Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρείτε την φωτογραφία του Γιάννη που έφερε σπίτι του τα τρόπαια και δείτε δεξιά από αυτά το μπουκάλι λεμονάδα που έχει!!! Ποιος να το έλεγε στην εταιρία ότι θα έχει τέτοια τιμή! Θεούλης!😀👍

IMG_20210721_125231.jpg

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1510

  • ilos

    1337

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

  • Moderators
11 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Είναι λίγο παλιό το μήνυμα που σχολιάζει. :P

Δεν αναφέρει Γιάνναρο πουθενά. Μάλλον σε Kobe & Jordan αναφερόταν. 

Σημερα βρηκε να το σχολιασει που ολοι μιλανε για το γιαννη; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια η επιτυχία του Γιάννη και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως ξαφνικά η μισή Ελλάδα είναι Μπακς και ασχολείται με το ΝΒΑ. Το οτι παίζει ο Γιάννης εκεί δεν σημαίνει κάτι, με τη λογική αυτή θα έπρεπε να είμαστε όλοι Φίτεσε που έπαιζε ο Μαχλάς κλπ κλπ.
Και πάλι το σήκωσε πανάξια, εύγε.

Υ.Γ. Άντε ρε Μπουλς ένα come back περιμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Τεράστια η επιτυχία του Γιάννη και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως ξαφνικά η μισή Ελλάδα είναι Μπακς και ασχολείται με το ΝΒΑ. Το οτι παίζει ο Γιάννης εκεί δεν σημαίνει κάτι, με τη λογική αυτή θα έπρεπε να είμαστε όλοι Φίτεσε που έπαιζε ο Μαχλάς κλπ κλπ.
Και πάλι το σήκωσε πανάξια, εύγε.

Υ.Γ. Άντε ρε Μπουλς ένα come back περιμένουμε...

Aν ο Μαχλάς έπαιρνε CL και Χρυσή Μπάλα, τότε ναί, θα ήμασταν όλοι Βίτεσε! :P

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να ξέραμε τότε, βάζαμε τον πήχη στο all-star ενώ ο άλλος είχε χαράξει πορεία ήδη για την κορυφή. Το πώς εξελίχθηκαν όλα είναι έτοιμη ταινία για Όσκαρ δεν χρειάζονται καν σάλτσες και κοψίματα. 

IMG_20210721_133221.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, joya111 είπε

και μαζί με τα εύσημα στον παιχταρά, αλλά και στους υπόλοιπους, να μην ξεχάσουμε να αποδώσουμε τον...εμετούλη μας σε όλους αυτούς που ανακάλυψαν το μπάσκετ, το ΝΒΑ, τους Bucks και τον Yannis σήμερα και φυσικά, καπηλεύονται και οικειοποιούνται  την δόξα ενός σπουδαίου αθλητή.

Εμετός και χαστούκι στον πρώτο που (μπροστά μου) θα χρησιμοποιήσει την έκφραση:

"Στο τέλος μίλησε η Ελληνική ψυχή"....

Είχε πρόσφατα ένα άρθρο το Gazzetta σχετικά με αυτό, και συμφωνώ απόλυτα. 

Γενικά δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα επιμένουμε εμείς οι γραφικοί να προσπαθούμε να οικειοποιηθούμε μία επιτυχία ή να δανειστούμε λίγο χαρά από ένα αθλητικό γεγονός που *ΔΕΝ* αφορά εθνικές ομάδες. Επαγγελματίες παίκτες είναι. 

"Εγώ" δεν ήμουν εκεί να δώσω μία κουβέρτα στα παιδιά (Antentokumbros) να ζεσταθούν πριν 20 χρόνια, όπως δεν ήμουν και στα γήπεδα της Βουλιαγμένης για να μαζεύω τα μπαλάκια του τένις να τα δίνω στον Τσιτσιπά. Ούτε την Κορακάκη ήξερα που πήρε χρυσό στη σκοποβολή. Για να είμαι ειλικρινής, εξακολουθώ ακόμα και σήμερα να χαμογελάω ειρωνικά όταν βάζω το "σκοποβολή + αθλητισμός" στην ίδια πρόταση. Ειδικά με όπλο. Δηλαδή οκ, γελάει ο (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ) αθλητικός κόσμος. Δεν είναι άθλημα, ΤΕΛΟΣ. 

