Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εχω αγορασμενο σε κουτι το starcraft 2.το ειχα παιξει πριν κανα χρονο και τωρα που πηγα να το ξαναπαιξω δεν θυμομουν το λογαριασμο στο battle.net ετσι εκανα ενα καινουργιο.οταν πηγα να βαλω το κλειδι μου ελεγε οτι δεν γινεται οτι εχει ενεργοποιηθει μια φορα.μετα απο επικονωνια στο suport μου λενε το εξης

Unfortunately the name you provided does not match the account that has this CD-Key claimed. This means that we will not be able to tell you the other account name unless you provide us with the following:

 

- A scan or digital image of nationally recognised photo ID, such as passport or drivers license (please do not include public transport cards, library cards etc, as these are unsuitable for our needs).

 

Keep in mind, that as you mentioned a key can only be used once. If this is not your key, or if a friend used it before you will not be able to use it to play the game.

 

 

εινια ασφαλη να στειλω scan της ταυτοτητας μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και τι θα καταλαβουν δηλαδη με αυτο. απλως αν ερθει καποιος αλλος και πει επ - το κλειδι μου το κλεψανε κτλπ - θα εχουν τα στοιχεια αυτου που το χει κλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε και πες ότι είχες κάνει λογαριασμό και ξέχασες τον κωδικό και πήγες να κάνεις καινούριο νομίζοντας ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα.

Βασικά στείλε εμαιλ και πες την αλήθεια ΑΚΡΙΒΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αυτο, ακριβως την αληθεια τους ειπα και φωτο με την συσκευασια τους εστειλα που φενεται το κλειδακι αλλα ζητανε ταυτοτητα δεν ξερω κουφο μου ακουγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μου ήρθε σήμερα μαιλ:

Due to suspicious activity, the Battle.net account ****@*** has been locked. To restore access to this account, please follow these steps:

 

Step 1: Secure Your Computer

 

In the event that your computer has been infected with malicious software such as a keylogger or trojan, simply changing your password may not deter future attacks without first ensuring that your computer is free from these programs. Please visit our Account Security website to learn how to secure your computer from unauthorized access.

 

Step 2: Secure Your E-mail Account

 

After you have secured your computer, please create a new password for your e-mail account since it may also be compromised. Be sure to check your e-mail filters and rules and look for any e-mail forwarding rules that you did not create. For more information on securing your e-mail account, visit this Support page.

 

Step 3: Choose a New Password

 

You must change your password in order to resume using this Battle.net account. Please click this link to choose a new password:

 

https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html

 

*Note that your former password no longer grants access to Battle.net account management, World of Warcraft, or any other login-protected Battle.net account service.

 

If you still have questions or concerns after following the steps above, feel free to contact Customer Support at http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=22330.

 

Sincerely,

The Battle.net Account Team

Online Privacy Policy

 

έχω να παίξω μήνες SC2, αυτό σημαίνει ότι κάποιος άλλος προσπάθησε να χακάρει το account;

 

και επειδή δεν έχω σκοπό να παίξω σύντομα SC, να το αφήσω για μετά ή να κάνω το re-activation τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μου έχει βγει και μένα, 3 φορές σε 3 μέρες όταν δοκίμασα να κάνω login στο site απ'τη δουλειά που έχουμε αγγλική IP. Λόγω του συμβάντος στις ΗΠΑ, ίσως αυξήσαν τα μέτρα ασφαλείας και το κάνει αυτό όταν κάνεις login από διαφορετικές χώρες ή μετά από πολύ καιρό.

Δεν είναι τπτ πάντως, απλά βάζεις όνομα και απαντάς το secret question ή πιο απλά βάζεις τα πρώτα 6 ψηφία του serial number ενός από τα παιχνίδια που έχεις.

 

edit: τώρα ξαναδιάβασα, εννοείς ότι εσύ δεν πήγες να μπεις, αλλά σου ήρθε ξέμπαρκο το μαιλ ε? Ε μάλλον τότε κάποιος πήγε να κάνει login. Στείλε κανα μαιλ στη blizzard καλύτερα.

 

 

Εγώ σκεφτόμουν για authenticator μετά από χρόνια που το σνόμπαρα. Μια φορά την εβδομάδα το βάζεις σε κάθε pc που χρησιμοποιείς ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...