Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με έξοδο από parking


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

se παρομοιο σκηνικο...ο δημος δεν επιτρεπει κωλονακια(εκτος κ αν εχεις κονε ή @@ να το βαλεις μονος σου ενα βραδυ:P)...αυτοι βαζουν εναν κωνο αλλα κ παλι τον βγαζουν κ καλα κανουν,γεμισε η αθηνα απο βλαχους π νομιζουν οτι οι δρομοι ειναι ιδιοκτησια τους...Ας εβαζαν μια πινακιδα π να λεει μην παρκαρετε κ απο κατω ας εγραφαν ειναι η στροφη του παρκινγκ ωστε να το καταλαβαινουν οσοι παρκαρουν.αλλιως ενα πλαστικο κολονακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας εβαζαν μια πινακιδα π να λεει μην παρκαρετε κ απο κατω ας εγραφαν ειναι η στροφη του παρκινγκ ωστε να το καταλαβαινουν οσοι παρκαρουν.αλλιως ενα πλαστικο κολονακι

 

Μερικοί και να τους βαράς στη μούρη δε χαμπαριάζουν μία. Έχω ξεχάσει πόσες φορές είδα παρκαρισμένο αμάξι σε θέση για ανάπηρους.

 

Η έλλειψη παιδείας και συνείδησης δε διορθώνεται με απλή πινακίδα-προειδοποίηση, αλλά με δραστικότερες τακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL, το ήξερα πως κάπου θα είχες κι εσύ το ευαίσθητο σημείο σου.

Και ο διάλογος, η υπομονή και ο πολιτισμός δεν θα ήταν μέσα στις συνήθεις προτεινόμενες λύσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγω με τους μαλακες.και το βραδυ της πρωτοχρονιάς ένας μαλάκας είχε κλείσει την μισή έξοδο του παρκινγκ.σκέφτηκα να του το κάνω μες την χαρακια με το κλειδί αλλά ήδη το έιχε στουκάρει οπότε δεν θα το έπαιρνε χαμπάρι.οπότε του βάζω σημείωμα ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΗΛΙΘΙΕ ΤΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΣΟΥ και του σήκωσα τους γυαλοκαθαριστήρες.χεχε.....έλεγα να καλούσα την τροχαία αλλά αυτοί δεν έρχονται όταν τους έχεις ανάγκη τώρα θα έρθουν..

οπότε ρίξε και εσύ καμμιά χούφτα πρόκες στο δρόμο,λίγο οξύ η γρατζούνατο..και θα δείς αν ξαναπαρκάρουν εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτα το δήμο,αν μπορείς να βάλεις κολωνάκι στο πεζοδρόμιο,λίγο πιο δεξιά από το πάρκινγκ σου,ώστε να μπορείς να στρίβεις. Σχεδον σίγουρα θα σου το επιτρέψουν,ή αλλιώς,αν το πρόβλημα δε βρίσκεται στο παρκαρισμένο αμάξι πάνω στο πεζοδρόμιο,αλλά στο παρκαρισμένο αμάξι επί του δρόμου,να ζητήσεις να αυξήσεις τις κίτρινες γραμμές σου μισό μέτρο πιο εκεί (ώστε να έχεις δικαίωμα να καλέσεις γερανό αν κάποιος σε έχει κλείσει).

 

Στο πεζοδρόμιο δε μπορείς να βάλεις κάτι. Είχαμε και εμείς πρόβλημα επειδή μπαρκάρανε αμάξια πάνω στο πεζοδρόμιο και ο θείος που μένει από κάτω έχτισε 3 μικρά τσιμεντάκια για να αποτρέπει το παρκάρισμα. Αποτέλεσμα να έρθει η δημοτική αστυνομία (καρφωτή) και να μας δώσει 5 μέρες περιθώριο να τα ξηλώσουμε. Όταν πήρα την τεχνική υπηρεσία του δήμου και τους ρώτησα αν μπορούμε να βάλουμε κάτι (πχ με ποιες προυποθέσεις και προδιαγραφές) μου είπε ότι δε μπορούμε να βάλουμε τίποτα και το μόνο που μπορούμε είναι να καλούμε την αστυνομία ή δημοτική αστυνομία να τους γράφει.

 

Τώρα στη περίπτωσή σου στη καλύτερη περίπτωση πιθανόν να μπορείς να δηλώσεις το παρκινγκ και να διαγραμιστεί κίτρινο ένα συγκεκριμένο τμήμα μπροστά του.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγω με τους μαλακες.και το βραδυ της πρωτοχρονιάς ένας μαλάκας είχε κλείσει την μισή έξοδο του παρκινγκ.σκέφτηκα να του το κάνω μες την χαρακια με το κλειδί αλλά ήδη το έιχε στουκάρει οπότε δεν θα το έπαιρνε χαμπάρι.οπότε του βάζω σημείωμα ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΗΛΙΘΙΕ ΤΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΣΟΥ και του σήκωσα τους γυαλοκαθαριστήρες.χεχε.....έλεγα να καλούσα την τροχαία αλλά αυτοί δεν έρχονται όταν τους έχεις ανάγκη τώρα θα έρθουν..

οπότε ρίξε και εσύ καμμιά χούφτα πρόκες στο δρόμο,λίγο οξύ η γρατζούνατο..και θα δείς αν ξαναπαρκάρουν εκει.

 

Φίλε το πάρκινγ είναι νόμιμο ?

το λέω γιατί τα έχω πάρει με αυτούς που περιφράζουν την πρασιά τους και σε μία νύχτα την ονομάζουν πάρκινγκ και έχουν την απαίτηση να μη παρκάρεις μπροστά. Το πιο καραγκιζιλίκι είναι αυτά τα πάρκινγ που το μίσο αυτοκίνητο είναι στη πρασιά και το μισό στο πεζοδρόμιο και έχουν την απαίτηση να μη τους κλήσεις.

 

ΥΓ.

 

Καποια στιγμή θα ποστάρω φωτογραφία άπό ενα σπίτι εδώ στο Χαίδαρι που ο ιδιοκτήτης έχει κάνει στον εξωτερικό τοιχο του σπιτιου του κάτι σαν τζάκι για να μπαίνει η μυτη του stratus για να χωράει κάθετα στο πεζοδρόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λέω γιατί τα έχω πάρει με αυτούς που περιφράζουν την πρασιά τους και σε μία νύχτα την ονομάζουν πάρκινγκ και έχουν την απαίτηση να μη παρκάρεις μπροστά. Το πιο καραγκιζιλίκι είναι αυτά τα πάρκινγ που το μίσο αυτοκίνητο είναι στη πρασιά και το μισό στο πεζοδρόμιο και έχουν την απαίτηση να μη τους κλήσεις.

 

Aυτό γίνεται στους περισσότερους που δέν έχουν γκαράζ να βάλουν τα αυτοκίνητα τους. Βαπτίζουν μιά θέση μπροστά στο σπίτι τους άσχετα με το άν υπάρχει γκαράζ ή όχι ιδιοκτησία τους, και έχουν την απαίτηση να μή βάλει κανένας άλλος αυτοκίνητο εκεί για να βάλουν αυτοί το δικό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...