Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1520

  • ilos

    1469

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Είδα χθες λίγο Κάρι vs Μούσια και KD...ο KD οκ στέκεται πάντα λόγω mentality. Ο Κάρι φέτος είναι αγριεμένος και ορκισμένος για μεγάλη επιστροφή.

Αυτός ο Μούσιας αντιπαθής, αδιάφορος και αλαζόνας σε σημείο αν δεν έπαιζαν ρόλο τα PR να έφευγε βράδυ με πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ~mxls~ είπε

Ο Κάρι παίζει ίσως το καλύτερο μπάσκετ της ζωής του.

καταρχάς αν παρατήρησες επέστρεψε με πιο δεμένο γραμμωμένο σώμα ειδικά στα χέρια και στην πλάτη.

επίσης εκτός των τριπόντων βλέπει περισσότερο γήπεδο και πασάρει αρκετά καλά ενώ και άμυνες έβγαλε που παλιότερα δεν ήταν τόσο θερμός για μαρκάρισμα.

 

αυτό τον Μούσια εντάξει...φέτος να το θυμηθείτε θα πέσει τρελό κράξιμο. αν ήμουν στη θέση του Νας θα του είχα ρίξει τρελό καντήλι αλά Ιωαννίδη. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, greekfragma said:

αυτό τον Μούσια εντάξει...φέτος να το θυμηθείτε θα πέσει τρελό κράξιμο. αν ήμουν στη θέση του Νας θα του είχα ρίξει τρελό καντήλι αλά Ιωαννίδη. 😂

Γιατί να μην βάλει το αριστερό lay up? Αριστερόχειρας εξάλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Griffin πόσο χάλια παίζει???κανονικα δεν θαπρεπε να παίζει ούτε λεπτό..

και αυτός ο Aldridge....

ο μουσιας βαριέται...

 

βλεπεις να παίζουν οι warriors και το ευχαριστιέσαι,φαίνεται και το καλό κλίμα που έχουν μεταξύ τους και βγαίνει αυτό στο γήπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι warriors αυτή τη στιγμή παίζουν το καλύτερο basket στο nba by far. Both ends of the floor. Με green στο 5 small ball και καθαρίζουν όλα τα rebounds με 2+triangle ή 1+4, ας τα δει αυτά κάποιος που έχει κερδίσει 2 coach of the year και παραπονιέται για τις απουσίες και το effort που του φταίνε για το ότι είναι sub .500 team atm.

In other news.

https://www.gq.com/story/giannis-antetokounmpo-athlete-of-the-year-2021

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, ilos said:

Επίσης 

Giannis Antetokounmpo is 'new face' of the Google Pixel 6 - 9to5Google

Πήρε κάπου το μάτι μου tweets που του έλεγαν "πες στην Google να φέρει τα Pixel στην Ελλάδα!" 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα για ξενύχτι απόψε. Μέχρι τώρα έβλεπα μόνο χαηλαητς. Γιάννης εναντίον του ανεβασμένου Davis. Θέλω να δω και τον Nwora και τον Middleton ειδικά μετά τη φάση με κοβιντ. Κλειδί σήμερα νομίζω η απόδοση του Westbrook μιας και ο James απουσιάζει. 

Για να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημίχρονο λοιπόν. 

Ανακεφαλαίωση. 

Γιάννης:

έχει καταπιεί τον Davis και τον Howard. Τρομερά βελτιωμένος στο σουτ του. Γρηγορότερο release σπάει πιο γλυκά καρπό χωρίς υπερέκταση. Τριποντάκια τα σταξε, εύστοχες βολές χωρίς να κάνει τις περσινές καθυστερήσεις μέχρι να σουτάρει. Καλά δε μιλάω για τη μεγαλύτερη βελτίωση που είναι τα πιο τεχνικά μπασίματα στη ρακέτα δίχως απαραίτητα να καρφώνει. Παίζει τη μπάλα στον αέρα όπως θέλει και με τρομερή ισορροπία κορμιού. Καμία σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Υγιής να είναι και θα βγάλει μάτια και φέτος. Ίσως και με καλύτερη απόδοση από πέρυσι. 

Portis:

Bob ψυχάρα για πάντα Ελαφάρα. Τρομερή ενέργεια και στις δύο πλευρές του παρκέ. Γρήγορη αντίληψη και αποτελεσματικός. 

