Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Nash ψάχνει κανονικό συμβόλαιο, όχι veteran's minimum. Αν δεν του το δώσουν οι Suns, θα κάνουν sign&trade για να τους αφήσει αποζημείωση ως ευχαριστώ για τα χρόνια του στο Phoenix. Τώρα που ξαναδιαβάζω το σχόλιο, ποιοι είναι οι παίχτες τύπου Nash; Γιατί εγώ ένα τέτοιο playmaker βλέπω μόνο...

Οι Wizards προσπαθούν να δουν αν έχουν μέλλον με το Wall και μαζεύουν παίχτες γύρω του. Πήραν Okafor+Ariza αντί για Lewis και το #46 pick. Καλές προσθήκες, όχι τίποτα σπουδαίο, αλλά ο Wall πρέπει να δείξει αν είναι έτοιμος να τραβήξει ομάδα (που πήγε και μου χόρευε στην πρώτη του εμφάνιση το παρτάλι). Οι ΝΟ θα κάνουν buy-out στο Lewis (περίπου το μισό του συμβόλαιο είναι εγγυημένο), έχουν 4 picks για το Draft, αν ανανεώσουν τον Gordon κάτι θα κάνουν.

Αντίθετα οι Bobcats δε θα κάνουν τίποτα, καθώς κατέλληξαν με προπονητή το Mike Dunlap. Είναι γνωστός ως defensive coach των Nuggets...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1527

  • ilos

    1508

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Όχι, αλλά το τσεκάρω σε καθημερινή βάση. Τα παιδιά εκεί γράφουν πολύ ενδιαφέροντα άρθρα και φυσικά έχουν άφθονο ρετρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε κι άλλη εγχείρηση. Φαίνεται πολλή σοβαρή η κατάστασή του, αλλά διάθεση έχει. Πάντως λεφτά υπάρχουν, όλο το max contract θα το πάρει από τους Blazers.

Σε άλλα νέα, οι Bobcats έδωσαν το Maggette και πήραν τον Gordon κι ένα pick από τους Pistons. Φαίνεται κίνηση για να γλιτώσει λεφτά η ομάδα του Detroid.

Οι Wolves έδωσαν το #18 στους Rockets για τον Budinger. Το Houston μαζεύει λέει picks για να ετοιμάσει πακέτο ανταλλαγής για Howard. Μ'αρέσει ο Budinger, μπορεί να εξελιχθεί σε καλό σκόρερ από τον πάγκο.

Ο Larry Bird ανακοινώνει την αποχώρησή του από τους Pacers αύριο.

Ο Amar'e θα πληρώσει $50k πρόστιμο για ομοφοβικά σχόλια στο Twitter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στους Νίκς ο Παπανικολάου στο νούμερο 48 του ντράφτ.

 

Ο πρώτος γύρος:

 

