Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με πολυμηχάνημα Hp Psc2355


Greator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικο αφου πήρες HP πάρε ένα EPSON να ξεστραβοθείς!!
ανούσιο, ανόητο και τελείως Offtopic συμπέρασμα....

 

 

φίλε αν έχεις εγγύηση ακόμη φέρτο στην αγ. Παρασκευή να στο κανουν αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όταν βάζεις το χαρτί, κουνάς τους οδηγούς μπροστά και πλάγια ώστε να έρθει στην σωστή θέση (να εφάπτεται παντού);

 

Μήπως προσθέτεις χαρτί πριν τελειώσει;

Έχω και εγώ HP με duplexer (970cxi) και συνήθως μου το έκανε όταν έφτανε στο σημείο που είχα προσθέσει χαρτί. Αυτό συνέβαινε επειδή όταν προσθέτεις σελίδες στην υπάρχουσα στοίβα, το κάτω φύλλο (από τα νέα) γλυστράει πιο εύκολα στο πάνω φύλλο της προηγούμενης στοίβας, με αποτέλεσμα όταν πάει ο εκτυπωτής να πάρει το από πάνω του παίρνει και αυτό μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 970Cxi εχω κι εγω το ιδιο προβλημα αλλα χωρις να χρησιμοποιω το duplexer. Βεβαια ειναι 6,5 ετων, αλλα επειδη κατα τα αλλα ειναι σκυλι, λετε να υπαρχει κανενας τροπος να τον σωσω? Ανταλλακτικα ροδακια σε λογικη τιμη ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προηγούμενος εκτυπωτής μου ήταν ο hp 690c. Τον είχα αγοράσει το 1997 και είχε ακριβώς αυτό το πρόβλημα. Πρωτοεμφανίστηκε, πολύ αραιά στην αρχή, μερικούς μήνες μετά την αγορά και συνέχισε να επιδεινώνεται μέχρι που τον πέταξα αρκετά χρόνια μετά. Στο τέλος είχα καταλήξει να βάζω τις σελίδες μία μία. Δεν έπαιζε ρόλο το χαρτί ούτε αν ήταν μονή η διπλή εκτύπωση. Απλά στην διπλή το σπάσιμο ήταν πολύ μεγαλύτερο.

 

Τον είχα πάρει από την Στουρνάρη όταν απολύθηκα από το ναυτικό, αλλά εγώ έμενα Καβάλα, γι' αυτό στην αρχή που δεν ήταν συχνό το πρόβλημα το άφησα και έληξε η εγγύηση. Τον πήγα στην Καβάλα σε κάποιον (τεχνικό σε κατάστημα υπολογιστών) που ήξερα ότι ήταν ντόμπρος και του περιέγραψα το πρόβλημα. Με ρώτησε αν είναι hp και μου είπε ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα. Κάποιο εξάρτημα φθείρονταν πολύ γρήγορα. Μου συνέστησε να τον επιστρέψω στην hp αν ήταν εντός εγγύησης. Αν δεν ήταν θα μου κόστιζε πολλά. Όπως είπα δεν ήταν οπότε το άφησα εκεί το ζήτημα. Υπόψην ότι δεν τύπωνα ούτε 500 σελίδες το χρόνο καλά καλά.

 

Πάλι hp πήρα πιστεύοντας ότι ήταν μεμονομένο πρόβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου. Ελπίζω να μην έκανα λάθος.

 

Οπότε μην ψάχνεις να βρεις λύση με χαρτιά. Αν δεν δουλέψει αυτό που λέει ο mvaggel καλύτερο να το δώσεις στην hp αφού είναι στην εγγύηση και αφού υπάρχει και συνφορουμίτης που δουλεύει εκεί και προσφέρεται να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αυτο που ειπε και ο φιλος phph αρχιζω κι εγω να πιστευω οτι ισως να ειναι ενα κοινο flaw στους HP.

 

Φιλε gregdais θα σου ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να μου απαντησεις ειλικρινα σε ενα ερωτημα:

Μενω αρκετα μακρια απο Αγ.Παρασκευη. Ο εκτυπωτης ειναι μεσα στην εγγυηση και εχει καιρο μεχρι να ληξει.

Αλλα,

εαν ερθω Αγ. Παρασκευη θα γινει αμεσα αντικατασταση ή οταν φτασω εκει μετα απο τοσο δρομο θα αρχισουν να μου κανουν "νερα" και θα γυρισω απραγος (και κατ'επεκταση με νευρα)? Το λεω γιατι εχω εμπειριες απο service διαφορων εταιριων εδω στην Ελλαδα και ξερω τι παιζει μερικες φορες. Δε λεω οτι η HP ειναι ετσι, δεν εχω εμπειρια απλα αν ειναι να ερθω και να μου πουν οτι θα τον κρατησουν και μετα να μου πουν οτι δεν εχει προβλημα κλπ ειναι λιγο κοροιδια.

 

Επαναλαμβανω οτι δεν εχω εμπειρια απο την HP γι'αυτο ρωταω εσενα που σιγουρα κατι παραπανω ξερεις!

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε το οτι μένεις μακρυά δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Εγώ μένω γλυφάδα και τραβιέμαι καθημερινά στην Αγ. Παρασκευή... είμαι αρκετά μακρυά και εγώ, δεν έπαθα τίποτα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει κι εγω για να παω στη δουλεια μου κανω καθε μερα ταξιδι 2 ωρων αλλα για να ερθω μια μερα Αγ.Παρασκευη πρεπει να παρω αδεια απο τη δουλεια και θελει μια διαδικασια αυτο. Οποτε γι'αυτο σε ρωτησα :-)

 

To μηχανημα ειναι 100% εντος εγγυησης με την αποδειξη απο το πλαισιο οποτε θα δω ποτε μπορω να το κανονισω με τη δουλεια μου κ σου στελνω πμ να κανονισουμε!

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε gregdais!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=157342

 

 

Για παράδειγμα εγώ έχω 2 photosmart (8250 & 8450) και δεν μασάνε τίποτα. και εκτυπωνω συχνα φωτογραφίες και ιστοσελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...