Middleton:

Φανερά επηρεασμένος αλλά δείχνει ότι με χρόνο θα επιστρέψει σε καλά επίπεδα. 

Pat:

παίζει πιο μυαλωμένος με καλύτερο positioning και με επιτέλους κάποια καλά pick n pop plays με Γιάννη. 

Allen:

Καλός αμυντικά αλλά επιθετικά σήμερα λίγα πράγματα. 

Nwora:

έχει δρόμο για να εγκλιματιστεί. Δε παίρνει και πολύ χρόνο παρότι μπορεί να γίνει καλό εργαλείο ρολιστας 1-2.

Για τους Lakers δε ξέρω....άμα λείπει ο James είναι μισή ομάδα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, greekfragma είπε

47 πόντοι με 18/23 σουτ. Απολαυστικός. Χαλάλι το αποψινο ξενύχτι. 🥰

Μην παραμυθιάζεστε από τα media, μόλις είδατε ένα ντέρμπι από 2 μετριάτζες. Με τέτοιο Γιάννη και να νικάς χωρίς Lebron μόνο 7 πόντους τον ADisney που δεν αντέχει ούτε χειραψία με τα γερόντια του που παίζουν άμυνα με τα μάτια λέει πολλά. Για την ακρίβεια αν παίζανε οι fakers ζώνη από την αρχή και όχι single coverage τον Γιάννη θα το είχαν χάσει το ματσάκι. Πλην του Pat και κάποιες μέρες του Allen, όλοι οι οι υπόλοιποι είναι ΧΩΜΑ. Εντάξει Jrue και Middleton προέρχονται από τραυματισμό/covid αλλά είναι αγνώριστοι εντελώς. Ούτε ο Portis είναι αυτός που ήταν ειδικά στην άμυνα και στα rebounds (άσχετα αν τον εκθέτει συνέχεια ο ακατανόμαστος να μαρκάρει όλα τα PG στην περιφέρεια).

Η μόνη ομάδα που δε της τρέχουν pic n roll στο NBA είναι οι Bucks. 😁 Από μόνος του τους το δίνει το mismatch ο Bud κάθε φορά. Και για να μην παρεξηγηθώ το ξέρω ότι κάνει εξ' επίτηδες τέτοιες αλχημείες για να δοκιμάζει πράγματα και θα είναι εντελώς διαφορετική ομάδα στην post season. Αλλά αν κάνουν άλλα 10-20 throws με τέτοια east μπορεί να καταλήξουν στα playins. Και με 1 knockout game, δε νικάει πάντα η καλύτερη ομάδα. Να δω μετά ποιος θα σώσει τον Bud.

Για τους Lakers τα έχω ξαναγράψει, δε θα είναι η ίδια ομάδα μετά το all star break. Ο LeGM να είναι καλά. Και για μένα το Milwaukee αν δεν είναι κουτός ο Horst πρέπει να κάνει το ίδιο. Ας κόψει 2-3 συμβόλαια από non factors (Hood,Ojeleye,Robinson) αυτή τη στιγμή μήπως τουλάχιστον πάρει effort από τους υπόλοιπους. Κοινώς να σφίξουν λίγο οι κώλοι.

Επίσης αν ο Lopez έχει σοβαρό πρόβλημα με την πλάτη (γιατί τα μασάνε), πρέπει να κάνουν trade χτες για Miles Turner που έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά σαν παίχτης και θέλει να φύγει από εκεί εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε παραμυθιάζομαι από κανένα media.ότι έγραψα ήταν από το ξενύχτι που έκατσα να δω το ματσάκι.

δε ξέρω αν είδες το ματς αλλά όσο χάλια και αν ήταν οι Lakers μέσες άκρες η περιγραφή μου δεν ήταν άστοχη. Και προφανώς δε λέω οτι τα Ελάφια έστρωσαν και παίζουν μπασκετάρα. Μόνο ο Γιάννης πήρε το ματς χθες και κάπως τα ξεσπάσματα του Πόρτις που έδωσαν ενέργεια.

Για τον Ojeleye όσο είδα απαράδεκτος. Ούτε για G League δε κάνει. Για τον Lopez δεν έχω διαβάσει τι παίζει αλλά αν είναι σοβαρό, ναι πρέπει να αποκτηθεί 5άρι άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...