Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω το εχω ξαναγραψει.Το καλυτερο remake ειναι το ρωσικο 12 του 2007.Προσωπικα σε γενικες γραμμες το θεωρω καλυτερο απο την πρωτοτυπη σε αρκετα σημεια.Βεβαια αυτο οφειλεται και στην διαφορα των δεκαετιων.

Στο imdb λεει οτι ειναι κορεατικο.

 

Τι σχεση εχουν οι δεκαετιες στο αν ειναι καλη μια ταινια? Αντιθετα θα ελεγα οτι τις προηγουμενες δεκαετιες κανανε καλύτερες ταινιες απο τις σημερινες.

 

ειδα σε dvd το Little Big Soldier με τον Τσακι Τσαν

πολυ ωραια ταινια

Τζακι Τσαν θες να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

υποτιτλοι βγηκαν προχθες

lookmane

 

από τον private tracker που κατεβάζω δεν έχω βρει καν την ταινία, πόσο μάλλον υπότιτλους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τον Καπονε με τον Μπεν Γκαζαρα. Το αποτελεσμα της εντυπωσης που μου εκανε φαινεται στο αβαταρ.

Πιο πολυ εντυπωση βεβαια μου εκανε οτι ο 45χρονος Γκαζαρα επαιζε τον ηρωα απο τα 19 ως τα 31 του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Lincoln Lawyer

 

http://www.imdb.com/title/tt1189340/

 

 

Την εχει δει κανεις ?

Μ αρεσε ειναι η αληθεια...

Ειχε ωραιους διαλογους. Και οι δυο βασικοι ηθοποιοι ηταν μια χαρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Seventh Seal

 

Επιφυλάσσομαι για αυριο, για να το ψάξω καλύτερα. Έχω κάποιες ενστάσεις ότι κάποια κομμάτια παραήταν κουραστικά, arthouse, ποζερικα και για τον απλο λόγο οτι δεν γινοταν να γυριστει ταινια 50' ΑΛΛΑ και μόνο ότι παρότι κάπου στη μέση ήμουν αρνητικά προκατειλημένος και παρόλαυτα δεν ξεκόλλησα, κάτι λέει

Δεν είναι προσωπικά για μένα ΤΟ αριστούργημα που νομιζα, αλλά όπως είπα αυριο θα εχω καλύτερη αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Death μολις τωρα με παρεα. Πολυ καλη, με NON-αμερικανικες φατσες και setting με μπολικο ρεαλισμο και ενα ωραιο μυνημα περι θρησκειας. Καλογυρισμενη χωρις φανφαρες και με με μη συμπαθητικες (με την καλη εννοια) μαπες. Το γεγονος οτι αρεσε τοσο σε εμας τους αρσενικους οσο και στις δεσποινιδες μιλαει απο μονο του.

 

7/10 απο εμενα.

 

Επισης αν εχετε να προτεινετε αναλογες ταινιες με το ιδιο setting και αναλογης σοβαροτητας καλοδεχουμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Juno

 

Δεν είχα ιδέα ότι είχε γίνει τόσος ντόρος με αυτήν την ταινία. Την είδα γιατί μου την πρότεινε η κοπέλα μου. Πρωτότυπη αντιμετώπιση του θέματος, αλλά κυρίως η ταινία έγινε χάρη στην πρωταγωνίστρια. Δε νομίζω ότι θα μπορούσε να βγει με άλλη.

 

Μου άρεσε πολύ η περιγραφή της για την ταινία:

 

I loved that this girl was mature in some ways, and naive in other ways. Juno (2007) is different from what we normally see in films about teenagers -- but, at the same time, she has a lot in common with most of the people I knew in high school. There are a lot of really intelligent teenage girls and boys who are unique and don't just listen to and dress like Britney Spears, and who don't just want to fuck the hot guy.

 

Πηγή: http://www.imdb.com/name/nm0680983/bio

 

Benny & Joon

 

Ναι, την είδα για τον ίδιο λόγο :P. Αλλά και γιατί μου αρέσει ο Johnny Depp (πρέπει να έχω δει όλες τις ταινίες που παίζει, με εξαίρεση κάπου 2 ή 3).

 

Είχε μια γλύκα από τις παλιές ταινίες του βουβού κινηματογράφου. Ενδιαφέρουσα. Πολύ όμορφη μουσική! Πρόσθετε πολύ στην ταινία (μαζί με την ερμηνεία του Depp φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...