνωρίζω για τους υπολογιστές και το πόσο ψυχασθενής με τα 6 μου computer είμαι.

 

Ζητάω συγνώμη που το τράβηξα πολύ το σχοινί αλλά αν θέλεις να έχουμε ένα αν μη τι άλλο happy end θα έπρεπε να κάνεις κι εσύ ότι έκανα κι εγώ στην τελευταία αυτή παράγραφο. Οτι και να έγραψα για σένα,ποτέ δεν υποτίμησα ή έθαψα τις γνώσεις σου. Ολα τα άλλα ναί..put the blame on me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ trospe, τέλος καλό όλα καλά.

 

Tην επιμονή μου την παραδέχομαι(παραδέχτηκα) αλλά και την δικαιολόγησα.

 

Όσο για την περιγραφή σου της ψυχοσύνθεσης των πορωμένων με υπολογιστές, ναι συμφωνώ, αλλά είναι μάλλον νεοελληνικό φαινόμενο παρά computerικό φαινόμενο (πάλι προσωπική άποψη). Οι περισσότεροί μας είμαστε θεοί των υπολογιστών, θεοί τις καθημερινής οδήγησης, super lovers etc. Anyway, άσχετο εντελώς :P

 

Ελπίζω από εδώ και πέρα να τα λέμε με φιλικότερο ύφος και να ενισχύσει ο ένας τη γνώση του άλλου (πρωταρχικός σκοπός κατά τη ταπεινή μου γνώμη για ένα forum σαν το Insomnia).

 

P.S. Δεν είμαι ψηλός, normal είμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"" Όσο για την περιγραφή σου της ψυχοσύνθεσης των πορωμένων με υπολογιστές, ναι συμφωνώ, αλλά είναι μάλλον νεοελληνικό φαινόμενο παρά computerικό φαινόμενο (πάλι προσωπική άποψη) ""

 

Είμαι ερωτευμένος με τα computer...δεν είναι απλώς ένας τρόπος να βγάζω το ψωμί μου. Θα ήθελα να ζήσω παραπάνω μόνο και μόνο για να μάθω όσο πιο πολλά προλάβω σε αυτή τη ζωή για τους Η/Υ.

Ψάχνω πάντα το dna της δομής,και όχι ότι είναι clickable. Να μαθαίνω πως είναι φτιαγμένο αυτό που λειτουργεί.

Δίψα ατελείωτη και ακόρεστη για γνώση...δύναμη..

 

Αν συνεχίζω να γράφω, τότε θα 001001 101000 110100 101010 ;-)

 

"" Ελπίζω από εδώ και πέρα να τα λέμε με φιλικότερο ύφος και να ενισχύσει ο ένας τη γνώση του άλλου (πρωταρχικός σκοπός κατά τη ταπεινή μου γνώμη για ένα forum σαν το Insomnia). ""

 

handshake.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παω με χιλια τον gregdais :)

και λεω στους moderators να τον κανουν moderator :) και να κοβουμε και τα post του trospe , αφου ειναι τοσο αγενής και ενω ζητάει βοήθεια πάει απο πάνω να το παίξει και έξυπνος... Σε οσα εχει πει ο αγαπητός (μαλλον και γνωστός ) lowrider ειναι σωστος... διαβάστε τα μήπως και μάθετε και τίποτα παραπάνω και σταματήστε να παραπληροφορείτε τον κόσμο... Σκεφτείτε οτι πολλοί διαβάζουν αυτά που γράφετε και αρχίζουν και τα παίρνουν στα σοβαρά!!! Σαν τις μνήμες που όλοι τις μεταφέραμε παλιά σε αλουμινόχαρτο για να μην χαλάσουν !!! χαχαχα!!!!!.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παω με χιλια τον gregdais :)

και λεω στους moderators να τον κανουν moderator :) και να κοβουμε και τα post του trospe ' date=' αφου ειναι τοσο αγενής και ενω ζητάει βοήθεια πάει απο πάνω να το παίξει και έξυπνος... Σε οσα εχει πει ο αγαπητός (μαλλον και γνωστός ) lowrider ειναι σωστος... διαβάστε τα μήπως και μάθετε και τίποτα παραπάνω και σταματήστε να παραπληροφορείτε τον κόσμο... Σκεφτείτε οτι πολλοί διαβάζουν αυτά που γράφετε και αρχίζουν και τα παίρνουν στα σοβαρά!!! Σαν τις μνήμες που όλοι τις μεταφέραμε παλιά σε αλουμινόχαρτο για να μην χαλάσουν !!! χαχαχα!!!!!.....[/quote']

 

Kai egw se agapaw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εχεις πολυ πλακα! εχεις αρχισει και με προβληματιζεις δυσκολα το παθαινω αυτο... συνήθως οι γυναίκες μονο καταφέρνουν και μου το κάνουν ! για το καλο των υπολοιπων εδω μεσα δεν θα συνεχισω , πειτε οτι αλλο θέλετε ....

και οταν βρείτε δίσκο scsi 20 και 40 GB να μου φέρετε να πάρω και εγω έναν! πληρώνω όσο όσο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...