Άρα δεν έχω κανένα δικαίωμα να προσπαθώ να καπηλευτώ μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ τους επιτυχία. Το καλύτερο που μπορώ να κάνω σαν άνθρωπος και σαν Έλληνας είναι να προσπαθήσω να παραδειγματιστώ και να βάλω έστω το 1/100 του πάθους τους στην ΔΙΚΗ ΜΟΥ ζωή και δουλειά. 

Συγχαρητήρια λοιπόν στον Γιάννη ΩΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, όχι ως Ελλάδα. Η Ελλάδα δεν έκανε απολύτως ΤΙΠΟΤΑ που να "αξίζει" να μνημονεύεται δίπλα στο όνομα Γιάνναρος. 

Τα υπόλοιπα όλα είναι γραφικότητες και εμετισμοί όπως είπες και εσύ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Τεράστια η επιτυχία του Γιάννη και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως ξαφνικά η μισή Ελλάδα είναι Μπακς και ασχολείται με το ΝΒΑ. Το οτι παίζει ο Γιάννης εκεί δεν σημαίνει κάτι, με τη λογική αυτή θα έπρεπε να είμαστε όλοι Φίτεσε που έπαιζε ο Μαχλάς κλπ κλπ.
Και πάλι το σήκωσε πανάξια, εύγε.

Υ.Γ. Άντε ρε Μπουλς ένα come back περιμένουμε...

Bulls ?? Αυτοί είναι χειρότεροι κ από τους rockets που υποστηρίζω εγώ . Στα του Γιάννη με άθλιο σουτ , μας έδωσε την πιτσα και αυτό του το αναγνωρίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 8/6/2021 στις 12:56 ΜΜ, Dharma108 είπε

Σιγουρα παρουσιαζει στασιμοτητα ο γιαννης, σιγουρα εχει θεμα ψυχολογιας αλλα νομιζω το κυριοτερο ειναι οτι διαλεξε να μεινει σε μια μικρη ομαδα αντι να κανει το αλμα. Φανταστειτε τον ποσο πιο ξεκουραστη χρονια και ποσο πιο ανετο παιχνιδι, για τα δεδομενα του, θα ειχε με το steph και τον draymond γυρω του.

Αντ αυτου στη συνεντευξη τυπου μετα το κλεισιμο του συμβολαιου ειπε "ρωτησα την μανα μου αν θελει να μετακομισει και μου ειπε οχι!". Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα ακομα και να αστειευσαι. Πηρε MIP, DPOY, 2 MVP......εκεινη την στιγμη η πρωτη σου προτεραιοτητα ειναι να κυνηγησεις το πρωταθλημα οσο εισαι ακομα σε καλη ηλικια και βαστανε τα ευαισθητα γονατα και οχι να κυνηγας super max στο χωριο.......

Σκασε ρε βλακα, μη μιλας.....

Ενα τεραστιο μπραβο στο παιδι και στην οικογενεια του τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vargas είπε

Bulls ?? Αυτοί είναι χειρότεροι κ από τους rockets που υποστηρίζω εγώ . Στα του Γιάννη με άθλιο σουτ , μας έδωσε την πιτσα και αυτό του το αναγνωρίζω 

Γατάκια. Minnesota Timberwolves από το 1993.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στον Γιάννη! Σίγουρα είχε αξιόλογους συμπαίχτες κτλ. αλλά η παρουσία του ανέβαζε δυο σκαλοπάτια πάνω τους Bucks.

Η επιτυχία αυτή ανήκει μόνο στον Γιάννη και στους δικούς του ανθρώπους και όσοι τον βοήθησαν, δεν ανήκει σε καμιά ελληνική πολιτεία, σε καμιά ελληνική κυβέρνηση, σε κανέναν έλληνα πολίτη, επειδή θα αρχίσουν τώρα όλοι να προσπαθήσουν να καρπωθούν έστω και ένα μικρό κομμάτι της επιτυχίας του.

Πιστεύω ότι ακόμα έχουμε πολλά να δούμε!

Επεξ/σία από godfather0991
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...