Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Σων Πεν εγινε γνωστος οταν παντρευτηκε τη Μαντονα. Καταπληκτικος ηταν στο Carlito's Way(1993). Ο Πιτ εχει γινει σταρ για αλλους λογους, οπως και η γυναικα του.

O Mαλικ ποιος ειναι, πρωτη φορα τον ακουω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Ειλικρινά, θεωρείται τον Malick άνθρωπο που γυρίζει ταινίες για την "πόζα"; Ή με αυτοσκοπό τους συμβολισμούς; Μόνο να εκφραστεί ψάχνει ο άνθρωπος. Είναι ολοφάνερο ότι είναι ειλικρινή τα όσα κάνει. Ούτε για δόξα πάει, ούτε για τίποτα.

Επειδη εγω το ξεκινησα να πω οτι ΟΧΙ, δεν θεωρω τον Μαλικ ανθρωπο της ποζεριας και αποδειξη οτι εχει γυρισει ελαχιστες σχετικα ταινιες (αρα αν ηθελε να ειναι ποζερι θα το εκανε πιο συχνα αφου δεν θα ειχε σημασια αν ειχε κατι να πει)

 

Λατρεψα την ΛΚΓ, αντεξα το New World και δεν εχω δει το Tree of Life

 

Επομενως το σχολιο μου ηταν ΓΕΝΙΚΟ, και οχι για τον Μαλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σωστή η κρίση σου. ;)

 

ΥΓ. Δεν έχω δει ακόμη New World. Αλλά δε θέλω να τη δω και στο σπίτι. Θέλουν σινεμά αυτές οι ταινίες, αλλιώς είναι σαν να μην τις είδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Take me home tonight

 

7.2/10

 

Δεν μπορω να καταλαβω τα 30αρια και τα 40αρια (στα 100) που παιρνει η ταινια απο τον κοσμο.Μαλλον οι περισσοτεροι εχουν συνηθισει στις χυδαιες αμερικανιες.Κριμα που θαβουν ετσι την ταινια,που και καλουτσικες ερμηνειες και εξυπνες ατακες εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι υποδιαιρεσεις σας μου αρεσουν... 7,20 ή μηπως 7,23? :P

 

Ε ναι φαινεται περιεργο αλλο το κανω διοτι βλεπω παρα πολλες ταινιες τον μηνα.Οποτε ο δεκαδικος ειναι must γιατι πολλες ταινιες ειναι στο 7 οποτε οι υποδιαιρεσεις δινουν την δυνατοτητα για μεγαλυτερη γκαμα και ευρος βαθμολογιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X Men (7.0) - αρκετά καλό αλλά ξενέρωμα η επιλογή των μεταλλαγμένων. Η γκόμενα με τα φτερά είναι ωραίο μωρό αλλά αστείος χαρακτήρας.

Unknown (8.0) - αν και το είδα υποψιασμένος την ανατροπή ήταν δύσκολό να την προβλέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι φαινεται περιεργο αλλο το κανω διοτι βλεπω παρα πολλες ταινιες τον μηνα.Οποτε ο δεκαδικος ειναι must γιατι πολλες ταινιες ειναι στο 7 οποτε οι υποδιαιρεσεις δινουν την δυνατοτητα για μεγαλυτερη γκαμα και ευρος βαθμολογιων.

 

Μπορεις να μου αναφερεις 2 ταινιες που ειδες προσφατα στα 6.9, δυο στα 7.1 και δυο στα 7.4 ?

 

 

Εγω οταν ημουν μικρος βαθμολογουσα με αστερακια ;)

* για τις πατατες

** για τις μετριες

*** για τις καλες

**** για τα αριστουργηματα

Συντομα βεβαια χρειαστηκαν και οι υποδιαιρεσεις...καθε μια απο τις 4 αυτες κατηγοριες ειχε 3 υποκατηγοριες(με το ζορι, κανονικα, πλουσια):D

Ομως καποιες φορες χρειαζονταν και οι υποκατηγοριες τις υποκατηγοριες τους:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...