Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.rottentomatoes.com/m/source_code/movies_like_source_code/ ... αν και ήμουν fan του filmaffinity τελευταία δοκιμάζω με αυτον τον τρόπο και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος... :)

 

 

Kατεβάζω μερικές από τις προτεινόμενες και θα σου πω εντυπώσεις! Ευχαριστώ πολύ πάντως δε το ήξερα το site!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είδα το Ironclad

http://www.imdb.com/title/tt1233301/

γαμ@τι ταινία ,άνετα την έβλεπα και δεύτερη φορά.

το είδα και εγώ.. ωραία ταινία "ευχάριστη" ...

περιέργως μου άρεσε η σκηνή με το "ξέσπασμα" του king john... αν και δεν θα πρεπε υποτίθεται :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Fallen (1998)

 

Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, αλλά δεν ήταν και κακό. Ούτε must, ούτε παντελώς χάσιμο χρόνου (ίσως για κάποιους). Έχει κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία. Η σκηνή από την οποία ο σκηνοθέτης εμπνεύστηκε όλο το υπόλοιπο σενάριο, σύμφωνα με δηλώσεις του, είναι η καλύτερη. Καλούτσικο το twist, εξαιτίας του οποίου ασχολήθηκα με την εν λόγω ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Solomon Kane 7,0/10

http://www.imdb.com/title/tt0970452/

Καλή ταινία με ωραίο θέμα :devil:

 

Και αμέσως μετά είδα το Age OF Heroes 7,5/10

Ενδιαφέρον ταινία με τον Sean Bean και τον Danny Dyer άπαιχτους στους ρόλους τους .

http://www.imdb.com/name/nm0245705/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ironclad το ειχα κοψει για Bmovie-ια. Λαθος εκανα? Αξιζει η παραγγελια στον θειο?

ναι αμέ, ωραίο είναι... εντάξει, μην φανταστείς καμια υπερπαραγωγή, αλλα βλέπεται άνετα.. είναι και βασισμένο σε αληθινή ιστορία

 

και εγώ για b-movia το είχα κόψει αλλα είπε ο φίλος παραπάνω οτι είναι ωραίο και το είδα κ εγώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rango.

 

Μια χαρά ήταν ρε παίδες.

Και με σπουδαίο αρτιστικό κομμάτι χωρίς να μένει μόνο σε αυτό.

 

Βλεπόταν ευχάριστα, το σενάριο ήταν καλό οι χαρακτήρες ενδιαφέροντες, γέλιο έβγαζε.

7.5 απο μένα και της κοπέλας μου της άρεσε ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Έχουν περάσει μερικά χρόνια που την είδα, και πράγματι, ήταν πολύ καλή. (Βασίζεται σε ταινία μικρού μήκους)

 

The Uninvited, μέτρια σε όλα της, εκτός από το κακό σενάριο. Βαθμός: 5.

 

An American Werewolf in London, καλή ταινία, με ωραία σκηνοθεσία, καλό σενάριο, καλές ερμηνείες, σπλατεριά, καλτ, ότι πρέπει για ένα ευχάριστο σαββατόβραδο. Βαθμός: 7 (θα την έβλεπα άνετα και σε remake)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον....την τελευταια εβδομαδα καταφερα επιτελους να δω καποιες ταινιες που ειχα εδω και καιρο...και που δεν ειχα βρει τον χρονο..

Εχουμε και λεμε.

 

1)Sherlock Holmes (2009).......7/10 Μου αρεσε....μου αρεσε αρκετα....Πολυ καλες ερμηνειες (ιδιαιτερα ο RDJ...η ερμηνεια του μου εφερε το μυαλο τον τροπο που προσεγγισε τον χαρακτηρα του Jack Sparrow ο Depp).Πολυ καλη αναπαρασταση εποχης,σεναριο ικανοποιητικο,χιουμορ, μια χαρουλα ολα!!!Αναμενω να δω και τη συνεχεια που βγαινει συντομα!!

 

2)Τhe Ward........4/10 Ο δημιουργος υποσχοταν κατι καλυτερο.....αλλα δυστυχως το ολο δημιουργημα βγηκε μεγαλη πατατα που βαδισε σε παλιους πεπατημενους βαρετους και κλισαρησμενους δρομους!!!Περασμενα μεγαλεια κυριε Carpenter!

 

3)How to lose friends and alienate people......3/10 Oυτε αστειο ηταν,ουτε εξυπνο ηταν,ουτε ευρηματικο ηταν,ουτε ενδιαφερον ηταν......χαλια μαυρα ηταν!!!!Τι διαβασε στο σεναριο ο Bridges και μπηκε στο τριπακι να κανει την ταινια μονο η ψυχη του το ξερει!! (ΙΣΩΣ ΟΤΙ Η FOX ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΥΤΑ ΜΑΥΡΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ....3/10??.....για εκεινα τα καρε 8/10)

 

4)Kill the Irishman.......7,5/10 Πολυ καλη ταινια , βασισμενη πανω σε αυθεντικα γεγονοτα,σε ενα αγαπημενο θεμα (mafia wars),πολυ καλες ερμηνειες αλλα ΚΑΙ μουσικη,διασκεδαστικοτατη.....την συνιστω για μια ομορφη βραδιά!!

 

Αυτά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο το Transformers 3. Αν εξαιρεσω τις αμερικανιες που πραγματικα μου σπανε τα νευρα σε καθε ταινια (ναι ακομα και σε ταινιες οπως αυτη) μπορω να τη χαρκτηρισω με μια λεξη Epic αλλα μεχρι εκει. Στορυ οτι να ναι, ξυλινες ερμηνειες αν και ο La baouf με αρεσει γιατι ειναι μορφη και προσφερει γελιο, το μωρο της υποθεσης ειναι 1 σκαλι (ή 2) πανω απο την Fox σε εμφανιση με περιπου ιδιες υποκριτικες ικανοτητες αν και παιρνει kudos για την προφορα της. Σε καποια φαση (δεν κανω πλακα) η ταινια εχει τοση δραση που πραγματικα αρχισα να νυσταζω και ξαναξυπνησα οταν αρχισαν να λενε και καμια κουβεντα. Τα εφε ειναι σεξ για τα ματια, πραγματικα οτι καλυτερο εχω δει ever μεχρι τωρα. Το τελευταιο 20 λεπτο της ταινιας απο μονο του πραγματικα αξιζε τα λεφτα του. Το στορυ επισης τελειωνει και κλεινει καθε προσπαθεια για 4 (τουλαχιστον για αυτον τον κυκλο).

 

6/10 λοιπον απο εμενα (αλλα πολυ συμπαγες 6).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...