Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν αναμενόμενη η κακή εμφάνιση των Ράπτορς προχθές. Παίξαν 5 μεγάλα ματς επί κορυφαίων αντιπάλων όπου σούταραν σταθερά καλά, ε, κάποια στιγμή θα τα 'σπαγαν. Το θέμα ήταν πως θα αντιδράσουν. Κι αντέδρασαν με το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς κι ένα απ' τα καλύτερα που έχει κάνει ομάδα στους τελικούς. Όταν τα βάζουν μπροστά κι είναι όλοι επιθετικοί κι αποφασισμένοι, απλά δεν τους φτάνει η επίθεση τους καψερούς τους Dumbs. Αν δεν επιστρέψει ο KD (που δε θα επιστρέψει) νομίζω η σειρά εξαρτάται απ' τους Ράπτορς. Αρκεί να δείξουν δολοφονικά ένστικτα και να πάνε να τελειώσουν τη σειρά στο επόμενο ματς και να μην αρκεστούν στο ότι πήραν πίσω το πλεονέκτημα. Τώρα που οι Γουόριορς είναι πεσμένοι κάτω κι ο Κλέι δε θα ναι 100% πρέπει να τους πατήσουν στο κεφάλι και να αφήσουν τα ηλίθια φανμπόις να λεν ότι άμα ήταν πλήρεις και μπλα μπλα μπλα. Είναι γνωστό ότι οι τραυματισμοί καθορίζουν τα πάντα. Οι Γουόριορς ήταν εξαιρετικά κωλόφαρδοι τόσα χρόνια, τώρα ήρθε η στιγμή να δουν και την άλλη όψη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1519

  • ilos

    1417

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Δε νομίζω να μην παίζει επίτηδες, μπορεί ο τραυματισμός του να είναι πιο σοβαρός ή να μη θέλει να ρισκάρει αν έχει ενοχλήσεις.

Όπως και να έχει είναι χωρίς προπόνηση αρκετό καιρό πια, ακόμα και να επανέλθει σε κάποιο από τα επόμενα παιχνίδια δε θα είναι ο ίδιος. Το θέμα για τους Warriors είναι να παίξει ο Klay πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχασε ο Curry δυστυχώς μόνος του, όλη η διαφορά έγινε σε 3-4 λεπτά που έχανε ελευθερα τριποντα και χανοταν στην άμυνα. Τρομερός Leonard. 

Νομίζω ότι είναι ασφαλές να πούμε ότι έχουμε πρωταθλητή, δεν μπορώ να δω κάποιον τροπο να πάρουν οι GS τρία παιχνίδια συνεχομενα πλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω νομιζω οτι ολα τελειωσαν. Και να γυρισει ο kd,δυσκολα αλλαζει η κατασταση. Μπραβο στο Τοροντο,δικαιωση για τον τιτανομεγιστο Λεοναρντ,εναν απο τους καλυτερους παικτες που υπαρχουν σημερα. Δεν ξερω αν θα μεινει κ του χρονου,αλλα ταιριαζει απολυτα στην ομαδα κι απεδειξε οτι ειναι ηγετης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια στους Ραπτορς και στον Kawhi,ειναι καλυτεροι μεχρι στιγμης και βρισκονται με την αξια τους στον 3-1.Το επομενο παιχνιδι θα ειναι πολυ ενδιαφερον αν επιστρεψει ο Durant

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάνει να αναρωτιέσαι τι θα γινόταν πριν 2 χρόνια στους τελικούς αν δεν τραυματιζόταν ο Kawhai.

Μπορεί ο Γιάννης να βγει mvp στη rs, αλλά ο Leonard θα βγει mvp εκεί που μετράει περισσότερο.Θα γίνει σφαγή για το πού θα υπογράψει το καλοκαίρι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O KD θα κάνει μεγάλη διαφορά. Ακόμα και αν δεν είναι σε φόρμα, θα πρέπει κάποιος να τον μαρκάρει και ήδη ο Klay στα 2-4 και ο Curry στο 3 τους έχουν δημιουργήσει προβλήματα. Θα δούμε ωραία/ο ματς αν γυρίσει.

Spoiler

reclqtr302331.jpg

 

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερός Κοάι. Ήταν το πρώτο πραγματικά μεγάλο ματς στους τελικούς. Είναι τέτοιος παιχταράς βέβαια που θα βάλει την τριαντάρα του βρέξει χιονίσει, εδώ όμως ήταν καθοριστικός. Τους κράτησε στο πρώτο ημίχρονο όταν οι άλλοι σούταραν στο γάμο του καραγκιόζη, είναι αυτός που πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις δίνει ηρεμία κι αυτοπεποίθηση στους υπόλοιπους, και στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ότι ήθελε. Ξεκίνησε την αντεπίθεση με τα τρίποντα, σκόραρε όποτε ήθελε, πήγαινε στις βολές όποτε ήθελε και κυρίως ... φαινόταν υγιής. Στα δύο πρώτα ματς τον είχε φοβηθεί το μάτι μου, τον έβλεπες βαρύ, αργό και χωρίς elevation, αλλά χθες ήταν όπως με τους Μπακς. Πολύ μεγάλος παίκτης! Για μένα είναι ο καλύτερος όλων. Τον προτιμώ απ' τον KD γιατί κάνει πολύ περισσότερα πράγματα στο γήπεδο και κυρίως είναι και δημιουργός κι όχι μόνο σκόρερ, και τον προτιμώ κι απ' το Λεμπρόν γιατί αφήνει χώρο και στους συμπαίκτες του και δεν θέλει να γίνονται όλα όπως τα  χει αυτός στο μυαλό του

Βανφλίταρος! Από τότε που ξεμπούκωσε είναι σταθερά στους κορυφαίους και το κυριότερο δίνει την πολυτέλεια στους Ράπτορς να έχουν τρεις πλέι μέικερ στην πεντάδα, τρεις παίκτες να τρέχουν τα πικ εν ρολ και να παίρνουν τις αποφάσεις. Σε συνδυασμό με το ολ αράουντ ταλέντο του Σιάκαμ και το iq του Γκασόλ έχουν πέντε πασέρ μέσα που μπορούν και να σουτάρουν

Ιμπάκα. Το καλύτερο παιχνίδι που τον έχω δει, νομίζω. Ήταν φοβερός και στο προηγούμενο κι όπως είπε ο Νερς του αρκούν 1-2 κοψίματα στην άμυνα για να πάρει φωτιά 

Και τέλος, Λάουρι. Τον είχαν όλοι για choker, στην πραγματικότητα όμως είναι ο παίκτης που είναι καλύτερος όταν έχει καλούς συμπαίκτες δίπλα του. Δεν είναι ο σκόριν γκαρντ που θα κάνει παπάδες στο ένας-'ενας, είναι αυτός όμως που θα δώσει το ρυθμό, θα πάρει τις σωστές αποφάσεις στα πικ εν ρολ και θα τα δώσει όλα στην άμυνα. Απλά όταν σουτάρει και καλά όπως έκανε στα φετινά πλέι οφ είναι όλη η ομάδα καλύτερη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...