Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήδη τραυματίστηκε ο Κουάι και έχει χάσει τα 3 τελευταία παιχνίδια των LAC και 5 από τα 14 φετινά.

Μην ξεχνάτε Λεμπρόν με τρομερά νούμερα και τους Lakers στο 11-2 μέχρι στιγμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1523

  • ilos

    1479

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Βάσει του Player Efficiency Rating Γιαννής, Χάρντεν, Ντόνσιτς, (Βγάζω τον Τάουνς εκτός), Λεμπρόν έχουν τις καλύτερες επιδόσεις ως τώρα. Θα το πάει έτσι ο Λεμπρόν μέχρι τέλους; Μου φαίνεται απίθανο στην ηλικία του να μην ρίξει ρυθμούς για να είναι έτοιμος στα πλέυ οφ αλλά ο τύπος είναι σωματικά απίστευτος.

Νομίζω ότι στην τελική (και χωρίς να έχει κάποιος σοβαρό τραυματισμό) θα κριθεί από το ποιανού η ομάδα θα τα πάει καλύτερα ως το τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Ο Κάουι που υποτίθεται τώρα είναι στην καλύτερη φάση της καριέρας του, και μετά βίας βγάζει 60 ματς στη regular.

No thanks.

εμείς δε μπορούμε να ΔΟΥΜΕ 60 ματς..... θα παίξουμε κιόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Βάσει του Player Efficiency Rating Γιαννής, Χάρντεν, Ντόνσιτς, (Βγάζω τον Τάουνς εκτός), Λεμπρόν έχουν τις καλύτερες επιδόσεις ως τώρα. Θα το πάει έτσι ο Λεμπρόν μέχρι τέλους; Μου φαίνεται απίθανο στην ηλικία του να μην ρίξει ρυθμούς για να είναι έτοιμος στα πλέυ οφ αλλά ο τύπος είναι σωματικά απίστευτος.

Νομίζω ότι στην τελική (και χωρίς να έχει κάποιος σοβαρό τραυματισμό) θα κριθεί από το ποιανού η ομάδα θα τα πάει καλύτερα ως το τέλος

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο triple double απο lbj με mvp τον ατρομητο davis με τους purple n gold να διεκδικούν νίκη στο rematch που θα γίνει στα σαθρά θεμέλια του okc arena με τον Adams να αναπολεί το παρελθόν 😁

96bd9dc0-0b5b-11ea-999e-9ed5c1a30c49.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Θα το πάει έτσι ο Λεμπρόν μέχρι τέλους; Μου φαίνεται απίθανο στην ηλικία του να μην ρίξει ρυθμούς για να είναι έτοιμος στα πλέυ οφ αλλά ο τύπος είναι σωματικά απίστευτος.

Πριν 2 χρόνια (2017-18) έβαλε στοίχημα με τον εαυτό του και έπαιξε 82 παιχνίδια με 36.9 λεπτά μ.ο (πρώτος σε όλο το ΝΒΑ). Ο τύπος είναι τέρας σωματικά και θεωρείται ο καλύτερος αθλητής που έχει περάσει πιθανόν από όλα τα σπορ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NickTheQuick είπε

Πριν 2 χρόνια (2017-18) έβαλε στοίχημα με τον εαυτό του και έπαιξε 82 παιχνίδια με 36.9 λεπτά μ.ο (πρώτος σε όλο το ΝΒΑ). Ο τύπος είναι τέρας σωματικά και θεωρείται ο καλύτερος αθλητής που έχει περάσει πιθανόν από όλα τα σπορ.

Γι'αυτό την "άκουσε" την επόμενη χρονιά που έβγαλε τραυματισμούς;

Μακάρι να είναι υγιής. Ξέρει ότι στα playoffs μοιράζουν τα κάστανα, αλλά χρειάζεται και να φτάσεις εκεί.

Σίγουρα θα κάνει συντήρηση κάποια στιγμή.

Θέλω να τον δω με μ.ο 12+ assists. Αν και στα κρίσιμα ίσως τις ρίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTheQuick είπε

Πριν 2 χρόνια (2017-18) έβαλε στοίχημα με τον εαυτό του και έπαιξε 82 παιχνίδια με 36.9 λεπτά μ.ο (πρώτος σε όλο το ΝΒΑ). Ο τύπος είναι τέρας σωματικά και θεωρείται ο καλύτερος αθλητής που έχει περάσει πιθανόν από όλα τα σπορ.

Καλύτερο σώμα σε όλα τα αθλήματα έχουν βγάλει τον Ναδάλ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, skiabox είπε

Καλύτερο σώμα σε όλα τα αθλήματα έχουν βγάλει τον Ναδάλ.

No offense, αλλά δεν γίνεται να συγκριθεί άθλημα χωρίς σωματικές επαφές (ειδικά με τα γομάρια στο μπάσκετ).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ~mxls~ είπε

No offense, αλλά δεν γίνεται να συγκριθεί άθλημα χωρίς σωματικές επαφές (ειδικά με τα γομάρια στο μπάσκετ).

Πάντως αν κρίνουμε από Φέντερερ φυσική κατάσταση τέννις > φυσική κατάσταση μπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Πάντως αν κρίνουμε από Φέντερερ φυσική κατάσταση τέννις > φυσική κατάσταση μπάσκετ.

Είναι η φύση του αθλήματος τέτοια που διαλύει γόνατα, αστραγάλους (ειδικά για δυναμικούς forwards που θα πάνε σε μπλοκ /ριμπάουντ /καρφώματα) αλλά σκέψου μόνο το "ξύλο" που γλυτώνουν σε ατομικά αθλήματα τύπου τένις. Χωρίς αυτό να αναιρεί την σπουδαία αντοχή στους τενίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, skiabox είπε

Επίσης ο Lebron δεν παίζει πια άμυνα.

Οπότε έχει αρχίσει εδώ και καιρό συντήρηση δυνάμεων.

Επειδή έχω δει όλα τα φετινά παιχνίδια των lakers, να ξέρεις ότι δεν είναι τόσο αδιάφορος στην άμυνα φέτος. Προφανώς γιατί βλέπει ότι "κάτι γίνεται". 

Εξάλλου όλη η ομάδα παίζει άμυνα. Από την άμυνα παίρνουν τα παιχνίδια κι όχι από την επίθεση όπου ακόμα θέλουν πολλή δουλειά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...