Προς το περιεχόμενο

Οδηγός DS/ DS Lite για αρχαρίους


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

parakalw mia voithia agorasa tin R4DS kai den katalavenw pious fakelous prepei na antigrapsw apo ton disko stin microSD oute tin diadikasia... apo tis odigies pou ehei mesa pali den katalavenw kala logw aglikwn kai mperdevome... mporei na voithisei kapios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε ababane. Δεν έχω την R4, αλλά από αυτά που διαβάζω, τα πράγματα πρέπει να είναι απλά.

 

Πρώτα από όλα αποσυμπιέζεις τα αρχεία του προγράμματος της R4 (το kernel) στην microSD σου.

 

Μετά γράφεις όλες τις roms, αποσυμπιεσμένες, στο root της microSD. Δεν τις βάζεις σε κανένα φάκελο.

 

Για δοκίμασέ το και πές μου λίγο γρήγορα γιατί πρέπει να πάω για ύπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika simvenei to exeis den mporw na vrw pios fakelos ine o kernel pou anafereis...

 

iparhei fakelos me onoma system v1.06 pou mesa ehei enan fakelo _system_ ,

 

akoma iparhei enas fakelos moonshl pou mesa ehei tous fakelous DLSi misc dpgtools121

 

nomiza pos thatan polu apla ta pragmata, oti thavaza apla ta roms kai tha epezan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχεις 2 φακέλους και 2 αρχεία. τους φακέλους "_system_" και "moonshl"

και τα αρχεία _DS_MENU.DAT και _DS_MSHL.nds.

 

Αυτά τα αντιγράφεις όπως έχουν στην microSD. Να βρίσκονται στο root. Μήν τα χώσεις σε κανένα φάκελο.

 

Μετά αντιγράφεις και τις roms σου στο root. Δεν τις βάζεις σε φάκελο. Μήν φουλάρεις την MicroSD. Πρέπει να αφήσεις τουλάχιστον 4ΜΒ ελεύθερα τη πρώτη φορά.

 

Οπότε, αν τα κάνεις αυτά, στην microSD σου θα βλέπεις τους 2 φακέλους, τα 2 αρχεία και μαζί με τα 2 αυτά αρχεία και τα αρχεία όλων των roms που αντέγραψες.

 

Για δοκίμασέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα διάβασα το edit-αρισμένο πόστ σου. για να μή μπερδεύεσαι πολύ, κατέβασε το 1.08 kernel που είναι και το τελευταίο.

 

Αποσυμπίεσέ το και αντέγραψε τους φακέλους και τα 2 αρχεία που σου είπα στην MicroSD σου. Μετά πρόσθεσε και τις roms.

 

Πιστεύω θα λυθούν τα προβλήματά σου.

 

se efharistw polu doulepse.... dokimasa mono ena pehnidi to yoshi touch , den xerw an ine enthousiasmos ala ehw kai psp ,kai auto pou ehw na pw einai oti i esthisi pou mou dinei to ds ine alo pragma...

 

Άντε ωραία! Αν θές να κάνεις αναβάθμιση στο νέο firmware, κάνε αυτά που έγραψα παραπάνω. Να θυμάσαι ότι όταν αλλάζεις firmware, τα βήματα είναι ακριβώς τα ίδια, αλλά ΠΑΝΤΑ θα πρέπει να σβήνεις το προηγούμενο αρχείο _DS_MENU.SYS που δημιουργείται στην microSD από το προηγούμενο firmware.

 

Θα δημιουργηθεί νέο _DS_MENU.SYS αυτόματα από το νέο firmware.

 

Άντε καλό παιχνίδι και ρίξε μιά ματιά στο Puzzle Quest το οποίο είναι πόρωση.

 

Καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΠΑΙΔΙΑ μηπως μπορειτε να με βοηθησετε΄? εχω μια Μ3 sd ομως δεν μου παιζουν τα καινουρια παιχνιδια. ΓΙΑΤΙ πρεπει να κανω κατι? ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει μια flashcard και μια passcard να αγορασω γιατι με ενδιαφερει. Επειδη τα threads ειναι πολλα και καποια posts outdated νομιζω.

 

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες NDS games/multimedia/homebrew παρε R4DS ή M3.

Aν θες ολα τα παραπανω αλλα και GBA support τοτε πρεπει να πας σε σλοτ-2 λυση.Εκει δεν μπορω να σε βοηθησω και πολυ γιατι δεν το εχω ψαξει.Αν λοιπον θες σλοτ-2 ψαξε πες μας τι σκεφτεσαι και το μιλαμε!

 

Στο gbatemp.net εχει review απο σχεδον ολες τις καρτες και συγκριτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...