Προς το περιεχόμενο

Mini mac


anastasisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα δε μπορεσαμε να βρουμε καποια λυση με το παραπανω προβληματακι.

Εχω αλλο ενα προβλημα τωρα.Θα ηθελα π.χ η οθονη μου να παραμενει ανοιχτη για πανω απο 2 ωρες.Παω λοιπον στις System Preferences->Desktop & Screen Saver->Screen Saver και κινω τον δεικτη στο "Never",κλεινω το παραθυρακι και μετα απο λιγο χρονικο διαστημα (περι τα 10-15 λεπτα) μπαινει το screen saver.

 

ΥΓ.Εδω που τα λεμε ρε παιδια,μου 'χει σπασει τα νευρα αυτο το μαραφετι.Εχουμε συνηθησει τo pc να ουμ...:evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ξανακάντο, μήπως και δεν το πήρε την πρώτη φορά. Εγώ πάντος το έκανα όπως εσύ και έπαιξε κανονικά.

Από κει και πέρα, θα χρειαστεί χρόνος προσαρμογής. Και εγώ τώρα τελευταία έχω αρχίσει και αποβάλλω κάποιες windows-συνήθειες.:oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καθεμερα σου το βγαζει οτι δεν εχει γινει?

Μηπως απο τα δικαιοματα του root εχεις βαλει κατι περιεργο?

 

Προσπαθησε με εναν καινουριο χρηστη και πες μας αν ειναι παλι το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhresher,δεν ξερω πως να κανω νεο χρηστη στο Μακ.Μπορεις να με βοηθησεις?Και ΓΙΑΤΙ να μπω σε αυτη την διαδικασια?Δεν θα επρεπε να ειχε δουλεψει ενα τοσο απλο πραγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε anastasisk λογικα θα επρεπε να δουλεψει αλλα....

Το να δοκιμαζει κατι που δεν δουλευει κανοντας εναν νεο χρηστη ειναι πολυ κλασικο. Ειναι σαν να κανεις κατι σε μια καθαρη εγκατασταση windows.

Πας στο System Preference και τερμα κατω εχει μια ενα εικονιδιο με κατι κεφαλια "Users". Εκει μεσα κανεις εναν καινουριο και μετα κανει Log Out απο τον παλιο και Log In με τον καινουριο. Καλη επιτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thresher,συγνωμη αλλα δε μπορω να δημιουργησω νεο χρηστη.Πηγαινω εκει που μου ειπες και το μονο που μπορω να κανω ειναι ν'αλλαξω τ'ονομα admin που ηδη υπαρχει (με τ'ονομα μου).Το εκανα αυτο αλλα τιποτα..αλλα μαλλον δεν εννοεις αυτο.Καταλαβαινω τι λες αλλα δυστηχως δε μπορεσα να το κανω.Αν και δεν ειναι κατι που πρεπει να γινει οπωσδηποτε,προτεινω να το αφησουμε για να μην σε/σας κουραζω με αυτου του ειδους τις αποριες.Θα το ψαξω καλυτερα μονος μου αλλη φορα.Σ'ευχαριστω πολυ παντως!

 

(-:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω κατω υπαρχει μια κλειδαρια. Πατα την να ξεκλειδωσει. Θα σου ζητησει τον κωδικο σου. Γραψτον και μετα θα ενεργοποιηθουν τα "+,-" που ειναι πανω απο την κλειδαρια. Οποτε κανεις "+" και εισαι μια χαρα.

 

Συμβουλη: Κανε εναν νεο χρηστη που να μην ειναι "Admin" και να δουλευεις με εκεινον. Γιατι αν γινει το παραμικρο το συστημα σου θα ειναι ασφαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.Εδω που τα λεμε ρε παιδια,μου 'χει σπασει τα νευρα αυτο το μαραφετι.Εχουμε συνηθησει τo pc να ουμ...

 

Αν και λυπάμαι πολύ για αυτό που θα σου πω αλλά νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να πάρεις και πάλι ένα PC. Δεν αξίζει να εκνευρίζεσαι για ένα μάτσο σιλικόνη. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...