Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1522

  • ilos

    1479

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

LOL^2 :lol: :lol:

 

Τίτλοι θεμάτων γραμμένοι με κεφαλαία δεν μπορούν να γίνουν δεκτοί. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε μικρούς χαρακτήρες.

 

Μιας και πιασαμε τις εικονες:

Να δωσω μια απο τις εκπληκτικοτερες φασεις και ενα απο τα εκπληκτικοτερα αλματα ολων των εποχων!!!!!!! Βασικα ειναι το εκπληκτικοτερο αλμα ολων των εποχων που εχω δει σε αγωνα.

Ειναι το υψηλοτερο αλμα που εχω δει βασικα. Μοιαζει σαν να κανει αλμα σε υψος αλλά χωρις το κλασικο στυλ που γυρναει αναποδα το σωμα!!! :-D

 

Ολα αυτα απο τον Τζορνταν και ολα αυτα για μια αμυνα. :whistle:

(Και)Για αυτο ηταν ο καλυτερος.

Φυσικα ηταν φαουλ αφου τον κλωτσησε με το ποδι στο κεφαλι. :-D :lol:

 

MJnonononooooooooooway23.gif

 

Δεν υπαρχει!! :shock:

nonononooooooooooooooooooway4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τον λέω "εμπορικότερο", προφανώς δεν τον θεωρώ ως τον "καλύτερο". Τόσο ως παίχτη και πολύ περισσότερο ως άνθρωπο. Αλλά αυτή είναι κουβέντα που δεν χρειάζεται να κάνουμε εδώ. Έχουμε playoff εν εξελίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τον λέω "εμπορικότερο", προφανώς δεν τον θεωρώ ως τον "καλύτερο". Τόσο ως παίχτη και πολύ περισσότερο ως άνθρωπο. Αλλά αυτή είναι κουβέντα που δεν χρειάζεται να κάνουμε εδώ. Έχουμε playoff εν εξελίξει.

Το οτι εχουμε πλειοφ δεν σημαινει οτι ολα τα άλλα θεματα δεν πρεπει να συζητουνται.

Δωσε αν μπορεις την λιστα που θεωρεις εσυ ως τους 10 κατα σειρα προτιμησης καλυτερους παικτες ολων των εποχων.

 

Επισης ως ανρθωπο γιατι δεν τον θεωρεις "καλο"? :fear:

 

BTW η δικια μου λιστα ειναι ως εξης:

 

1)Μαικλ Τζορνταν

2)Γουιλτ Τσαμπερλεν

3)Καριμ Αμπντουλ Τζαμπαρ

4)Μπιλ Ρασελ

5,6)Ματζικ Τζονσον και Λαρι Μπερντ μαζι.

 

7,8,9,10,11,12,13) (χωρις να μπορω να αποφασισω καταταξη και μαλλον αυτη που βαζω ειναι σε καποιο βαθμο αυτη που πιστευω αλλά οχι απολυτα)

Τιμ Ντανκαν, Κομπι Μπραιαντ, Οσκαρ Ρομπερτσον, Τζερι Γουεστ, Μπομπ Πετιτ, Σακιλ Ο'Νιλ, Ελτζιν Μπειλορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ τον Γκαρνέτ σημαντικότερο παίκτη του Ντάνκαν. Ο Γκαρνέτ στα 36 τους κάνει πλάκα ακόμα, ο Ντάνκαν μοιάζει λίγο ξεπερασμένος πλέον και έχει χάσει όλα του τα αθλητικά προσόντα. Ο KG θυμίζει λίγο τον Τζόρνταν που ακόμα και στα 40 του ήταν τέρας φυσικής κατάστασης, και έκανε πλάκα με τους Γουϊζαρντς.

 

Όσο για το βραβείο του MVP στον ΛεΛούζερ, για γέλια. Ο πραγματικός MVP της φετινής σεζόν ήταν ο Ντουράντ, με τον Γουέστμπρουκ να ακολουθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ τον Γκαρνέτ σημαντικότερο παίκτη του Ντάνκαν. Ο Γκαρνέτ στα 36 τους κάνει πλάκα ακόμα,

Σε καμια περιπτωση ομως. Σε κανενα συμπαν. :-D

 

Όσο για το βραβείο του MVP στον ΛεΛούζερ, για γέλια. Ο πραγματικός MVP της φετινής σεζόν ήταν ο Ντουράντ, με τον Γουέστμπρουκ να ακολουθεί.

Και εγω τον Ντουραντ θα ψηφιζα αλλά με τον Λεμπρον 2ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχουμε πλειοφ δεν σημαινει οτι ολα τα άλλα θεματα δεν πρεπει να συζητουνται.

Δωσε αν μπορεις την λιστα που θεωρεις εσυ ως τους 10 κατα σειρα προτιμησης καλυτερους παικτες ολων των εποχων.

 

Επισης ως ανρθωπο γιατι δεν τον θεωρεις "καλο"? :fear:

 

BTW η δικια μου λιστα ειναι ως εξης:

 

1)Μαικλ Τζορνταν

2)Γουιλτ Τσαμπερλεν

3)Καριμ Αμπντουλ Τζαμπαρ

4)Μπιλ Ρασελ

5,6)Ματζικ Τζονσον και Λαρι Μπερντ μαζι.

