Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπραβο σε αυτους που χειροκροτησαν τους Τουρκους

το να μπερδευουμε το καθε κλωτσοσκουφι με τις Εθνικες υπερηφάνειες ειναι τουλαχιστον γελοιο

Είσαι σίγουρος; Εμένα με εκνευρίζουν

Δες τι γράφουν στις εφημερίδες τους:

"Οι Τούρκοι αθλητικογράφοι χρησιμοποιούν βαριές εκφράσεις για την ήττα της Ελλάδας, όπως "Λιώσαμε την πρωταθλήτρια Ευρώπης", ενώ δεν διστάζουν να πανηγυρίζουν τη νίκη τους με τίτλους όπως "Αλωση της Αθήνας"."

Επίσης: "... νικήσαμε και άσε τους έλληνες να παρελαύνουν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με λίγο πιο καθαρό μυαλό, να θέσω ξανά το επιχείρημα μου (που δεν έχει αλλάξει) :

 

Αφενός, δεν καταλαβαίνω τη νοοτροπία "να φύγει ο προπονητής, να φύγουν οι παίχτες" κτλ, λες και έχουμε κρυμμένους 11 παίχτες που είναι αστέρια και έχουν επίπεδο να παίξουν με τη συγκεκριμένη Εθνική Τουρκίας που έχει παιχταράδες. Δεν έχουμε άλλους, αυτοί είναι και έχουν ένα πλεονέκτημα παραπάνω από τις υπόλοιπες ομάδες, ότι είναι δ-ε-μ-ε-ν-ο-ι μεταξύ τους.

 

Το πολύ κρίμα όμως, είναι ότι είναι δεμένοι μόνο μεταξύ τους και όχι με τον υπόλοιπο κόσμο που τους κάνει πόλεμο. Έχουμε μια όμορφη παρέα που τρέφει όλα αυτά τα συναισθήματα γι' αυτήν την ομάδα και έχουμε και μερικές χιλιάδες απολίτιστους φιλάθλους που αποφάσισαν ότι θέλουν να αντικαταστήσουν πχ τον Φύσσα με ΠΟΙΟΝ; Δεν υπάρχει άλλο αριστερό μπακ στην Ελλάδα! Εκτός αν βάλετε τον Βενετίδη της Λάρισας (έλεος δηλαδή). Συν τον γερμάνο που η κριτική που του κάναμε πριν το euro2004 στα προκριματικά (όπου και εκεί χάθηκαν παιχνίδια και ακουγόντουσαν αυτά τα "σας τα λέγαμε εμείς με το Γερμανό που μας φέρατε") συνεχίζετε με αμείωτους ρυθμούς λες και δεν έγινε τίποτα και τον έχουμε προσλάβει πέρυσι οπότε δεν ξέρουμε τι αποτελέσματα μπορεί να έχουν οι "γελοιότητες" που κάνει, να κρατάει δηλαδή μια παρέα μαζί και να μην βάζει στο παιχνίδι τον παιχταρά Χαλκιά που αποκρούει τα σουτ του Κουτσοσπύρου στη θέση του Νικοπολίδη που είναι με διαφορά ο σταθερότερος και ψυχραιμότερος Έλληνας τερματοφύλακας. Και το λέω εγώ, που όπως πολύ καλά ξέρετε δεν έχω ξαναπεί καλό λόγο για οτιδήποτε έχει σχέση με τον Ολυμπιακό.

 

Από την (όποια) εμπειρία μου στις κερκίδες, έχω αντιληφθεί πως όταν στην τηλεόραση φαίνεται ένα κακό κλίμα, στην πραγματικότητα υπάρχει ένα ΠΑΡΑ πολύ κακό κλίμα, τρεις φορές χειρότερο από αυτό που βγαίνει προς τα έξω.

 

Θέλετε αποδείξεις; Όχι ο Νικοπολίδης, αλλά και ο Σεϊταρίδης εκνευρίστηκε! Έχετε ξαναδεί ποτέ έτσι αυτούς τους παίχτες; Μου φαίνεται πολύ χαρακτηριστικό αυτό που είπε ο Σεϊταρίδης (αν το είπε πράγματι έτσι). Σκάστε γιατί εμείς εδώ παίζουμε και δε βοηθάτε.

 

Το ζουμί είναι αυτό που είπα στην αρχή. Για μένα αυτοί είναι οι παίχτες που πήραν το euro, είμαι περήφανος γι' αυτούς κ αγαπάνε την ομάδα περισσότερο από τον κάθε **** στην κερκίδα που καταστρέφει την ομόνοια που υπάρχει.

 

Συμπέρασμα; Αν το euro της Πορτογαλίας είχε γίνει στην Ελλάδα, θα είχαμε χάσει και τα 3 παιχνίδια του πρώτου γύρου και θα συζητάγαμε "τι ξεφτίλες είμαστε". Γιατί αν ο Ρεχάγκελ κατάφερε να ξεριζώσει από τους 11 παίχτες εκείνα τα κακά στοιχεία του Έλληνα και να τους κάνει ομάδα, δυστυχώς δεν κατάφερε να κάνει το ίδιο και με τους 11.000.000 φιλάθλους, ακόμα και με τον άθλο που πραγματοποίησε. Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκαναν όσοι χειροκρότησαν τους Τούρκους. Έπαιξαν με

περισσότερη ψυχή απ'ότι εμείς. Με τον "εξαιρετικό" Τάκη, τον "αρχοντικό"

