Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω ασφάλεια στη ευρωπαϊκή πίστη, αυτοκίνητο κορολα 2002,έχω την εντύπωση είναι 1500κυβικα.

Πληρώνω 145 το εξάμηνο το βασικό πακέτο μόνο με θραύση και οδική.

 

α) είναι πολλά?

β) αν κάνω ετήσια θα συμφέρει.?θα πληρώνω λιγότερα?

γ) η anytime και η insurance market είναι φθηνες/αξιόπιστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλα. Εγώ στην Hellas direct δίνω 205 για ετήσια και περιλαμβανει εκτός τα βασικά, μερικη κ ολικη κλοπή, θραύση κρυστάλλων , οδική, νομική προστασία , φυσικά φαινόμενα. Το αυτοκίνητο είναι 1500κε του 2005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποιοι δινεται οντως πολλα

προτεινω οχι ιντερνετικη ασφαλεια για τους λογους οτι δεν θα εχετε πιστευω την υποστηριξη τηλεφωνικη κ συμβουλευτικη σε σχεση με αλλες

 

πατε σε εναν ασφαλιστη που μπορει να ασφαλισει σε αρκετες ασφαλιστικες και οχι μονο σε μια

ωστε να σας βρει καποια καλη οικονομικη

 

εγω θραυση

νομικη

κλοπες τρομοκρατικες κλπ

αξια ιχ 8000

ολα δλδ τα βασικα - οδικης

130 το εξαμηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποιοι δινεται οντως πολλα

προτεινω οχι ιντερνετικη ασφαλεια για τους λογους οτι δεν θα εχετε πιστευω την υποστηριξη τηλεφωνικη κ συμβουλευτικη σε σχεση με αλλες

 

πατε σε εναν ασφαλιστη που μπορει να ασφαλισει σε αρκετες ασφαλιστικες και οχι μονο σε μια

ωστε να σας βρει καποια καλη οικονομικη

 

 Κατα την αποψη αυτο ειναι μυθος των ασφαλιστικων γραφειων γιατι χανουν τις προμηθειες τους ετσι.

Δηλαδη αμα τρακαρεις  ο ασφαλιστης σου θα τρεξει να  βγαλει οτι δεν εφταιγες εσυ??

'Η αν χαλασει το αυτοκινητο θα τρεξει ο ασφαλιστης?

Οτιδήποτε αν συμβει θα εχει να κανεις με την ασφαλιστικη σου και οχι με το ασφαλιστικο γραφειο.

 

Εδω και χρονια κανω ασφαλεια μεσω ιντερνετ για το δικο μου και της γυναικας μου και δεν εχουμε παραπονο. Οσες φορες χρειαστικαμε  πρασινη καρτα με ένα τηλεφωνο ή εμειλ σε 5-10λέπτα την ειχα στο μειλ και την εκτυπωνα. Κανα 2 φορες που χρειαστικαμε οδικη με ενα τηλεφωνο και μεσα σε 20 λεπτα ειχε ερθει η οδική. Σε ατυχημα οπου ειχαν τρακαρει τη γυναικα μου μεσα σε 20 λεπτα ηρθε η οδικη συπληρωσε τα εντυπα μεταφερε το αυτοκινητο στο συνεργειο που επιλαξαμε  και ο πραγματονομονας συννενοηθηκε με το συνεργειο και τις ασφαλιστικες. Το μονο ας πουμε τρεξιμο που επρεπε να κανουμε ηταν να παμε στην ασφαλιστικη του αλλου να παρουμε την επιταγη για τη ζημια  και να την δωσουμε στο συνεργειο μας για να παραλάβουμε το αυτοκινητο. Δεν ξερω τι παραπανω απο αυτα θα μπορουσε να κανει ενας μεσιτης ασφαλειων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρασινη καρτα ειναι δωρεαν?

Generali εχω

Ναι. Σε εμενα στην hellas direct εχει ισχύ για 3 μηνες ενω στην anytime, οσο καιρο ημουν  σε αυτην, εκδιδοταν με την ασφαλιση και ισχυε για ολη την διαρκεια δεν ξερω βεβαια αν ισχυει αυτο ακομη καθως εφυγα απο αυτην εδω και 2 χρονια περιπου. Παντως και στις δυο ειναι δωρεαν και νομιζω οτι γενικα σε ολες ειναι δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι προ ετών είχα βρεθεί ασφαλισμένος σε εταιρεία από τις τότε 'επώνυμες'

που όμως δεν τα πήγαινε καλά και στο τέλος οι οιωνοί επαληθεύτηκαν και έκλεισε/την έκλεισαν.

