Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχ... στην Ελλάδα θα έπρεπε να γίνοντουσαν αυτά, σε τελικούς. Να έπεφτε η κυβέρνηση την επόμενη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1413

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε πολύ τυχεροί που βλέπουμε αυτούς τους παικταράδες και το επίπεδο που έχουν φτάσει τις ικανότητες τους και τη σχέση τους με το διχτάκι. Ένας λόγος αν μετακόμιζα στις ΗΠΑ θα ήταν τα γήπεδα του ΝΒΑ και όλοι οι παικταράδες που θα πάταγαν παρκέ.

https://www.sdna.gr/mpasket/1184952_apithano-sholio-toy-ntontsits-gia-soyt-koytala-eho-kanei-mparman

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote

Ο Ντόνσιτς ολοκλήρωσε τον αγώνα με 47 πόντους (18/30 σουτ, 9/16 τρίποντα, 2/5 βολές), 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 λάθη.

Αφού είχαν πει ότι δεν θα πιάσει στο ΝΒΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καθε φορα που βαζει ενα νεο circus shot ή ενα τριποντο απο τα 8 μετρα ή ενα crazy floater η επαφη του Ντονσιτς με το καλαθι ειναι λες και παιζει με σφουγγαρενια μπαλα σε παιδικο δωματιο

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλ' αυτά, κανά δαχτυλίδι θα βάλει κάποια στιγμή, σε αυτή την ομάδα ή σε κάποια άλλη;

Όχι για μένα και τον καθένα, εγώ ωραίο μπάσκετ θέλω να βλέπω, για εκείνον αναρωτιέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπάμε Γιάννη, Luca, Nikola αλλά σας έχω ξαναπεί και τη κρυφή μου συμπάθεια. Η εξέλιξή του προχωράει συνεχώς. Θεωρώ οτι ίσως να τον δούμε και σε κάνα All Star σύντομα. Δε ξέρω αν φταίει οτι ο Lebron στάζει μέλι και του έχει δώσει έξτρα ώθηση. Ξέρω οτι είναι δουλευταράς, καλό παιδί και μπασκετικό μυαλό να βλέπει γήπεδο, ξυράφι. Σε πολλά plays θα δείτε αντιγραφές από Luca-Kyrie-Lebron και άλλα γνωστά ντριμπλαδόρικα παλικάρια με πλαστικές κινήσεις. Το θέμα είναι οτι άσχετα αν τα έβαλε στο ρεπερτόριο του, είναι άλλο πράγμα να τα βάζεις στο ρεπερτόριο και άλλο να τα κάνεις και σωστά.

 

 

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

Αγαπάμε Γιάννη, Luca, Nikola αλλά σας έχω ξαναπεί και τη κρυφή μου συμπάθεια. Η εξέλιξή του προχωράει συνεχώς. Θεωρώ οτι ίσως να τον δούμε και σε κάνα All Star σύντομα. Δε ξέρω αν φταίει οτι ο Lebron στάζει μέλι και του έχει δώσει έξτρα ώθηση. Ξέρω οτι είναι δουλευταράς, καλό παιδί και μπασκετικό μυαλό να βλέπει γήπεδο, ξυράφι. Σε πολλά plays θα δείτε αντιγραφές από Luca-Kyrie-Lebron και άλλα γνωστά ντριμπλαδόρικα παλικάρια με πλαστικές κινήσεις. Το θέμα είναι οτι άσχετα αν τα έβαλε στο ρεπερτόριο του, είναι άλλο πράγμα να τα βάζεις στο ρεπερτόριο και άλλο να τα κάνεις και σωστά.

 

 

Παίζει και κάποιος χώρις βήματα στο NBA εντυπωσιακό

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάση είναι αυτός; Νέος Μάραβιτς;

3 hours ago, phanispal said:

Τρίποντα βάζει;

Γενικά απ' ότι βλέπω όχι:

image.png.ff040f372059e2da585816fb4f12130d.png

Ή έστω όχι ιδιαίτερα:

image.png.2fe8b0d275015603c129fc6a3c6790bd.png

Αλλά με τέτοια ποσοστά είναι έτοιμος για Εθνικής Ελλάδας.

25χρονος μεν, αλλά πολύ δυνατή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα κανει αλλα πολυ σπανια ολα αυτα, εχει μαζευτει ενα 8λεπτο με highlights μεσα σε 3 χρονια οκ

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έκαναν ο AJJ και ο Πόρτις, 1 λεπτό πριν τη λήξη... είναι αυτό που λέει ο Σωτηρακόπουλος "Εδώ έχουμε μια στιγμή παραφροσύνης".  🤣 Χάλι μαύρο πάλι ομάδα, κι έχω παρατηρήσει τον τελευταίο μήνα ότι κάθε φορά που οι bucks μαζεύουν τη διαφορά, μετά κάνουν βλακείες κι ανοίγει πάλι ο αντίπαλος διαφορά 7-8 πόντων.

Μακάρι στα playoff να σοβαρευτούν όλοι, αλλά πολύ φοβάμαι πως είτε με Ηeat είτε με Pacers, αν δε ξεκινήσουν με 2-0 στο Fiserv θα αποκλειστούν.

Πάντως όσο πλησιάζει η σεζόν στο τέλος και βλέπουμε πιθανά matchups, θα δούμε ωραία playoff:

- Oι Χωκς αν καταφέρουν να βγούνε 8οι στα playin κερδίζοντας Βulls και 76ers, θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα καταφέρουν να κοντράρουν τους Celtics όπως στα πρόσφατα παιχνίδια.

- Στη Δύση, μακάρι να έχουμε 7ους τους Λέικερς και 8ους του Warriors... μετά θα πέσουν κορμιά με Nuggets και Timberwolves.

- Μavericks και Suns δε νομίζω ότι θέλουν το 5ο seed...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ολα τα καφενεια που οι Μπακς τα ειχαν με ενα Χ σερι νικων φετος το εσπασαν, στο 0-3 που εχουν τωρα εγω ειδα τον Ντοκ να δοκιμαζει νεα επιθετικα συστηματα, η 2η θεση ειναι καπαρωμενη οποτε χαλαρο χτυπημα καρτας μεχρι τα playoffs, Λεικερς και Γουοριορς δεν εχουν τιποτα να προσφερουν στα playoffs, αλλα σαυτα περιμενουμε να δουμε ωραια ματσακια

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...