Προς το περιεχόμενο

MP3 Player <100 ?


kaci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα γενέθλιά μου έλαβα ως δώρο το ΖΕΝ Nano Plus στα 1 Gb.Το έχω ερωτευθεί κυριολεκτικά :mrgreen:

Είναι χωρίς υπερβολές και πανέμορφο και πολυλειτουργικό.(Παρεπιπτόντως αν προορίζεται για κοπέλα παρ' το σε γαλάζιο χρώμα.)

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.661097

 

Ο ήχος είναι πολύ καλός και το menu περιλαμβάνει ρυθμίσεις για τον ήχο(play modes και equalizer),την φωτεινότητα, την γλώσσα στην οποία θες να είναι το menu(13 διαφορετικές γλώσσες αν και δεν σου προσφέρει κάτι το ουσιαστικό αυτό...), επίσης περιέχει ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη καθώς και μικρόφωνο ηχογράφησης ομιλίας και τέλος έχει line in υποδοχή ώστε να κάνεις rip επί τόπου ένα κομμάτι που ακούς από minidisc ή cd-player στο zen σου χωρίς χρήση υπολογιστή..

Στο 1 Gb πάει μέσω e-shop στα 99 ευρώ ακριβώς.Υποθέτω ότι και στα 512 τα ίδια χαρακτηριστικά έχει οπότε προτείνω zen plus ανεπιφύλακτα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
An ebgaine kai me mnimoula 1G px, tha to epairna k egw...psaxnomai na parw mp3 player without cd..

 

Μα βγαίνει και στα 1GB!!

 

Τώρα σε σχέση με το Muvo που λές εσύ πάνω-κάτω το ίδιο είναι.. Ίσως το Muvo να είναι πιο εξεληγμένο αλλά πάντως το Zen Nano υπερτερεί στις ώρες λειτουγίας (18 ώρες έναντι 15). Και πάλι δεν είναι και μεγάλη διαφορά.. Α! Είναι και 10 ? φθηνότερο!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί μου φάνηκε πιο εξελιγμένο το Zen;...

Βασικά για ΖΕΝ θα ψάξω πρώτα μόλις πατήσω Ελλάδα και μετά αν δεν βρω, θα πάω στο Muvo.

Αχ, πάει το όνειρο του ipod, αλλά ας όψεται ο προϋπολογισμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για no name mp3 player ριξτε καμμια ματια σε ελληνικα site με δημοπρασιες. με λιγοτερο απο 100 (70-80) ευρω παιρνεις στικ, 2 gb με ραδιοφωνο και ηχογραφηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmmmmm Το muvo μπορεί να κρατάει ελαφρώς λιγότερο με μια μπαταρία αλλά δεν χρειάζεται καλωδιάκι για να συνδεθεί σε usb. "Σπάει" και βγαίνει φλασάκι που συνδέεται. Awfully interesting if u ask me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmmmmm Το muvo μπορεί να κρατάει ελαφρώς λιγότερο με μια μπαταρία αλλά δεν χρειάζεται καλωδιάκι για να συνδεθεί σε usb. "Σπάει" και βγαίνει φλασάκι που συνδέεται. Awfully interesting if u ask me.

 

Σοβαρά; Πώς γίνεται αυτό; Εμένα πάνω-κάτω στο ίδιο σχήμα μου φαίνονται και τα δύο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση e-tic

Έχει line in υποδοχή; Όχι ότι θα το χρησιμοποιήσω αλλά απλώς ενημερωτικά. Έχω καταλήξει και περιμένω να έρθω Ελλάδα να το χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Line-in για ποιο λόγο? Για να του συνδέσεις μικρόφωνο? Έχει ενσωματομένο μικρόφωνο για ηχογραφήσεις και κάνει και εγγραφή απο το ραδιόφωνο (αυτό δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΖΕΝ υπάρχει όπως κατάλαβα line in όπου συνδέοντας ένα discman για παράδειγμα, μπορείς να κάνεις επι τόπου rip ένα cd πχ.

Δεν τίθεται να το χρησιμοποιήσω έτσι, έστω κι αν είχε, αλλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε.

Great great great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΖΕΝ υπάρχει όπως κατάλαβα line in όπου συνδέοντας ένα discman για παράδειγμα, μπορείς να κάνεις επι τόπου rip ένα cd πχ

 

Tιιιιιι;;; Σοβαρά υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Που το είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...