Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ο αγαπημένος μου παίχτης

Μου θυμίζει μία ταινία που με είχε καθηλώσει (είπαμε δεν έχω επίπεδο)

 

 

 

και οι mavs στον αυτοσαρκασμό 

https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/760161/ntenis-smith-tzounior-ke-louka-ntontsits-white-mavs-can-jump-vid/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1381

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

23 ώρες πριν, coyote2 είπε

Θίασος, ο Καρουζο;

Ασχέτως εαν θεωρώ ότι ο Caruso ακόμα και σε εποχές Van Exel, Jones, Ceballos,
δεν θα περνούσε ούτε απ έξω, δεν το εννοούσα υποτιμητικά με την έννοια του
"τσίρκου" αλλά ως μια generic ομαδα "καλλιτεχνών" που περιβάλουν τoν super
star οι οποίοι σήμερα είναι και αύριο δεν είναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα ο Dion Waiters θα πάρει δαχτυλίδι αφού φέτος έπαιξε και στους Χιτ και στους Λέικερς.

Επίσης έτσι και το πρωτάθλημα πάει στο Λος Άντζελες θα έχει πλάκα το πρώτο Αντετοκούμπο family reunion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Στο μεταξύ ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα ο Dion Waiters θα πάρει δαχτυλίδι αφού φέτος έπαιξε και στους Χιτ και στους Λέικερς.

Επίσης έτσι και το πρωτάθλημα πάει στο Λος Άντζελες θα έχει πλάκα το πρώτο Αντετοκούμπο family reunion.

όντως πολύ αστείο το πρώτο που γράφεις! Ο τύπος είναι πρωταθλητής από τώρα!!! Χαχαχα!!!

Για τον Κώστα Αντετοκούμπο, μόνο αν παίξει και προσφέρει τρελά στην ομάδα στη σειρά των τελικών, αλλιώς το δαχτυλίδι του πρωταθλητή (αν κερδίσουν οι Lakers) δεν θα έχει την ίδια αξία όσο αν το κέρδιζε ο Γιάννης. Θα έχει πλάκα πάντως στο reunion, αν το κέρδιζα πχ εγώ θα το χάριζα στον πρώτο ανιψιό μου (Charles)!!! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2020 στις 6:15 ΜΜ, Weiss είπε

Living the american dream

Τελικά ο Φιλιππινέζος παπαγάλος-υποχείριο (όπως τον είχαν αποκαλέσει κάποτε) είναι καλός προπονητής! Μαγκιά του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες παρατηρήσεις απ'το πρώτο ματς:

Οποιαδήποτε ομάδα είχαν απέναντί τους χθες οι Χιτ (εκτός των LAL), θα έπεφτε τρελό μπλοουάουτ απ'το πρώτο ημίχρονο. Εκτός απ'το psysical game, οι Λέικερς ήταν έτοιμοι πνευματικά.

O Έρικ δεν βρήκε λύσεις στα μις-ματς που κυνηγούσε ο Λεμπρον , ενώ ο Μπαμ έφαγε ξύλο, ειδικά από Χάουαρντ. Άγνωστο ο Nunn τι μπορεί να προσφέρει αν δεν γυρίσει ο δράκος.

Κάτι που ελάχιστοι πρόσεξαν, ο Crowder προσπάθησε να βγάλει τον ώμο του Λεμπρόν, όταν το ματς γύρισε και οι Λέικερς πήραν διψήφιο προβάδισμα, ενώ τον έβριζε σε όλο το ματς. Λογικά δεν έχει ξεπεράσει το σουτ που έφαγε από Καβς, αλλά πέρασε απαρατήρητο από τους ρεφς, που έπαιξαν 90-10 Μαϊάμι σε ένα ματς που δεν γινόταν να το πάρουν ωστόσο.

Spoiler


Screenshot_867.jpg

 

 

 

Τα σχόλια Πίππεν/Καϊρί δείχνουν γενικά πόσο ατενσιοχοριλίκι πέφτει απο USA μεριά σε επιτυχία άλλων, ενώ σε μας τέτοια σκηνικά δεν παίζουν στα φώτα. Στο παρασκήνιο ίσως και χειρότερα, αλλά όχι συχνά δημόσια.

Επεξ/σία από ~mxls~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Τα σχόλια Πίππεν/Καϊρί δείχνουν γενικά πόσο ατενσιοχοριλίκι πέφτει απο USA μεριά σε επιτυχία άλλων, ενώ σε μας τέτοια σκηνικά δεν παίζουν στα φώτα. Στο παρασκήνιο ίσως και χειρότερα, αλλά όχι συχνά δημόσια.

Επειδή είναι μικρή η αγορά και θέλουν όλοι να τα έχουν (φαινομενικά) καλά με όλους. Στα παρασκήνια πρέπει να γίνονται τα ίδια και χειρότερα, απλώς δεν βγαίνουν προς τα έξω λόγω παραδοσιακής μασονίας κλπ. Τα γνωστά.

Να δούμε τώρα αν θα κυλίσει στο ίδιο μοτίβο η σειρά, προσωπικά δεν το νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι, αλλά δεν θα πας να παίξεις τέτοιο μπάσκετ, εκεί ποντάρουν οι Λέικερς. Τη διαφορά και τη ζαλάδα την προκάλεσαν με το μακρινό σουτ σε επιθέσεις <10sec. Βροχή λοιπόν από midrange και 3π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...