Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η αγορά της;


sfakattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδια εδώ και ένα μήνα ψάχνω μία ψηφιακή γύρω στα 250?.Ήθελα γνωστή μαρκα΄αλλα ξαφνικά δείτε

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1090&Catalog_Id=15&Product_Id=347869&Merchant_Id=1

 

Τι λέτε αξίζει να την αγοράσω;

Μπορώ να μάθω πληροφορίες για αυτήν εκτός Πλαισίου;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις βρει πολλες 8.1MP με Οπτικό zoom 6χ....ασε ξερω ΔΕΝ εχεις βρει...

Να 'χει και 2-3 χρονια εγγυηση και ειναι οτι πρεπει!!!

Εχω την εντυπωση οτι αντιπροσωπος TurboX ειναι μονο το ΠΛΑΙΣΙΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα τα χαρακτηριστικά της είναι εξαιρετικά για την τιμή της αλλά αυτό που φοβάμαι είναι η γενικότερη ποιότητα.Η έλλειψη ανεξάρτητων κριτικών για τη μάρκα αυτή. Έχει κανείς τη μηχανή ή μήπως γνωρίζει για αυτή;Περιμένω και τις απόψεισ άλλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, δεν ξερω κατα ποσο θελεις να ασχοληθεις με φωτογραφια αλλα οσο και να ειναι αυτο σιγουρα θελεις μια φωτογραφικη ποιοτικη.Εγω θα σου πρωτεινα να αγορασεις ενα μοντελο της Canon.Οποιο και να ειναι αυτο, ειναι σιγουρο πως θα εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα απο οποιαδηποτε αλλη.Ενα καλο μοντελο ειναι http://www.canon-europe.com/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_a610/index.asp οπως και το επομενο το Α620.

Κοστιζει 230ευρω.Αν ρωτησεις σε μαγαζια φωτογραφικων(π.χ http://www.adorama.gr θα δεις οτι η Canon ειναι η καλυτερη στο ειδος.

 

Προς θεου μην κανεις το λαθος και παρεις την Turbo-X.Ειμαι καθετος.

Δες ποσα "καλα" εχει σε μια τοσο χαμηλη τιμη. 6x Zoom+8.1MP με μονο 250ευρω?!?!!?!?:-D ειναι αδυνατον.Ενδεικτικα σου δειχνω ενα μοντελο παλι της Canon http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_S3_IS/index.asp?ComponentID=344365&SourcePageID=384853#1 που κοστιζει 415ευρω και ειναι κατι που πραγματικα υπεραξιζει για τα λεφτα του.

 

Ελπιζω να βοηθησα:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, διάβασα όλα τα χαρακτηριστικά της και δεν πιστεύω πως είναι φτηνή. Με ανάλογα χρήματα αγοράζεις μία benq που στην τελική φοράει και φακούς pentax.

Για να μην πω ότι είναι και άσχημη...

Δεν είμαι καθόλου οπαδός "της καλής μάρκας", αλλά αυτήν τη μηχανή θα την αγόραζα αν κόστιζε 180 ευρώ και κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδια εδώ και ένα μήνα ψάχνω μία ψηφιακή γύρω στα 250?.Ήθελα γνωστή μαρκα΄αλλα ξαφνικά δείτε

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1090&Catalog_Id=15&Product_Id=347869&Merchant_Id=1

 

Τι λέτε αξίζει να την αγοράσω;

Μπορώ να μάθω πληροφορίες για αυτήν εκτός Πλαισίου;

Ευχαριστώ

 

Hmarton turbo x ψηφιακη??????????????????

 

Στις ψηφιακες ξεχνα τα ΜΡ ολα τα λεφτα ειναι κατα κυριο λογο ο φακος.

