Προς το περιεχόμενο

MP3 Player <100 ?


kaci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ΜP3 Player (για δώρο). Μπορώ να διαθέσω μέχρι και 100? (οπότε λύσεις Apple και iRiver μάλλον απορρίπτονται). Με ενδιαφέρει κυρίως η ποιότητα ήχου και η αξιοπιστία. Φυσικά και η χωρητικότητα και ράδιο είναι επίσης σημαντικά! Καμία πρόταση; Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κιόλας κάποιο μοντέλο ακόμα καλύτερα! Επίσης καμιά ιδέα για μαγαζί; Μέχρι τώρα έχω υπόψην μου μόνο το Πλαίσιο αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιο άλλο καλύτερο! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ αυτό έχω δει γιατί θέλω και γω κάτι οικονομικό αλλά και καλό!!! Αν κάποιος

το έχει ή ξέρει κάτι να πει η γνώμη του αλλά και να προτείνει και κάτι!!!

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.345199

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Innovator? Λίγο άγνωστη μου φαίνεται η μάρκα.. Και παραείναι φθηνό για αυτά που δίνει.

 

Εγώ από μια ματιά που έριξα κατέληξα στα εξής:

 

CREATIVE ZEN Nano Plus 512MB

 

IRIVER T-10 Chery Red

TRANSCEND MP3 T-SONIC 610 FM (512MB)

 

SONY MP3 E-Series NW-E002F (512MB)

 

 

Ποιό θα προτίνατε εσείς; :confused:

Please αν κάποιος έχει ένα από αυτά ας γράψει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Innovator? Λίγο άγνωστη μου φαίνεται η μάρκα.. Και παραείναι φθηνό για αυτά που δίνει.

 

Εγώ από μια ματιά που έριξα κατέληξα στα εξής:

 

CREATIVE ZEN Nano Plus 512MB

 

IRIVER T-10 Chery Red

TRANSCEND MP3 T-SONIC 610 FM (512MB)

 

SONY MP3 E-Series NW-E002F (512MB)

 

 

Ποιό θα προτίνατε εσείς; :confused:

Please αν κάποιος έχει ένα από αυτά ας γράψει κάτι.

 

 

Πάντως όχι το Sony. Εκτός αν έχεις βιονικά αυτιά και πιάνεις τους ανεπαίσθητους ήχους. Γιατί είναι τραγικά χαμηλή η ένταση του ήχου.

Επίσης, από ότι έχω ακούσει το SonicStage για να περνάς τα τραγούδια είναι τραγικό. Συν του ότι έχω την εντύπωση ότι δεν υποστηρίζει mp3 αλλά αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει on the fly, η desktop εφαρμογή τα mp3 σε attrack για να τα περάσει στον player. Και αυτό και πιο χρονοβόρο είναι, αλλά φαντάζομαι και όχι ότι καλύτερο ποιοτικά από τη στιγμή που από τη μια απωλεστική μέθοδο συμπίεσης, πας σε άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όχι το Sony. Εκτός αν έχεις βιονικά αυτιά και πιάνεις τους ανεπαίσθητους ήχους. Γιατί είναι τραγικά χαμηλή η ένταση του ήχου.

Επίσης' date=' από ότι έχω ακούσει το SonicStage για να περνάς τα τραγούδια είναι τραγικό. Συν του ότι έχω την εντύπωση ότι δεν υποστηρίζει mp3 αλλά αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει on the fly, η desktop εφαρμογή τα mp3 σε attrack για να τα περάσει στον player. Και αυτό και πιο χρονοβόρο είναι, αλλά φαντάζομαι και όχι ότι καλύτερο ποιοτικά από τη στιγμή που από τη μια απωλεστική μέθοδο συμπίεσης, πας σε άλλη.[/quote']

 

Ναι ε; Και εγώ που νόμιζα οτι θα είναι κορυφαία τα sony.. :? OK απορρίπτεται αυτό! Το Creative Zen Nano τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το zen nano έχω και εγώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το ραδιόφωνο έχει πολύ δυνατό δέκτη, πιάνει πολύ καθαρά. Η οθόνη μικρή, αλλά ευκρινής (άσε που ποιός την πολυκοιτάει), η μπαταρία έχει τον ατελείωτο. Α, και σχεδόν "ενοχλητικά" μικρό και ελαφρύ, χάνεται πανεύκολα σε τσέπες και τσάντες.

Όλα και όλα έχει δύο πλήκτρα μόνο. Αυτό είναι και καλό για λόγους απλότητας, αλλά και κακό, γιατί μου φαίνεται αρκετά χρονοβόρο να ψάχνεις στο (πολύ πλούσιο) μενού του με όλα και όλα ένα πλήκτρο. Πάντως συνηθίζεται.

Αν έπρεπε να πάρω καινούργιο, πάλι το ίδιο θα έπαιρνα. 79 ευρώ τα 512ΜΒ στα multirama.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το transcend, το 256 βέβαια αλλά δεν παίζει ρόλο.Για τα λεφτά του (80 euro τα χριστούγεννα) μου βγήκε πολύ καλό.Έχει ράδιο, εγγραφή ράδιο κ φωνής και χωράει καμια 60ρια mp3. Έχει και επαναφορτιζόμενη μπαταρία (σε usb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ πρός το Zen Nano κλίνω! Όταν λές οτι έχει "πλούσιο" μενού, τι εννοείς; Ειρωνικά; :???:

Όχι,καθόλου. Έχει πολλές ρυθμίσεις, αρκετά πράγματα να σκαλίξεις, αλλά είναι κάπως δύσχρηστο να πλοηγηθείς με ένα μόνο κουμπί.

Στα 79 ευρώ ήταν καλή τιμή, τώρα για 59 δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...