Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1479

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

1 ώρα πριν, Weiss είπε

Θα κάνει κανείς τον ήρωα σήμερα? Αξίζει το το ξενύχτι, θεωρώ ότι όποιος νικήσει σήμερα θα πάρει και τη σειρά.

Τοροντο δυστυχως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι εδω. Ελεγα να αφησω το σημερινο, γτ εχω διαλυσει το προγραμμα μου, αλλα ξυπνησα απο συνηθειο. 

Οι Μπακς ξεκινησαν εκπληκτικα με 15+ στο πρωτο 5λεπτο και πολυ καλο Γιαννη, αλλα για τα επομενα 15 οι Ραπτορς ειχαν φανερα καλυτερο ρυθμο και ροκανισαν τη διαφορα. Τωρα στο τελος του ημιχρονου φανηκε οτι οι Μπακς ισορροπησαν το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς σουτ κόντρα σε σκληρές άμυνες γεια σας. 

Και τελικούς να περάσουν βέβαια σκούπα θα φάνε αλλά το Τορόντο υπερισχύει ξεκάθαρα όπως και ο Λεοναρντ του Γιάννη. Συνολικά ως παίχτης και ως mentality.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιο respect στον Λέοναρντ που έκανε τέτοια εμφάνιση παίζοντας τραυματισμενος . Το καλύτερο trade της φετινής χρονιάς και βάλε 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τραβήξουν κι άλλοι παίχτες ή να γίνει η ομάδα πιο γρήγορη. Εϊναι νομίζω αργή σαν σύνολο και τους κλείνουν τους διαδρόμους γρήγορα

Πρέπει να δείτε all plays (δεν εχω βρει ακόμη) για να δείτε το πρόβλημα)

 

είδα την πρωτη φάση και λεω πόπο μαρκάρισμα εκεί που το στριμώνονταν και βγαίνει ακι κάνει δίποντο στο 20'''

 

http://www.gazzetta.gr/basketball/nba/article/1358620/mpaks-raptors-99-105-ta-kalytera-toy-gianni-vid

 

Πραγματικά τα play offs είναι άλλο μπάσκετ. Πολύ δυνατό 

 

Αγόρασα STR8  και είμαι έτοιμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Giannis Points Per 100 by Defender (min. 100 matchups):
1. Kawhi Leonard ... 15.9
2. Blake Griffin ........ 31.2
3. Marvin Williams .. 31.7
4. Pascal Siakam ... 33.2
5. Noah Vonleh ...... 36.3
6. Thad Young ....... 37.1
7. Al Horford .......... 40.6
8. Joel Embiid ....... 51.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Από τη στιγμή που ο Paul Pierce τουίταρε ότι θα περάσουν οι Μπακς το Τορόντο έχει κάνει 3 σερί νίκες 😆

 

Και ο Steven A. νομιζω πως ειχε πει Μπακς οποτε δυσκολα τα πραγματα,Pierce+ Steven A. το διδυμο του θανατου:P

 

Απο την αλλη πρεπει να βρει τροπους ο Bud να βελτιωσει την επιθεση στο μισο γηπεδο με το Kawhi πανω στον Γιαννη γιατι ξεκαθαρα ο Γιαννης εχει προβληματα εναντιον του και ας παιζει με 1,5 ποδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε κόσμε τέτοιες ματσάρες και αμφίρροπες σειρές υπήρχαν και σε τελικούς ΝΒΑ. Αμέ.

Φαίνεται πως το Τορόντο είναι μια ανάσα απ'την πρώτη παρουσία σε τελικούς. Θα πόνταρα ότι οι ρεφς θα δώσουν το καρπούζι ολάκερο στους Ράπτορς, αλλά δεν χάνω την πίστη στα τσακάλια του Μιλγουόκι.

 

Πόλεμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τελείωσε κάτι ακόμα άλλα χαίρομαι για το πώς εξελίχθηκαν τα πράγματα, και εξηγώ. Σίγουρα θα ταν ωραίο να δούμε τον Γιάννη τελικούς ΝΒΑ και όλα είναι πιθανά εκεί. Αλλά το humbling που υφίσταται ο Γιάννης, χωρίς να είναι αποκλειστικός υπεύθυνος για το 0/3 (στο μυαλό του σίγουρα νιώθει νο.1 υπεύθυνος), θα του κάνει πολύ μεγαλύτερο καλό από το να πήγαινε αέρα μέχρι τέλους και να του ευλογουσαμε τα γένια ολημερίς που έφτασε ως τον τελικό. Θα πηδούσε ένα βήμα από την εξέλιξη του αν δεν έτρωγε τα μούτρα του. Και έχει ακόμα πολλά πράγματα να βελτιώσει. Άποψη μου είναι ότι οι φετινοι Μπακς κατάφεραν ταυτόχρονα να τον βοηθήσουν με τις αδυναμίες του αλλά και να τις καλύψουν σε τέτοιο βαθμό που τον έκαναν μονοδιάστατο. Αν δείτε την περσινή  σειρά με Σέλτικς ο Γιάννης σκοράρει με πολύ μεγαλύτερο versatility ενώ τα φετινά του plays είναι όλα καρμπον. Άλλες συνθήκες τότε βέβαια αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Είναι δικαιωματικά ο mvp της ρεγκιουλαρ λόγω consistency και ρεκόρ Μπακς αλλά δεν είναι top tier παίκτης ακόμα. Τα καραγκιοζιλικια του τραγουδοποιού από τα courtside, τα ερμπολ στις βολές, o ρομποτικός Λεοναρντ και η κριτική που ήδη έχει αρχίσει να δέχεται είναι το καλύτερο καύσιμο για ακόμα ένα απαραίτητο step up. 

Προφανώς εύχομαι να με βγάλει τρελό με δύο εμφανισαρες και να πάει απατος ο επικήδειος που έγραψα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

O Kevin Hart έκανε κάτι τετοιες καραγκιοζιές πέρσι και μες τη Βοστώνη με Philly, αλλά τελικά τον ήπιαν και ησύχασε.

O Drake ομως εχει και θεση στους Raptors. Είναι Global Ambassador or shit

3 ώρες πριν, coyote2 είπε

Πρέπει να τραβήξουν κι άλλοι παίχτες ή να γίνει η ομάδα πιο γρήγορη. Εϊναι νομίζω αργή σαν σύνολο και τους κλείνουν τους διαδρόμους γρήγορα

Πρέπει να δείτε all plays (δεν εχω βρει ακόμη) για να δείτε το πρόβλημα)

είδα την πρωτη φάση και λεω πόπο μαρκάρισμα εκεί που το στριμώνονταν και βγαίνει ακι κάνει δίποντο στο 20'''

http://www.gazzetta.gr/basketball/nba/article/1358620/mpaks-raptors-99-105-ta-kalytera-toy-gianni-vid

Πραγματικά τα play offs είναι άλλο μπάσκετ. Πολύ δυνατό 

Αγόρασα STR8  και είμαι έτοιμος 

Οι Ραπτορς (συγκριτικα με τους Μπακς) εχουν φαει με το κουταλι τα πλει-οφ, Λεναρντ, Ιμπακα, Λαουρι, Γκασολ, εχουν γραψει πολλα ματς στην Post-season. Θα ερθει κι η ωρα του Γιαννη, θελει ψησιμο σε τετοιο επιπεδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...