Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Allen μάλλον πάει για αλλαγή σκηνικού στο Miami. Θα έχει πιο περιορισμένο ρόλο εκεί, νομίζω θα αντικαταστήσει το Miller.

Οι Celtics ανανέωσαν τον Green. Παράξενος παίχτης, tweener, δεν έχει θέση. Δεν ξέρω.

O Roy πάει Timberwolves (ο οποίοι τον είχαν κάνει draft) με 2/10. Μακάρι να επιστρέψει στα παρκέ.

Οι 76ers έκαναν amnesty στο Brand. Δεν ξέρω που θα καταλήξει, αλλά ο τύπος ξέρει πολλή μπάλα κι αυτό δεν αλλάζει όσο και να γεράσεις. Επίσης φεύγει ο Lou Williams κι έρχεται ο Nick Young. Νομίζω η Philadelphia μπορεί να φτιάξει καλή ομάδα ακολουθώντας το μοντέλο των Pacers.

Οι Raptors πήραν το Lowry για Forbes+pick. Καλός παίχτης αλλά ο ανταγωνισμός στους PG είναι τεράστιος, δεν ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1526

  • ilos

    1498

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Guards

Kobe Bryant, Lakers

James Harden, Thunder

Chris Paul, Clippers

Russell Westbrook, Thunder

Deron Williams, Nets

 

Forwards

Carmelo Anthony, Knicks

Kevin Durant, Thunder

Blake Griffin, Clippers

Andre Iguodala, 76ers

LeBron James, Heat

Kevin Love, Timberwolves

 

Center

Tyson Chandler, Knicks

 

Εχω την αισθηση ότι θα δουμε και σχημα με τον ΛεΜπρον στο 5, οπως προπερσι με τον Οντομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματική Dream Team, καλύτερη απο την αντίστοιχη Ολυμπιακή ομάδα του 2008 θεωρώ.

 

Τώρα το ποιός θα παίξει στο 5 λίγη σημασία έχει νομίζω. Ακόμα και ο Γουέστμπρουκ να παίξει σέντερ πάλι αέρα θα το πάρουν. Θα χορτάσουμε πάντως θέαμα τον Αύγουστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται, παρόλα αυτά Ιγκουοντάλα, Τζειμς και Τσαντλερ ειναι εξαιρετικοί αμυντικοι, στην τελική λόγω σωματικών προσόντων ξεκινουν με ενα +40 απο κλεψιματα και καρφώματα στον αιφνιδιασμο.

Ανυπομονω να δω πεντάδα με Πωλ, Μπραιαντ, Ντουραντ, Τζειμς και Γκριφιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε ξεκινάνε?

επίσης να φανταστώ θα παίζουν με τους ευρωπαϊκούς κανόνες?

αυτό δεν θα μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα?και αν ναι σε ποιό τομέα? τρίποντα, άμυνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανέναν τομέα δεν θα δυσκολευτούν με τους FIBA rules. Ετοιμαστείτε για το απόλυτο πάρτι. Ίσως η πιο ταλαντούχα ομάδα που κατεβαίνει μετά τις Dream Team του '92-'94.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζουν τρομακτικη ομαδα!!ποιος τσαντλερ για πενταρι!!τον λεμπρον θελω να δω 5αρι σε ολη την διοργανωση να γουσταρουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα dream team στέλνουν οι ΗΠΑ, αλλά είναι υπερόπτες και δεν προπονούνται. Η μία και μοναδική Dream Team ήταν τόσο καλή που δε χρειαζόταν δουλειά, οι άλλες όμως δεν είναι de facto νικητές. Μετά τη σφαλιάρα από την Ελλάδα έχουν σοβαρέψει και προσέχουν. Στις δύο τελευταίες διοργανώσεις ήταν πολύ καλοί με διαφορετικές ομάδες. Φέτος κάνουν ένα μείγμα εκείνων των δύο και λογικά θα σαρώσουν.

Οι Bulls έφεραν πίσω το Hinrich.

Οι Hornets πήραν με sign&trade το Ryan Anderson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...