1. New Orleans Hornets- Anthony Davis -PF

2. Charlotte Bobcats- Michael Kidd-Gilchrist -SF

3. Washington Wizards- Bradley Beal -SG

4. Cleveland Cavaliers- Dion Waiters -SG

5. Sacramento Kings- Thomas Robinson -PF

6. Portland Trailblazers- Damian Lillard -PG

7. Golden State Warriors- Harrison Barnes -SF

8. Toronto Raptors- Terrance Ross -SG

9. Detroit Pistons- Andre Drummond -C

10. New Orleans Hornets- Austin Rivers -SG

11. Portland Trailblazers- Meyers Leonard -C

12. Houston Rockets- Jeremy Lamb -SG

13. Phoenix Suns- Kendall Marshall -PG

14. Milwaukee Bucks- John Henson -PF

15. Philadelphia 76ers - Maurice Harkless -SF

16. Houston Rockets - Royce White -F

17. Cleveland Cavaliers- Tyler Zeller -C

18. Houston Rockets- Terrance Jones -PF

19. Orlando Magic- Andrew Nicholson -F

20. Denver Nuggets- Evan Fournier -SG

21. Boston Celtics- Jared Sullinger -PF

22. Boston Celtics- Fab Melo -C

23. Atlanta Hawks- John Jenkins -SG

24. Dallas Mavericks- Jared Cunningham -SG

25. Memphis Grizzlies- Tony Wroten -SG

26. Indiana Pacers- Miles Plumlee -PF

27. Miami Heat- Arnett Moultrie -PF

28. Oklahoma City Thunder- Perry Jones III -PF

29. Chicago Bulls- Marquis Teague -PG

30. Golden State- Festus Ezeli -C

 

Λίγο που είδα αυτοί στα bold είναι αξιοπρόσεχτοι και εμένα μου άρεσε πολύ μετα τον Davis ο νο9. Τέρας. O μόνος από Ευρώπη στον πρώτο γύρο ήταν ο Evan Fournier. Ούτε που ξέρω ποιός είναι και που τον βρήκαν. O no10 είναι ο γιός του Doc Rivers.

Επεξ/σία από nikos21aek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Δεν κυριάρχησαν ψηλοί κρέατα στη lottery όπως είχα ακούσει. Μου αρέσουν τα picks των C's, o Sullinger λόγω μέσης έπεσε τόσο πίσω. Οι Thunder πήραν άλλον ένα Jeff Green. Οι Bulls θα βγάλουν τη σεζόν με rookie PG επειδή δε θέλουν να πληρώσουν luxury tax. O Fournier ήταν από τα καλά ονόματα στους SG του draft. Καμία draft day trade δεν είδαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Βulls διάλλεξαν αυτόν επειδή ξέμεινε διαθέσιμος στο νούμερο 29. Ούτε καν τον είχαν δοκιμάσει. Για πιο ψηλά τον περίμεναν όλοι και έμεινε ξέμπαρκος εκεί και τον τσιμπήσανε. Για άλλους πήγαιναν και αφού υπήρχε αυτός διαθέσιμος τον πήραν. Για κλέψιμο γράφουν όλοι. Και προσωπικά πιστεύω καλά κάναν. Στην χειρότερη τον ανταλλάζουν με κάποιον όταν είναι να επιστρέψει ο Rose. Στην καλύτερη σουτάρουν όλους τους υπόλοιπους που έχουν και μένουν με δύο καλά PG και το ένα πάνφθηνο..Αλλά δεν τον ξέρω τον παίχτη. Τι διαβάζω από εδώ και από εκεί λέω.

 

Για εμένα τρελό κλέψιμο πάντως ήταν στο νούμερο 9 το ντερέκι ο σέντερ. Και η πλάκα ήταν ότι οι Blazers στα δύο τους πρώτα πικ πήραν και C. Θα μπορούσαν να τον έχουν πάρει.

 

Του χρόνου θα μπούν πλέι οφς οι Πίστονς με αυτόν και τον Γκρεγκ Μονρό. Μαλακία μάλλον μου φαίνεται κάναν που δώσαν τον Γκόρντον αλλά για να δούμε. Έναν καλό κοντό αν πάρουν σε ψηλούς θα είναι άστα να παν.

 

http://www.youtube.com/watch?v=V1xHtOMCJPg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλές οι επιλογές των Hornets αλλά κριμα για τους ιδιους τους παιχτες. Καλο το 48 για τον Παπ αν και δεν προκειται να παει ΝΒΑ και αν το αποφασισει αυτό θα γινει μετα απο 2 χρόνια σιγουρα, πρεπει να βελτιώσει πολλά πράγματα στο παιχνιδι του παντως αν θελει να εχει μελλον εκει και κυριως την ταχυτητα και την εκρηξη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακή νοοτροπία για εμένα. Λες και άμα πάει εκεί πρέπει να γίνει ο Λεμπρόν. Ένα σωρό σαπίδια υπάρχουν στο ΝΒΑ πολύ χειρότερα από αυτόν. Για να φτάσει να παίζει 10-15 το πολύ λεπτά ανα παιχνίδι θα πάει και άμα έχει πείσμα και δουλέψει να καταφέρει κάποια στιγμή να είναι βασικός σε κάποια οποιαδήποτε ομάδα. Πήρε πέρυσι ο Μπαρέα πρωτάθλημα και ο Σπανούλης δεν άντεξε 1 χρόνο εκεί, του έλειψε το σπανακόρυζο της μαμάς του.