Τράι, που στο 4ο γκολ αντί να βάλει το κεφάλι κάτω, έλεγε πάμε να τελειώνουμε κάνοντας χαρακτηριστική κίνηση με το χέρι, τον ΧΑΛΙστέα και πάνω απ'όλους τον

Αντώναρο δεν πρόκειται να πάμε πουθενά. Ακόμη και τη Μάλτα πρέπει να φοβόμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το EURO ηταν θεμα συγκυριών και αυτα γινονται καθε 1827641082364091287491827309472974912739127391 χρονια (και αμα)

κατα τα αλλα αυτο που ειδαμε χτες αυτο ειμαστε αυτο ειμασταν και αυτο θα ειμαστε εις τους αιωνες των αιωνων αμην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση? Εντάξει το Ζήκο τον έκαψε τόσα χρόνια

που δεν τον καλούσε, μεγάλωσε κιόλας. Τα ονόματα Στολτίδης, Τζιόλης,

Ηλιάδης του λένε κάτι του Γερμανού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολλους αυτη δεν επρεπε να ηταν ομαδα για αντιπροσωπευτικο συγκροτημα οπως και να το κανουμε ειναι μεγαλη και δεν ειναι στα ιδια επιπεδα που καποτε ηταν. Αυτο που εκαναν πριν 3 χρονια ηταν ενα δωρο που μας καναν προσπαθοντας οσο μπορουσαν και ευτυχος μας βοηθησε και η τυχη που ειχαμε τοτε, τους ευχαριστω για ολα οσα εκαναν. Καποιοι μπορουσαν ακομα να ειναι στην ομαδα αλλα οχι ολοι οσοι ηταν. Αυτο που εγινε στις κερκιδες ηταν ενα αισχος. Δεν μπορει να γινονται επεισοδεια σε παιχνιδι για διεθνη οργανοση. Ντρεπομαι εγω για αυτα τα ζωα που εδειξαν ακομα μια φορα γιατι δεν μπορουμε και δεν πρεπει ποτε να παρουμε μια διοργανωση οπως το euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλαβω γιατί όλοι παραξενεύτηκαν που ήρθε αυτό το αποτέλεσμα.Ξεχάσατε ότι είαμστε η μοναδική ομαδα που ιστορικά δεν έχει κερδίσει ποτέ τη Μάλτα;Ναι τη Μάλτα και μετά μου θέλετε να νικήσετε τους Τούρκους που ξέρουν 2 φορές καλύτερη μπάλα από μας.Απο μας μπαλα ξέρει μόνο ο Σαμαράς ποιος άλλος;Στο euro δε μας ξέρανε τώρα μας ξέρουν όμως.

 

Οσο για τα επεισόδια θα επρεπε αυτοί που τα ριξαν να σκεφτούν ότι τα γουρούνια θα μας κάνουν χειρότερα στην Πόλη.

 

Και άντε τους διωχνουμε όλους αυτούς ποιους θα παρουμε;Παρτε το χαμπαρι στη μπάλα δεν είμαστε καλοί και ούτε θα γίνουμε ποτέ.Στο μπάσκετ ναι έχουμε ταλεντο και αρκετές επιτυχίες για τον πληθυσμό μας αλλά στην μπάλαδεν το κατέχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Να κάνω μια ερώτηση? Εντάξει το Ζήκο τον έκαψε τόσα χρόνια

που δεν τον καλούσε, μεγάλωσε κιόλας. Τα ονόματα Στολτίδης, Τζιόλης,

Ηλιάδης του λένε κάτι του Γερμανού?

 

Μα τι λες τώρα; Θα βάλει τα πιτσιρίκια ( - Στολτίδης που έχει άλλα προβλήματα) να μαρκάρουν τους πολύπειρους παίχτες της Εθνικής Τουρκίας; Το ότι είμαστε χειρότερη ομάδα από τους Τούρκους το έχει συνειδητοποιήσει κανένας; Είμαστε 2-3 επίπεδα ποιότητας πιο κάτω, δεν είναι παίξε - γέλασε να κάνουμε και πειραματισμούς με ανθρώπους που δεν έχουν παίξει ποτέ σε σοβαρά πρωταθλήματα παρά μόνο στην ελληνική παρωδία.

 

Εσένα σου λένε κάτι όλα αυτά; Έχω βαρεθεί να ακούω και τις ειρωνίες, λες και μιλάτε για κανέναν άσχετο που δεν ξέρει τι του γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια κατι αλλο. Τον Γκαγκατση τον ειδε κανενας? Γιατι εγω δεν τον ειδα πουθενα σε αντιθεση βεβαια με το 2004 που πρωτα αυτον εβλεπες και μετα τον γερμανο και τους παιχτες. Ουστ λαμογιο!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο βλαμμένοι και αιθεροβάμονες είμαστε το δείχνει και η παρακα΄τω δημοσκόπηση

 

 

37% λένε φταίειο Ρεχάγκελ και 44% οι παίκτες γιατί είναι ένα κράμα Πελε κ Μαραντόνα οι περισσότεροι και δεν τους βγήκε.Εγώ ανήκω στο 6% που πιστεύουν ότιοι μόγγολοι ήταν καλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, οκ η ξεφτηλα στον ποδοσφαιρο. αλλα η ξεφτηλα και το ρεζιλικι που εγεινε στης κερκηδες;;

 

δεν λεμε οτι χασαμε, αλλα το πως χασαμε. και λεγαμε οτι ειμασε ευροπαιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...