Επειδη το εχω ψαξει πολυ σου συνιστω-NIKON-CANON(H KAI ANAPODA)OLYMPUS-SONY ΜΕτη σειρα που στα ειπα.Ολα τα αλλα ειναι μουφες

ΚΑλυτερα λιγα ΜΡ και καλος φακος παρα το αναποδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...Μα καλά, TURBO X φωτογραφική;;; Τι άλλο θα μας πλασάρει αυτό το Πλαίσιο; Αντε και TURBO X κινητό ή μήπως θα ήταν καλύτερα να είναι ατμοσφαιρικό...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, είναι: Εαν θέλεις μια μικρή αξιόπιστη μηχανή, καινούριο μοντέλλο με όλα τα θετικά που συνεπάγονται, με την καλύτερη μπαταρία λιθίου (390 φωτογραφίες) και όχι ΑΑ (έλεος δλδ), με service παντού σε περίπτωση που πάθει κάτι, με πολύ καλά reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, διάβασα όλα τα χαρακτηριστικά της και δεν πιστεύω πως είναι φτηνή. Με ανάλογα χρήματα αγοράζεις μία benq που στην τελική φοράει και φακούς pentax.

Για να μην πω ότι είναι και άσχημη...

Δεν είμαι καθόλου οπαδός "της καλής μάρκας", αλλά αυτήν τη μηχανή θα την αγόραζα αν κόστιζε 180 ευρώ και κάτω.

 

 

Συμφωνω απολυτα.

Καλυτερα μια Benq

 

Παντως προσωπικα δεν εχω αγορασει και δεν προκειται να αγορασω ποτε τιποτα εκτος απο Canon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, είναι: Εαν θέλεις μια μικρή αξιόπιστη μιχανή, καινούριο μοντέλλο με όλα τα θετικά που συνεπάγονται, με την καλύτερη μπαταρία λιθίου (390 φωτογραφίες) και όχι ΑΑ (έλεος δλδ), με service παντού σε περίπτωση που πάθει κάτι, με πολύ καλά reviews.

 

Μπορεί όλα αυτά που λες να ισχύουν (δεν έχω λόγο να αμφιβάλω), αλλά η Sony είναι μία εταιρεία που κάνει από τοστιέρες μέχρι οθόνες, σωστά; Δεν θεωρώ πως μπορεί να μπεί στο ίδιο καζάνι με τις Nikon, Canon, Olympus και Kodak, εταιρείες που βρίσκονται στο χώρο της φωτογραφίας, των εκτυπώσεων κ γενικά των "χρωμάτων" και την πιστότητα αυτών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω πάντα για compact μηχανές έτσι;

Όσον αφορά τις compact λοιπόν θα αγόραζα sony ή canon.

Αν ρίξεις μια ματιά σε reviews των compact olympus πχ, θα αλλάξεις άποψη.

Από την άλλη μιλάμε για διαφορά μεγέθους των εταιριών. Απλά η sony έχει πολλά διαφορετικά τμήματα, και είναι συνολικά περίπου 20 εταιρίες canon μαζί. Οι οθόνες με τα discman και τις φωτογραφικές μπορεί να μην έχουν καμμια σχέση :) Το καθένα στον τομέα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...με την καλύτερη μπαταρία λιθίου (390 φωτογραφίες) και όχι ΑΑ (έλεος δλδ)...

 

Αν σου πω ότι είναι ένα από τα κριτήριά μου η μηχανή να παίρνει ΑΑ μπαταρίες;

Πάμφθηνες, βρίσκεις παντού, με δύο τετράδες και έναν φορτιστή είσαι ήσυχος για καιρό.

Βέβαια, δεν έχω ψάξει πόσο κάνει μία λιθίου για φωτογραφική μόνη της, αλλά αν κρίνω από τη βιντεοκάμερά μου που μία ιμιτασιόν κάνει 50-60 ευρώ και η γνήσια 120-130, τότε φοβάμαι ότι και αυτές θα είναι απίστευτα ακριβές.

Για αυτό τελικά αγόρασα την Α620 σε σχέση με την Olympus SP-350. Βέβαια, όταν πάω πια σε μεγαλύτερη μηχανή αργότερα (από S3IS και πάνω) τα ψέματα τελειώνουν και υπάρχουν πια μόνο λιθίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...