Ο μεσίτης-ασφαλιστής δε με προειδοποίησε σχετικά και ούτε φαντάζομαι θα με αποζημίωνε αν συνέτρεχε ποτέ η ανάγκη.

Ήμουν κ@λόφαρδος και το συμβόλαιό μου έληγε λίγο πριν κλείσει.

 

Τη σήμερον ημέρα που όλοι οι μεσάζοντες έχουν παρακαμφθεί ελέω ίντερνετ,

έχω τα φτηνότερα ασφάλιστρα που είχα ποτέ λόγω έντασης του ανταγωνισμού και μειωμένων προμηθειών

και το κυριότερο έχω ασφάλιση σε αξιόπιστη εταιρεία της δικής μου επιλογής.

 

Προ μηνών που είχα σχετική κουβέντα με γνωστό μου ασφαλιστή,

του έθεσα τα παραπάνω επιχειρήματα όταν μου αράδιασε τη γνωστή πιπίλα

περί  διαπροσωπικής σχέσης πελάτη-ασφαλιστή.

Δεν ήξερε μετά ο άνθρωπος να μου απαντήσει και λίγο τον λυπήθηκα ομολογώ.

 

Το μόνο κακό στην ιντερνετική ασφάλιση είναι που πρέπει να τυπώσεις το ασφαλιστήριο.

Αλήθεια σε τροχονομικό έλεγχο παίζει να δείξεις το ...pdf σε tablet/smartphone ή δεν συγχωρείται;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι ειναι η πρασινη καρτα;


Οι online ασφαλιστικες ειναι αμιγως ιντερνετικες;

 

Ή μπορω να επιλεξω μια 'παραδοσιακη', αλλα να τα κανω ολα εγω μονος ιντερνετικα, και να εχω τις εκπτωσεις λογω του online, αλλα και ενα παραδοσιακο δικτυο διπλα μου αν το χρειαστω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρασινη καρτα... ειναι ενα χαρτι (πρασινο :-D )  το οποιο στην ουσια ειναι η επεκταση της ισχυς της ασφαλειας του αυτοκινητου σου και σε χωρες του εξωτερικου οταν δες να ταξιδεψεις σε αυτες με το αυτοκινητο σου. Αν δεν το σκοπευεις αυτο σου ειναι αχρηστη.

Αλλες  ειναι αμιγως μεσω ιντερνετ αλλες εχουν και υποκαταστηματα και το κεντρικο καταστημα τους. Τα διαφορα γραφεια ασφαλειας που βλεπεις γυρω στις γειτονιες δεν ειναι της εταιριας αλλα γραφεια διαφορων ασφαλιστων που συνεργαζονται με αυτες οποτε για οποιοδηποτε θεμα θα πρεπει απευθυνθειςστην ασφαλιστικη σου μεσω ιντερνετ τηλεφωνο κτλπ  αλλα τα διαφορα ασφαλιστικα γραφεια ασχολουνται μονο με τους αυτους που εχουν ασφαλιστει μεσα απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις έκανα στην Hellas Direct ετήσια για 200 ευρώ. Για Fiat punto 1200cc του 2002. Όλα εκτός από μικτή.

Παίζει έκπτωση 20 ευρώ σε συνεργασία με την χρυσή ευκαιρία. Κωδικός προσφοράς xe.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ασφαλιστηκα με 80 € για ενα εξαμηνο QBROKERS με ολα τα βασικα , αυτοκινητο 1,4 μοντελο του 2003

Generali 154 euro εξάμηνη

Opel astra 2003 1.4

Καλυψη σε ολα εκτος μικτής

 

 

Πως το βλεπετε;

πώς το βλέπεις εσύ είναι το θέμα...

 

υγ:

κάπου χάνεται και το νόημα πάντως

όταν λέμε σκέτα ποσά χωρίς να λέμε έδρα-bonus/malus-επάγγελμα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω ασφάλεια στη ευρωπαϊκή πίστη, αυτοκίνητο κορολα 2002,έχω την εντύπωση είναι 1500κυβικα.

Πληρώνω 145 το εξάμηνο το βασικό πακέτο μόνο με θραύση και οδική.

 

α) είναι πολλά?

β) αν κάνω ετήσια θα συμφέρει.?θα πληρώνω λιγότερα?

γ) η anytime και η insurance market είναι φθηνες/αξιόπιστες?

 

 

Παρα πολλα ειναι . Για 2λιτρο Honda CRV σε allianze και μεσω ασφαλιστη πληρωνω 66 ευρω το τριμηνο .Δεν εχω θραυση .

 

Κανε μια αναζητηση μεσω insurance market και διαλεξε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...