Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, greekfragma είπε

δε παραμυθιάζομαι από κανένα media.ότι έγραψα ήταν από το ξενύχτι που έκατσα να δω το ματσάκι.

δε ξέρω αν είδες το ματς αλλά όσο χάλια και αν ήταν οι Lakers μέσες άκρες η περιγραφή μου δεν ήταν άστοχη. Και προφανώς δε λέω οτι τα Ελάφια έστρωσαν και παίζουν μπασκετάρα. Μόνο ο Γιάννης πήρε το ματς χθες και κάπως τα ξεσπάσματα του Πόρτις που έδωσαν ενέργεια.

Για τον Ojeleye όσο είδα απαράδεκτος. Ούτε για G League δε κάνει. Για τον Lopez δεν έχω διαβάσει τι παίζει αλλά αν είναι σοβαρό, ναι πρέπει να αποκτηθεί 5άρι άμεσα.

Έχω δει όλα τα games των bucks ακόμα και αυτό στη Βοστόνη που πήγε OT και δεν έπαιζε ο Γιάννης. Οπότε πίστεψε με i have endured pain.😁 Έχουν ελλείψεις, αλλά είναι απαράδεκτο κάθε φορά να χάνουν τα rebounds και να μη μπορεί κανένας να κρατήσει τα guard να μην κάνουν drives και να είναι μπάτε σκύλοι αλέστε μέσα. Δε φταίει μόνο που δε παίζει ο Lopez και δεν έχουν τα "Δέντρα". Η καλύτερη άμυνα στο NBA είναι οι warriors και έχουν 5ρι τον Green...

Ojeleye διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα μου με το που τον ανακοίνωσαν. Παλτό τον ανέβαζα, προβιά τον κατέβαζα. Αν δεν είχες δει διαστήματα που έπαιζαν με frontline Ojeleye-Thanasis δεν έχεις δει τίποτα. Μιλάμε για εποχές Σπόρτινγκ/Παπάγου/Μίλωνα επιπέδου ταλέντo με τους χαμάληδες και την μάχη για την σωτηρία. Ο Hood επίσης το παλικάρι δε μπορεί, τρέχει και φοβάμαι θα του φύγει το γόνατο πάλι. Στην ευθεία χωρίς καμία επαφή του στραβώνει και πάει να γυρίσει από μόνο του, δε το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα. Τους έκατσε πέρσι κοψοχρονιά ο Τάκερ, και φέτος είπαν να τον αντικαταστήσουν με αυτά τα 2 παλτά και να γλιτώσουν το luxury tax.

Δεν είναι τυχαία η συνέντευξη του Γιάννη στο GQ.

Αν συνεχίσουν τα επόμενα χρόνια να είναι τσίπηδες, τον βλέπω να ακολουθεί τα χνάρια του LeGone και με το δίκιο του. Πιστεύω ότι θέλει μάλλον να πάει Dallas με Luca + J Kidd.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1520

  • ilos

    1469

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ilos είπε

Έχω δει όλα τα games των bucks ακόμα και αυτό στη Βοστόνη που πήγε OT και δεν έπαιζε ο Γιάννης. Οπότε πίστεψε με i have endured pain.😁 Έχουν ελλείψεις, αλλά είναι απαράδεκτο κάθε φορά να χάνουν τα rebounds και να μη μπορεί κανένας να κρατήσει τα guard να μην κάνουν drives και να είναι μπάτε σκύλοι αλέστε μέσα. Δε φταίει μόνο που δε παίζει ο Lopez και δεν έχουν τα "Δέντρα". Η καλύτερη άμυνα στο NBA είναι οι warriors και έχουν 5ρι τον Green...

Ojeleye διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα μου με το που τον ανακοίνωσαν. Παλτό τον ανέβαζα, προβιά τον κατέβαζα. Αν δεν είχες δει διαστήματα που έπαιζαν με frontline Ojeleye-Thanasis δεν έχεις δει τίποτα. Μιλάμε για εποχές Σπόρτινγκ/Παπάγου/Μίλωνα επιπέδου ταλέντo με τους χαμάληδες και την μάχη για την σωτηρία. Ο Hood επίσης το παλικάρι δε μπορεί, τρέχει και φοβάμαι θα του φύγει το γόνατο πάλι. Στην ευθεία χωρίς καμία επαφή του στραβώνει και πάει να γυρίσει από μόνο του, δε το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα. Τους έκατσε πέρσι κοψοχρονιά ο Τάκερ, και φέτος είπαν να τον αντικαταστήσουν με αυτά τα 2 παλτά και να γλιτώσουν το luxury tax.

Δεν είναι τυχαία η συνέντευξη του Γιάννη στο GQ.