 

Steve Novak

1η χρονιά: 5.5 λεπτά ανα παιχνίδι

3η χρονιά: 7.5 λεπτά ανα παιχνίδι

4η χρονιά: 16.4 λεπτά ανα παιχνίδι

5η χρονιά: 6.7 λεπτά ανα παιχνίδι

6η χρονιά: 2.6 λεπτά ανα παιχνίδι

7η χρονιά: 8.6 λεπτά ανα παιχνίδι

8η χρονιά: 7.2 λεπτά ανα παιχνίδι

 

http://www.nba.com/statistics/player/3PointS.jsp?league=00&season=22011&conf=OVERALL&position=0&splitType=9&splitScope=GAME&qualified=Y&yearsExp=-1&splitDD=

 

Αν έπαιζε ευρώπη θα ήταν χαλαρότατα ένας από τους καλύτερους παίχτες και θα έβαζε 15-20 πόντους σε κάθε παιχνίδι χαλαρά. Ακόμη με το χαμηλότερο συμβόλαιο παίζει εκεί περα ΑΛΛΑ θα σκοτωθούν οι ομάδες τώρα ποιά να τον πρωτοπάρει. Με λίγα λόγια θα παίξει 10-11 χρόνια στο NBA πολύ άνετα. Ποτέ του δεν θα γίνει βασικός σε μια ομάδα. Αυτός τώρα θεωρείται αποτυχημένος; Και να θεωρείται αποτυχημένος συγκρίνεται αυτό που ζεί με το να παίζει στην Ευρώπη;

 

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι αφού σε διάλλεξαν πας με τη μία εκεί και δεν το σκέφτεσαι ούτε για αστείο. Συμβιβάζεσαι απλά με την ιδέα ότι θα είσαι ένας παγκίτης στο καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου και το απολαμβάνεις. Αν σου πάνε τα πράγματα καλά θα βγάλεις τα 10πλάσια λεφτά τουλάχιστον από ότι θα εβγαζες στην Ευρώπη. Αν δεν σου κάτσει καλά στην χειρότερη να βγάλεις και λίγα λιγότερα και στα 30 γυρνάς στην Ευρώπη σαν υπερπαίχτης να μαζέψεις μερικά εκατομμύρια ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw η ομάδα που πήρε πέρυσι το κολεγιακό πολύ άνετα.

 

Anthony Davis no1 pick

Michael Kidd-Gilchrist no2 pick

Terrance Jones no18 pick

Marquis Teague no29 pick

Doron Lamb no42 pick

Darius Miller no46 pick

 

Όλη η ομάδα μπήκε στο NBA. Απίστευτο.

 

Kentucky sets record with six players drafted

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς γνώμη για τα picks των Σέλτικς;

 

Νομιζω ότι ειναι πολύ καλη επιλογη.

 

Νικ εγω διαφωνω καπως. Η ολη αξια του αθληματος ειναι να μπορεις να βρισκεσαι στο γηπεδο και να αγωνίζεσαι, εγω θα αρρώσταινα αν επαιζα 10' οταν μπαινουν τα δευτερα σε ομαδα του ΝΒΑ, ακομα και 20' να επαιζα δεν θα αντεχα, θα προτιμουσα με τα χίλια Ευρωπη και 30' συμμετοχης όχι για να κανω ονομα απλως για τη χαρα του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...