Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω και εγώ για όσο γίνεται καλή, αλλά και οικονομική ασφάλιση αυτοκινήτου.

Η anytimeonline φαίνεται να καλύπτει ότι ακριβώς καλύπτουν όλοι οι άλλοι στο πακέτο value και επιπλέον παρέχει κάτι πολύ σημαντικό για μένα, που είναι διευκολύνσεις πληρωμής με δόσεις και με πιστωτική κάρτα.

Όσοι λένε ότι δεν έχει καλύψεις, μπορούν να μας πουν τι ακριβώς δεν καλύπτει να ξέρουμε και εμείς αν είναι να προφυλαχτούμε από το να πάμε σε αυτούς και μετά ίσως να έχουμε προβλήματα, αν ποτέ χρειαστεί να τους χρησιμοποιήσουμε; Με τις γενικές αναφορές "δεν έχει καλύψεις" δεν καταλαβαίνουμε πιο είναι το πρόβλημα, όταν κοιτάμε το site τους και φαίνεται να καλύπτουν ότι και όλοι οι άλλοι στα αντίστοιχα πακέτα.

 

Ευχαριστώ.

 

η ανυ τιμε δεν έχει νομική προστασία,παλαιότητα ανταλλακτικών π.χ και κάποια άλλα(δεν θυμάμαι ακριβώς,θα τα δεις στο site τους)και γι αυτό είναι φθηνότερο. Πιστωτική θα σου δώσουν και στο asfalises αν διαλέξεις ιντεραμερικαν. είναι θέμα εταιρείας ο τρόπος που πληρώνεις.

Θα βρεις πολλές εταιρείες εκεί. Βάλτους τα στοιχεια σου και θα σε πάρουν από το site τηλέφωνο.

Εύκολα και απλά το έκανα. Ήταν και φθηνα στην εταιρεία που διάλεξα μέσα από 5-6 που μου πρότειναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ανυ τιμε δεν έχει νομική προστασία,παλαιότητα ανταλλακτικών π.χ και κάποια άλλα(δεν θυμάμαι ακριβώς,θα τα δεις στο site τους)και γι αυτό είναι φθηνότερο. Πιστωτική θα σου δώσουν και στο asfalises αν διαλέξεις ιντεραμερικαν. είναι θέμα εταιρείας ο τρόπος που πληρώνεις.

Θα βρεις πολλές εταιρείες εκεί. Βάλτους τα στοιχεια σου και θα σε πάρουν από το site τηλέφωνο.

Εύκολα και απλά το έκανα. Ήταν και φθηνα στην εταιρεία που διάλεξα μέσα από 5-6 που μου πρότειναν.

 

OK. Και εσύ σε ποιά κατέληξες;;

Εμένα μου έχουν προτείνει την Chartis, αλλά χωρίς διευκολύνσεις πληρωμής, με όλο το ποσό για το 6-μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο που προτείνει το γραφείο μας είναι της Generali και κάνουμε 12 άτοκες δόσεις. Το συμβόλαιο το φέρνει courier στο χώρο σας, όποτε επιθυμείτε, χωρίς χρέωση.

 

επικοινωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Και εσύ σε ποιά κατέληξες;;

Εμένα μου έχουν προτείνει την Chartis, αλλά χωρίς διευκολύνσεις πληρωμής, με όλο το ποσό για το 6-μηνο.

 

chartis έχω και εγώ. (έχει κάποιες εκπτώσεις τον αλλο χρονο και αλλη μια εκπτωση αν μπει και αλλο αυτοκινητο απο την οικογενεια σου)

ρώτα τους. όπως & για πιστωτική. πρέπει να εχει η chartis. Δεν θυμαμαι. πληρωσα με μετρητα 6/μηνο. το προσωρινο μου το εστειλαν αμεσως με email. Το καλό όμως ειναι το μετα την ασφαλεια. ειναι πολυ φιλικοι και νεοι ανθρωποι,όχι το ανωνυμο του internet, γιναμε και φιλοι στο facebook και τους βρισκεις οτι ωρα θελεις. ακομα και με μνμ στο facebook Σαββατο και Κυριακη.

Πάτα εδώ και τους βρήκες.asfalises.gr Και αφου δεις το site πήγαινε σελιδα επικοινωνιας.