Αν συνεχίσουν τα επόμενα χρόνια να είναι τσίπηδες, τον βλέπω να ακολουθεί τα χνάρια του LeGone και με το δίκιο του. Πιστεύω ότι θέλει μάλλον να πάει Dallas με Luca + J Kidd.

Για εμένα δεν εννοούσε απαραίτητα ότι θα φύγει από τους Bucks αλλά ότι βάζει στόχους με την Εθνική Ελλάδας. Θα είναι άλλη μια ωραία ιστορία να πάρει μια ανύπαρκτη πλέον στο εξωτερικό ομάδα και να κερδίσει κανά Ευρωπαϊκό ξανά ή κανά παγκόσμιο!!! Λέω τώρα εγώ! ;)

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mants118 είπε

Για εμένα δεν εννοούσε απαραίτητα ότι θα φύγει από τους Bucks αλλά ότι βάζει στόχους με την Εθνική Ελλάδας. Θα είναι άλλη μια ωραία ιστορία να πάρει μια ανύπαρκτη πλέον στο εξωτερικό ομάδα και να κερδίσει κανά Ευρωπαϊκό ξανά ή κανά παγκόσμιο!!! Λέω τώρα εγώ! ;)

Καλά σίγουρα αυτό το έχει μεγάλο άχτι, κυρίως από τις μ@λ@κίες που άκουσε τότε που είχε θέμα με το γόνατο και δε κατέβηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, eaglos είπε

Με τόσες θεαματικές ομάδες φέτος, το να βλέπεις Bucks στη regular είναι κλινική περίπτωση.

το κόψιμο που έκανε χτες δεν ήταν για να τραυματιστεί ο ίδιος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2021 στις 7:05 ΜΜ, eaglos είπε

Με τόσες θεαματικές ομάδες φέτος, το να βλέπεις Bucks στη regular είναι κλινική περίπτωση.

QFT μόνο για μαζοχιστές είναι ειδικά όταν μπαίνουν τα δεύτερα. Τουλάχιστον οι starting 5 παίζουν το γνωστό bud basketball που για ομάδες που δε κυκλοφορούν καλά τη μπάλα ή δε χτίζουν wall / παίζουν με single coverage τον Γιάννη είναι αποδοτικό.

https://www.nba.com/watch/video/pistons-and-lakers-game-almost-turns-into-a-brawl

Αυτό πάλι σήμερα αν είχε συμβεί πριν 10-20 χρόνια θα είχαμε malice in the palace No 2.

Θα φάει γερή καμπάνα ο Stewart.

Παρόλο που τον χτύπησε επίτηδες ο LeMMA.

Όποιος θέλει να δει καλό basket βλέπει warriors.

Όποιος γουστάρει δράμα βλέπει lakers ή nets.

Για όποιον παραγγέλνει πίτσα με ανανά και τρώει μόνο αλμυρές κρέπες υπάρχουν και οι Bucks.😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα φετος η πιο fun to watch ομαδα περα απο προτιμησεις , ειναι οι Bulls. Ο ορισμος του hustle. De mar , Lavine , Lonzo Κανουν παπαδες, Caruso δαγκωνει στο λαιμο στην αμυνα και φευγει 1ος στον αιφνιδιασμο, πραγματικα χαιρεσαι αν τους βλεπεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, james9tito είπε

Για μενα φετος η πιο fun to watch ομαδα περα απο προτιμησεις , ειναι οι Bulls. Ο ορισμος του hustle. De mar , Lavine , Lonzo Κανουν παπαδες, Caruso δαγκωνει στο λαιμο στην αμυνα και φευγει 1ος στον αιφνιδιασμο, πραγματικα χαιρεσαι αν τους βλεπεις. 

Πράγματι παίζουν ωραίο basket. Το μόνο θέμα που έχω με τους bulls είναι ότι ο demar δε πολυκολλάει στο στυλάκι τους τώρα στη regular, αλλά θα τους είναι απαραίτητος στην post season παρόλο που δεν είναι και ο πιο αποδοτικός παίχτης στα isos στο nba. Αν κάποια στιγμή στο μέλλον μπορούσαν να τον κάνουν trade με assets για τον AD (που είναι chicago boy) θα ήταν super ομάδα.

Και ο vucevic από τη στιγμή που πήγε εκεί, σταμάτησε να είναι ο all star επιπέδου παίχτης που ήταν στο Orlando, το οποίο είναι και λογικό γιατί δε παίρνει τόσες προσπάθειες πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Weiss είπε

 

ή μπέρδεψε τα ρούχα του με το Shaq ή κάποιος τον κοροϊδεψε και του το πούλησε ότι θα δείχνει μοδάτος και τέτοια χαζά που πουλάνε τα κοράκια στα κορόϊδα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...