Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Senna

 

Κρίμα...αδικοχαμένος τελείως. Θυμάμαι το ατύχημά του λες και ήταν χθες και όμως ήταν το '94.

Ωραίο το ντοκυμαντέρ, αν και δεν παρακολουθούσα ποτέ F1. Δείτε τη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα ειδα το 'Τetro' του Francis Ford Coppola και ομολογο εντυπωσιάστηκα με το πόσο καλή ήταν η ταινια

αλλα κυριος με το ποσο λιγα χρηματα ξοδεψε για αυτη οποιος αρέσκεται στα δραματα και της ποιοτικες ταινιες ας ριξει μια ματια(http://www.imdb.com/title/tt0964185/)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αυτη που λεω ειναι παλιοτερη.

Οι επιστημονες μπηκαν αυτοβουλως στο σωμα του ασθενους... και ταξιδευαν στις αρτηριες του με διαστημοπλοιο. Αργοτερα αυτο χαλασε και στο τελος εξηλθαν απο το ματι:)

http://www.imdb.com/title/tt0060397/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ειδα μετα απο 30 χρονια ξανα το "The Incredible Shrinking Man"

και με την ευκαιρια θυμηθηκα και ενα αλλο αλλα δε θυμαμαι το τιτλο του:

Καποιος σημαντικος ανθρωπος τραυματιζεται στο κεφαλι και μια ομαδα επιστημονων συρρικνωνεται και μπαινει μεσα στον οργανισμο του ασθενους με σκαφος για να τον θεραπευσει...

Μηπως εχει υποψη του κανεις ποια ειναι?

 

Αυτή πρέπει να είναι. Την είχα πετύχει πριν μερικά χρόνια στην τηλεόραση, και έπαθα πλάκα, με τα εφέ. Χαρακτηριστικά μια σκηνή της, την θυμάμαι σαν χτες, που ο πρωταγωνιστλής ήταν στο υπόγειο, και προσπαθούσε να ανέβει κάτι σκάλες. Για την εποχή της, θαρρώ, πως ήταν πολύ μπροστά.

 

Anyway, βλέπω πως είναι να γίνει remake (πως κι έτσι; :-( ), το 2012, με πρωταγωνιστή τον Eddie Murphy :fear: . Μιας και λόγος για remake, είναι να βγει και το Fantastic Voyage, το 2013 :-( . Μα τόσες πολλές ιδέες το Hollywood, πως κι έτσι; :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank u :-)

Θα βαλω να τη δω παλι μετα απο 30 χρονια.

 

Στο μεταξυ ειδα το απογευμα τους "12 Angry Men" του 1957 (γιατι υπαρχει και ριμεικ του 1997)

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1016109849/

Δεν το ειχα υποψη μου αλλα μου κινησε τη περιεργεια η βαθμολογια της στο imdb, 8.9 και 6η θεση.

Δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα, μιαμισυ ωρα αποκλειστικα σε ενα δωματιο οπου συνεδριαζουν 12 ενορκοι, ενας απ αυτους θα αλλαξει σταδιακα την αποψη των υπολοιπων 11.

Απ τις ελαχιστες ταινιες που δεν εχουν γυναικες και ερωτες...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank u :-)

Θα βαλω να τη δω παλι μετα απο 30 χρονια.

 

Στο μεταξυ ειδα το απογευμα τους "12 Angry Men" του 1957 (γιατι υπαρχει και ριμεικ του 1997)

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1016109849/

Δεν το ειχα υποψη μου αλλα μου κινησε τη περιεργεια η βαθμολογια της στο imdb, 8.9 και 6η θεση.

Δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα, μιαμισυ ωρα αποκλειστικα σε ενα δωματιο οπου συνεδριαζουν 12 ενορκοι, ενας απ αυτους θα αλλαξει σταδιακα την αποψη των υπολοιπων 11.

Απ τις ελαχιστες ταινιες που δεν εχουν γυναικες και ερωτες...:-)

 

Νομιζω το εχω ξαναγραψει.Το καλυτερο remake ειναι το ρωσικο 12 του 2007.Προσωπικα σε γενικες γραμμες το θεωρω καλυτερο απο την πρωτοτυπη σε αρκετα σημεια.Βεβαια αυτο οφειλεται και στην διαφορα των δεκαετιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυκειά Συμμορία του Ν. Νικολαιδή.

Καθόλου κακή, καλούτσικη θα έλεγα, όχι και κανά αριστουργημα παντως. ΕΙμαι περιεργος να διαβασω καποιο βιβλιο του, συγκεκριμενα το Στεκια στο ματι του Μοντεζουμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυκειά Συμμορία του Ν. Νικολαιδή.

Καθόλου κακή, καλούτσικη θα έλεγα, όχι και κανά αριστουργημα παντως. ΕΙμαι περιεργος να διαβασω καποιο βιβλιο του, συγκεκριμενα το Στεκια στο ματι του Μοντεζουμα.

 

Την είδα και εγω και μετά είδα και την Στέλλα, online και τις 2 έπεσε το μάτι μου σε ενα site με τις καλύτερες ελληνικές ταινίες.

Την γλυκια συμμορία την είχα ξαναδεί.

Συμπαθητική αλλά τπτ το τρομερό.

 

Σου θύμισε καθόλου το ο Χαμένος το παίρνει όλα, προς το τέλος της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγω και μετά είδα και την Στέλλα, online και τις 2 έπεσε το μάτι μου σε ενα site με τις καλύτερες ελληνικές ταινίες.

Την γλυκια συμμορία την είχα ξαναδεί.

Συμπαθητική αλλά τπτ το τρομερό.

 

Σου θύμισε καθόλου το ο Χαμένος το παίρνει όλα, προς το τέλος της?

 

Το ο Χαμενος τα παιρνει ολα το ειδα σημερα! (μολις). Και ναι τα τελη τους μοιαζουν καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειδα το cars 2

οπως μου αρεσε και το πρωτο μου αρεσε και αυτο. ωραια ταινια για χαβαλε

με ενοχλησε μονο που οι παλιοι πρωταγωνιστες δεν ειχαν καθοριστικους ρολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...