Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προπερσι εφτασαν τελικο Δυσης, μεχρι να τους σκουπισουν οι Σπερς. Θεωρω ότι απεναντι σε ομαδες τυπου Portland - Clipers - OKC εχουν το πλεονεκτημα, αλλα θα δυσκολευτουν απεναντι σε Νταλας ή Σπερς. Παντως φετος παιζουν και ωραια και εχουν απο τα πιο "βαθια" ροστερ στη λιγκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1484

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Portland & Clipers οκ, πολυ "σοφτ" ομαδες που στα δυσκολα τα κανουν πανω τους, αλλα για βαλε κατω νταλας, σπερς, ακομα και οκλα, σκουρα τα βλεπω τα πραγματα, 4 ομαδες για 2 θεσεις, αν βαλεις κ ποσες σειρες θα πανε στα 7 ματς, κουραση δλδ κλπ, πολυ πολυ σκουρα σου λεω ακομα κ για τελικο, μην πω τελικο δυσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω οτι μπορει να αποκλειστουν ακομα και στον 1ο γυρο. Γενικα στη Δυση μπορουν να γινουν τα παντα, αλλα εμενα αυτη τη στιγμή, μαζι με Νταλας, μου φαινονται οι 2 πιο σταθερες ομαδες. Θα προσθεσω και τους Σπερς μετα το Μαρτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν λεει κατι το τι κανουν οι ομαδες τωρα, regular season ειναι κ οπως ελεγε καποτε ενας φιλος μου η regular season στο nba ειναι τσιρκο κανονικο, αλλο playoffs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως είναι η Δύση, και οι 8 ομάδες μπορούν να αποκλειστούν στον 1ο γύρο ή να πάρουν πρωτάθλημα.

 

Θα εξαρτηθεί από τα matchups.

 

Soft οι Βlazers δεν είναι σε καμία περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν λεει κατι το τι κανουν οι ομαδες τωρα, regular season ειναι κ οπως ελεγε καποτε ενας φιλος μου η regular season στο nba ειναι τσιρκο κανονικο, αλλο playoffs

 

δεν ειναι το τι κανουν ειναι το πως παιζουν. Αλλιως θα το ειχαμε δωσει από τωρα στους GSW. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε, φαντασου οτι δεν εβαλες καν το GS εκει μεσα, αστο σου λεω μακελειο θα γινει, δεν παιρνει καμια προβλεψη, ολες ισοδυναμες ειναι πανω κατω, δεν θα κανει την διαφορα κανενας γκριν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GS θα έχει μεγάλο πρόβλημα αν παίξει με το Memphis.

 

Το σίγουρο είναι ότι θα γίνει μακελειό στον 1ο γύρο στην Δύση και φέτος.

 

Κρίμα που δεν θα είναι οι Lakers εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Μarc ή στον Z-Bo θα τον βάλουν?

 

Στο παιχνίδι που έπαιξαν στον Marc τον έβαλαν, αλλά νομίζω καλύτερα να τον βάλουν στον Z-Bo.

 

Στα playoffs πέφτει και ο ρυθμός.

 

Οι Warriors δεν ξέρω ακόμα και ως 1ο seed αν περάσουν τον 1ο γύρο.

Πολύ πιθανό να παίξουν με OKC στον 1ο γύρο.

 

Και Portland/Memphis με τους Spurs.

 

Οι Blazers θα τους αποκλείσουν πιστεύω. Οι Grizzlies δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soft οι Βlazers δεν είναι σε καμία περίπτωση.

 

soft ειναι, αμα μπεις σε φαντασυ site θα δεις οτι ολοι παιρνουν τους pg που παιζουν απεναντι στον λιλαρντ, αλλα κ τους ψηλους, γενικως αμυντικα ειναι ψιλο ανυπαρκτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να πεις soft μια ομάδα που παρά τις αρκετές απουσίες που είχε μέχρι στιγμής έχει κερδίσει τα περισσότερα close games που έχει παίξει.

 

Πρώτοι με μεγάλη διαφορά σε ανατροπές στο ΝΒΑ είναι( συγκεκριμένα εννοώ νίκες αν είναι πίσω στο ημίχρονο ή στην 4η περίοδο).

 

Ο Lillard δεν είναι καλός αμυντικά, ούτε βέβαια τόσο κακός όσο λένε στα social media.

 

Τους λείπουν οι 2 rim protectors που έχουν(Lopez,Freeland) από τραυματισμό, για αυτό έπαιρναν τους ψηλούς.

 

Πάντως και ο LMA έχει βελτιωθεί αρκετά αμυντικά in the paint.

 

Δες το παιχνίδι στους Spurs που έχει διαλύσει τον Duncan στην 4η περίοδο και στις παρατάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...