 

7,8,9,10,11,12,13) (χωρις να μπορω να αποφασισω καταταξη και μαλλον αυτη που βαζω ειναι σε καποιο βαθμο αυτη που πιστευω αλλά οχι απολυτα)

Τιμ Ντανκαν, Κομπι Μπραιαντ, Οσκαρ Ρομπερτσον, Τζερι Γουεστ, Μπομπ Πετιτ, Σακιλ Ο'Νιλ, Ελτζιν Μπειλορ.

 

Για Τσαμπερλεν, Ρασελ και λοιπους δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη, καθ' οτι αρκετα παλιοι (καλα, εσυ τι ηλικια εχεις και τους βαζεις με σιγουρια μεσα στους 10 κορυφαιους :P).

 

Για μενα μια λιστα με τους 10 καλυτερους/αγαπημενους θα ηταν καπως ετσι:

1. Τζορνταν

2. Ματζικ

3. Χακιμ

4. Μπαρκλει

5. Μπερντ

6. Μαλοουν

7. Νοβιτσκι

8. Σακιλ

9. Μαραβιτς

10. Ντανκαν

 

Ακομα και για Ματζικ, Μπερντ και Μαραβιτς η οποια αποψη μου προερχεται καθαρα απο video παλαιοτερων αγωνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσα να φτιάξω μια προσωπική all-time favourite λίστα, αυτή θα ήταν η εξής:

 

1. Μπέρντ

2. Τζόρνταν

3. Μάτζικ

4. Σακίλ

5. Γκαρνέτ

6. Πίρς

7. Ντομινίκ Γουίλκινς

8. Μπάρκλεϋ

9. Ντρέξλερ

10. Χακίμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Τσαμπερλεν, Ρασελ και λοιπους δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη, καθ' οτι αρκετα παλιοι (καλα, εσυ τι ηλικια εχεις και τους βαζεις με σιγουρια μεσα στους 10 κορυφαιους :P).

46 και εχω προλαβει Τζαμπαρ(πολυ λιγοτερο προφανως), Ματζικ, Λαρι, και απο βιβλια, και πολλα βιντεο Τσαμπερλεν και Ρασελ και τους αλλους....

Πλεον υπαρχουν ισα με 100 βιντεο για Τσαμπερλεν στο ιντερνετ με πλουσιο υλικο οποτε δεν δικαιολογειται καποιος να μην ξερει τιποτα απολυτως για αυτον και να πιστευει το ΜΕΓΑ ΜΥΘΟ οτι ηταν απλως ενας ψηλος που επαιζε κοντρα σε νανους για αυτο και τα εκανε αυτα που εκανε(πχ ο Τσαμπερλεν ειχε πιθανοτατα την εκπληκτικοτερη σωματοδομη και αθλητικα προσοντα απο οποιονδηποτε μπασκεμπολιστα σε ολες τις εποχες παγκοσμιως, ακομα καλυτερο ισως και απο τον Τζορνταν και απο τον Λεμπρον, ειχε το μυαλο πλειμεικερ, ειχε σχετικη ευχερια να κατεβαζει ακομα και την μπαλα με τριπλα πισω απο την πλατη παρα τα 2.17 του!, ειχε τεραστιο πλουραλισμο κινησεων, ηταν καλος στις ασιστ, ειχε φανταστικη αμυνα, ειχε φανταστικο αλμα, ειχε φανταστικη δυναμη(και ολα τα φανταστικη/φανταστικο που λεω δεν ειναι υπερβολες-ηταν πραγματικος δεκαθλητης κυριολεκτικα), γενικα δεν υπαρχουν λογια για να περιγραψεις τα προτερηματα του. Και παροτι οι 100 ποντοι ηταν σε εναν αγωνα που ηταν σκετη παρωδια, ο μεσος όρος ανω των 50 ποντων σε μια χρονια δεν ηταν καθολου παρωδια.) .

 

 

Για μενα μια λιστα με τους 10 καλυτερους/αγαπημενους θα ηταν καπως ετσι:

1. Τζορνταν

2. Ματζικ

3. Χακιμ

4. Μπαρκλει

5. Μπερντ

6. Μαλοουν

7. Νοβιτσκι

8. Σακιλ

9. Μαραβιτς

10. Ντανκαν

 

Ακομα και για Ματζικ, Μπερντ και Μαραβιτς η οποια αποψη μου προερχεται καθαρα απο video παλαιοτερων αγωνων.

With all due respect ετσι, αλλά καμια σχεση με την πραγματικοτητα. :-D

Μπαρκλει, Μαλουουν(τον Καρλ ή τον Μοουζες εννοεις), ειδικα Νοβιτσκι και Μαραβιτς ακομα και Χακιμ δεν ανηκουν στην λιστα με τους 10 καλυτερους.

 

Α ειπες καλυτερους/αγαπημενους, οποτε ΟΚ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

With all due respect ετσι, αλλά καμια σχεση με την πραγματικοτητα. :-D

Μπαρκλει, Μαλουουν(τον Καρλ ή τον Μοουζες εννοεις), ειδικα Νοβιτσκι και Μαραβιτς ακομα και Χακιμ δεν ανηκουν στην λιστα με τους 10 καλυτερους.

 

Α ειπες καλυτερους/αγαπημενους, οποτε ΟΚ. :)

Τον Καρλ εννοω.

 

Βασικα, οι παικτες αυτοι ηταν και ο λογος που με εκαναν να αγαπησω το ΝΒΑ. Σε αντιθεση με τους τωρινους ΛεΜπρον και σια, που με εχουν κανει μαλλον να το αντιπαθησω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...