Προς το περιεχόμενο

Αγορά ψηφιακής!


asxetoula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι να μην υπάρχει καμιά διαφορά ανάμεσα στα 6 και τα 8ΜΡ τότε, μήπως να κοιτάξω για κάποια στα 6ΜΡ αλλά με πολύ καλύτερο φακό; Κι αν δεν υπάρχει με καλύτερο φακό. τότε μια Ultra compact που είναι μικρότερη άλλα και πιο βολική.

 

Στο συνηθισμένο μέγεθος εκτυπώνω απλά μου άρεσε η ιδέα που ειπώθηκε για το ηλιοβασίλεμα, αν π.χ. πετύχω κανένα πολύ όμορφο τοπίο, να μπορώ να το εκτυπώσω και να το κορνιζώσω σε μεγαλούτσικο όμως μέγεθος. Αυτό θα γινόταν με 6ΜΡ?

Mε τα 4MP μπορείς-με κάποιες μικρές παραχωρήσεις-να τυπώσεις σε Α3. Με 6 MP μπορείς να τυπώσεις σε μέγεθος αφίσας. Δεν ξέρω, αλλά καλού κακού ρώτησε και πόσο κάνει μία τέτοια εκτύπωση, γιατί μάλλον θα κοστίζει ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

H A3 laser printing enxromo kanei 60 lepta h selida mou fenetai .. kati tetio.Ante kai 1 euro na kanei.Den einai da kai toso akribo.

 

Asxetoula h texnologia proxoraei kai ta mp tha anebainoune.An mporeis na pareis me 8 den briskw logo na pareis me 6.

Siggekrimena oi W30/50/70/100 einai panw katw oi idies mixanes me diafores stin othoni an den kanw lathos kai sta mp. Opote pios o logos an mporeis na pareis tin 100 me ta 8 na pareis tin 30 me ta 6?

Ligo xazo den einai?

 

Einai san na sou dinoune to idio amaksi me 85 aloga kai me 100 kai na dialexeis to 85ari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H A3 laser printing enxromo kanei 60 lepta h selida mou fenetai .. kati tetio.Ante kai 1 euro na kanei.Den einai da kai toso akribo.

 

Eπειδή όπως έχω δηλώσει είμαι και λίγο στόκος, το Α3 είναι μεγαλύτερο από το Α4, σωστά;

 

Πάντς, αυτό που ξέρω στα σίγουρα είναι πως η εκτύπωση φωτογραφιών σε συνηθισμένο μέγεθος είναι 0,20 ευρώ / φωτογραφία, τουλάχιστον μέχρι πριν από κάνα μήνα που εκτύπωσα τις φωτογραφίες των διακοπών.

Αλλά εγώ τις πλήρωσα 0,10 ευρώ γιατί ήταν κομματάκι πολλές!:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α3 δεν είναι ακριβό, το μέγεθος αφίσας (100Χ70 cm) φοβάμαι μην είναι.

Για τέτοια εκτύπωση χρειάζεσαι 7 ή 8 MP.

 

Όσο ακριβό και να είναι, δε σκοπεύω να καλύψω όλους τους τοίχους του σπιτιού με αφίσες!! Οπότε έκλεισε, τη W100 θα πάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...