Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για καποιο λογο μου πηρε μια δεκαετια να δω το Amores Perros.

 

 

Tαινιάρα... για 2.5 ωρες ταξιδευα.

 

9/10

 

+111111111111

 

για καποιο λογο μου πηρε μια δεκαετια να δω το Amores Perros.

 

 

Tαινιάρα... για 2.5 ωρες ταξιδευα.

 

9/10

 

+111111111111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειδα προσφατα και επειτα απο προτροπη φιλων εδω τα εξης....

 

1)Barneys version 7,5/10 Πολυ καλη ταινια....προσεγμενη στην λεπτομερια της...στιβαρα ονοματα στις ερμηνειες και

ενας Paul Giammati που απορω πως μπορει να εχασε το Οσκαρ!!!Ολο το εργο ηταν επανω του και το εκανε οτι γουσταρε!!!!(δεν ειμαι αντικειμενικος...τον αγαπησα απο το Sideways)

 

 

2)Τhe Company Men 5/10 Καλες προθεσεις.....μετριοτατο αποτελεσμα.....Το σεναριο επασχε,αναπτυξη χαρακτηρων μηδεν,ουτε καν οι ηθοποιαρες Cooper και Jones δεν το εσωσαν......καλα για Costner kai Affleck ουτε λογος.Σχεδον βαρεθηκα....αν και το θεμα ειναι τοσο επικαιρο!!!

 

3)Τransformers 3 6/10 Ολοι οι βαθμοι για τα εφε..(αν και δεν με εντυπωσιασαν παραπανω απο τα προηγουμενα της σειρας)Δεν υπαρχει κατι αλλο για σχολιασμο!!!

 

4)Season of the witch 4/10 Kλισε.....ανία....βαρεμάρα!!!!

 

5)Dancing with Bashir 8,5/10 Aντιμιλιταριστικο μανιφεστο.....απιστευτη οπτικη...το ειχα ξαναδει και σχολιάσει παλαιοτερα....ειναι απλα αγαπημενη ταινια!!!A must see

 

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Barneys version 7,5/10 Πολυ καλη ταινια....προσεγμενη στην λεπτομερια της...στιβαρα ονοματα στις ερμηνειες και

ενας Paul Giammati που απορω πως μπορει να εχασε το Οσκαρ!!!Ολο το εργο ηταν επανω του και το εκανε οτι γουσταρε!!!!(δεν ειμαι αντικειμενικος...τον αγαπησα απο το Sideways)

 

Μια μλκια έκανα μόνο, ήμουν στο βιβλιοπωλείο πριν την δω, και το κρατούσα στα χέρια μου. Έλεγα να το πάρω, αλλα έχω ήδη ένα σωρό που έχω και διαβάζω οπότε το άφησα... Σε ένα ρεπό που είχα λοιπόν, θυμηθηκα την ταινία και την κατέβασα. Τώρα αναρωτιέμαι αν αξίζει ακόμα να το διαβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5)Dancing with Bashir 8,5/10 Aντιμιλιταριστικο μανιφεστο.....απιστευτη οπτικη...το ειχα ξαναδει και σχολιάσει παλαιοτερα....ειναι απλα αγαπημενη ταινια!!!A must see

 

Waltz with Bashir είναι... σε καταλαβαίνω όμως...κι εγώ πορωμένος με το dancing with the stars είμαι... αυτά γίνονται όταν κάτι είναι όλη την ώρα στο μυαλό σου... το "βλέπεις" παντού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Waltz with Bashir είναι... σε καταλαβαίνω όμως...κι εγώ πορωμένος με το dancing with the stars είμαι... αυτά γίνονται όταν κάτι είναι όλη την ώρα στο μυαλό σου... το "βλέπεις" παντού!

 

So you think you can dance with Bashir...

 

Horrible Bosses, ωραία κωμωδία, πλούσιο cast και αρκετό γέλιο

 

Ωπ ωραιος, και ψαχνω ετσι για κωμωδιακια, λεω να κατσω να το τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe priest of evil. Φινλανδικη ταινιαρα. Σιγουρα ενα 7.8/10

την είδα και εγώ λόγω του οτι έχω μια συμπάθεια στην φινλανδία... δυστυχώς δεν με ενθουσίασε. αντιγραφή απο αμερικανιές μιας δεκαετίας πριν, και πολύ προβλέψιμο σενάριο. για μένα μια ταινία πρέπει να σου βγάζει πολλά συναισθήματα (πράγμα που μπορούσε να κάνει με λιιιιιγο προσπάθεια ακόμα) και όχι να στα περιορίζει (οπου μάλλον εσκεμένα έγινε αυτό)... η συγκεκριμένη αυτό μου έκανε. τώρα θα μου πείς σε μια χώρα που πριν μερικά χρόνια είχε πρωτιά στις αυτοκτονίες, πόσο καλό θα έκανε κάτι τέτοιο... αλλα και πάλι, δεν την δικαιολογεί αυτό. 5/10 και πολλά λέω... :-(

 

edit: απο το δικό μου point of view(οπου και περίμενα να δώ μέρη της φινλανδίας όπως δάση κτλπ), και δεν είχε τίποτα η συγκεκριμένη ταινία αλλα και σαν περιεχόμενο, στο αντίθετο άκρο είναι το Hanna (2011) (hollywoodιανή παραγωγή βέβαια με μη-φινλανδούς ηθοποιούς), αλλα πολύ καλύτερη ταινία γενικότερα. (αν και μόνο στην αρχή υποτίθεται οτι είναι στην φινλανδία μετά μεταφέρεται σε άλλα μέρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Waltz with Bashir είναι... σε καταλαβαίνω όμως...κι εγώ πορωμένος με το dancing with the stars είμαι... αυτά γίνονται όταν κάτι είναι όλη την ώρα στο μυαλό σου... το "βλέπεις" παντού!

 

Αχχ Θεε μου......οτι ναναι ειμαι.....εχεις απολυτο δικιο!!!!Συγγνωμη......(οι εντυπωσεις φυσικα απο το masterpiece anime παραμενουν!!!)

Kαι οχι.....για ονοματου θεου.....εχουμε (ακομα) μια αξιοπρεπεια......οχι dancing with the stars.......dancing with the wolves ισως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχ Θεε μου......οτι ναναι ειμαι.....εχεις απολυτο δικιο!!!!Συγγνωμη......(οι εντυπωσεις φυσικα απο το masterpiece anime παραμενουν!!!)

 

 

ε οχι και anime το waltz with Bashir :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Adjustment Bureau, σενάριο καλό, αλλά με κάποια κενά, σκηνοθεσία μέτρια, ερμηνείες των 2 πρωταγωνιστών απαράδεκτες, των υπολοίπων καλές. Βαθμός: 6 (πολύ πρόχειρη μου φάνηκε, σε σχέση με το πολλά υποσχόμενο trailer)

 

Sucker Punch, σενάριο πρόχειρο, αλλά δεμένο, σκηνοθεσία άπαιχτη, ερμηνείες καλές, αλλά χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Ότι ακριβώς περίμενα από το trailer. Βαθμός: 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...