Το συμβολαιο το στελνουν με courier χωρις χρεωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chartis έχω και εγώ. (έχει κάποιες εκπτώσεις τον αλλο χρονο και αλλη μια εκπτωση αν μπει και αλλο αυτοκινητο απο την οικογενεια σου)

ρώτα τους. όπως & για πιστωτική. πρέπει να εχει η chartis. Δεν θυμαμαι. πληρωσα με μετρητα 6/μηνο. το προσωρινο μου το εστειλαν αμεσως με email. Το καλό όμως ειναι το μετα την ασφαλεια. ειναι πολυ φιλικοι και νεοι ανθρωποι,όχι το ανωνυμο του internet, γιναμε και φιλοι στο facebook και τους βρισκεις οτι ωρα θελεις. ακομα και με μνμ στο facebook Σαββατο και Κυριακη.

Πάτα εδώ και τους βρήκες.asfalises.gr Και αφου δεις το site πήγαινε σελιδα επικοινωνιας.

Το συμβολαιο το στελνουν με courier χωρις χρεωση!

 

Τι αμάξι έχεις και τι τιμή σου έδωσαν για το 6-μηνο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το asfalistra.gr. Πολλές εταιρείες , online προσφορές ( εννοείται ότι και τηλεφωνικά μπορείτε να πάρετε προσφορά ) , έχουν πληρωμή με πιστωτική ( δόσεις δεν ξέρω αν παίζουν ) και δώρο κάρτα υγείας για διαγνωστικές σε τιμές κρατικού τιμολογίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα εντυπωσιάστηκα.

 

Μόλις έκλεισα χρονο στο διπλωμα για το μηχανακι και με πηραν τηλ απο το γραφειο των ασφαλειων για να παω να κανουμε την αιτηση να βγαλουμε το επασφαλιστρο για να μου γυρισουν τη διαφορά των χρημάτων (ειχα συμβόλαιο χρόνου).

 

με πήραν για να μου πουν να μου δώσουν λεφτά.

αυτά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρηκα προσφατα ενα site με χαμηλες τιμες ασφαλειας αυτοκινητου και μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Εξυπηρετικοτατοι, γρηγοροι στις απαντησεις και χαμηλες τιμες. μπορω να πω οτι με κερδισαν... www.asfalizomai-online.gr. πολυ καλοι.

Επεξ/σία από Δημήτρης72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα προσφατα ενα site με χαμηλες τιμες ασφαλειας αυτοκινητου και μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Εξυπηρετικοτατοι, γρηγοροι στις απαντησεις και χαμηλες τιμες. μπορω να πω οτι με κερδισαν... www.asfalizomai-online.gr. πολυ καλοι.

τι λε ρε παιδι μου.σοβαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το anytime μου βγάζει ασφάλιση αυτοκινήτου με τον wizard που έχει στα 175,12 ευρώ(πρόγραμμα economic, έχει οδική βοήθεια).

Το συμβόλαιο του ασφαλιστή που ήμουν μέχρι σήμερα (Interamerican πάλι) που μου ήρθε λέει τα εξής (για εξάμηνο πάντα):

 

Ανάλυση Ασφαλίστρων

 

Καθαρά Ασφάλιστρα με Οδ.Βοήθεια 195,45

Δικαίωμα Συμβολάιου 48,90

Φόρος Ασφαλίστρων 25,21

Τ.Ε.Ο 1,68

Επικουρικό Κεφάλαιο 1,87

 

Τι ακριβώς συμβαίνει;

Τα νούμερα που βγάζει ο wizard της anytime είναι τελικά, ή υπάρχει κάποια κρυφή χρέωση;

 

Αν γνωρίζει κάποιος τι παίζει , ας μας διαφωτίσει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη έχω anytime πάνω απο 2 χρονια, είμαι αρκετά ευχαριστημένος και απο την άποψη της οδικής όταν την χρειαστηκα. Η τιμη που βλέπεις είναι τελική και με δωρεάν αποστολή με κουριερ στο σπιτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Επειδη έχω anytime πάνω απο 2 χρονια, είμαι αρκετά ευχαριστημένος και απο την άποψη της οδικής όταν την χρειαστηκα. Η τιμη που βλέπεις είναι τελική και με δωρεάν αποστολή με κουριερ στο σπιτι σου.

 

 

Είμαι πρωτάρης στο θέμα και ψάχνω και γω ασφάλεια αλλά έχω καταλάβει ότι αν όλα παν καλά, τότε όλες οι ασφαλιστικές καλές είναι.

Τα ζόρια και εκεί που διαφοροποιείται κάθε εταιρεία είναι σε συμβάντα που δεν είναι όλα ρόδινα. Όπως προείπαν για την ανυταιμ--> δεν έχει νομική κάλυψη. Να μην σου τύχει ποτέ αλλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...