Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.imdb.com/title/tt1865567/ Wrong Turn 4 1/10

Εγω φταιω που εκατσα να την δω και ας ειδα το τεσσαρακι απο imdb...

Το 1/10 το εβαλα μονο και μονο για το τελευταιο τεταρτο που ειχε αληθινο suspence και αγωνια...

Κατα τα 'λλα χεσε μεσα Πολυχρονη που δεν γιναμε ευζωνοι...

Ακυρο τελος, μουσικες ο,τι να 'ναι, αηδια σε σημειο εμετου, βαρεμαρα, ηλιθιο σεναριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mean Streets (1973)

Πρώτη μεγάλη εμφάνιση Ντε Νίρο και Σκορτσέζε. Δυνατή σκηνοθεσία από το μαέστρο, ατμόσφαιρα εποχής και ένας τρελός Ντε Νίρο. Καλός και ο Χάρβευ Καϊτελ. Σαν ταινία δε με τρέλανε βέβαια, σε μερικά σημεία ψιλοβαρέθηκα.

7,2/10

 

Midnight in Paris (2011)

Δεν υπήρξα ποτέ λάτρης του Woody Allen και δεν έχω δει ούτε τις μισές του ταινίες το παραδέχομαι. Μου αρέσει πολύ το Παρίσι όμως και στη συγκεκριμένη ταινία αναδυκνείεται όσο πιο όμορφα μπορεί να φανταστεί κανείς...Χάζευα τις εικόνες και ούτε κατάλαβα πως πέρασε μιάμιση ώρα. Όπως χάζευα και τη Marion Cotillard.

8,5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

just go with it

ο λογος που εγιναν ολα αυτα ηταν χαζος. ηταν ξεκαθαρο απο τα πρωτα δευτερολεπτα οτι αυτη θα διαλεξει τελικα

αλλα ενταξει υπηρχαν σημεια που γελασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

From Dusk Till Dawn

 

 

Απ' αυτά που είχα διαβάσει και τους συντελεστές περίμενα μια καλύτερη ταινία. Ψιλοαπογοητεύτηκα να πω την αλήθεια. Πέρα από τη μουσική και μια περιέργη ομορφιά που με κράταγε από το να το κλείσω δεν είχε τίποτα αξιοσημείωτο. Στο πρώτο μισό που ήταν καλή, ήταν κουραστική. Στο δεύτερο μισό εμφανιστήκε αυτή η ομορφιά που λέω αλλά η ταινία γενικώς έγινε τραγική.

 

5/10 με τεράστια επιείκια λόγω συντελεστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές είδα το Super. Μάλλον μέτρια, στα χνάρια του Kick Ass (πολύ καλύτερη ταινία). Από την άλλη προτείνω το Stakeland. Ατμοσφαιρικό, με καλές ερμηνίες χωρίς τα μεγάλα ονόματα και το τελικό αποτέλεσμα πολύ καλό. Καμμία σχέση με τις βλακείες των Twilight και σια. Μου θύμισε αρκετά το ύφος του βιβλίου The Passage του Justin Cronin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές είδα το Super. Μάλλον μέτρια, στα χνάρια του Kick Ass (πολύ καλύτερη ταινία). Από την άλλη προτείνω το Stakeland. Ατμοσφαιρικό, με καλές ερμηνίες χωρίς τα μεγάλα ονόματα και το τελικό αποτέλεσμα πολύ καλό. Καμμία σχέση με τις βλακείες των Twilight και σια. Μου θύμισε αρκετά το ύφος του βιβλίου The Passage του Justin Cronin.

 

+1 για του Stakeland,απροσδόκητα καλή για lowbudget ταινία του είδους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές είδα τον κυνόδοντα..θα την χαρακτήριζα "δυσκολοχώνευτη". Άπ΄ την άλλη, ταίνία που άξίζει να δεί κανείς ειναι το candy(2006). Εμένα με έπεισε!

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

watchmen δεν ξερω ποσο πιο GTP μπορει να γινει μια ταινια....σε καποιες σκηνες σχεδον εκλαιγα 1/10

 

Εγώ κλαίω με τις κριτικές που διαβάζω. Ποιο μεγάλο rage inducing thread δεν έχει ξαναγίνει. Και μετά αναρωτιόμαστε για τα χάλια του IMDB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα χθες την ταινία super 8.

9,2/10

Αριστούργημα .Η καλύτερη ταινία τα τελευταία 5 χρόνια που έχω δει.

 

Παίζει να είσαι ο πρώτος που το λέει :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...