Προς το περιεχόμενο

σακαρακα αγαπη μου!!


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ας βαλουμε ολοι τα αυτοκινητα που εχουμε, και ας αρχισω εγω πριν 20 χρονια ο πατερας μου αγορασε ενα απο τα πρωτα αυτοκινητα με 5 ταχυτητες ενα "seat fura" και ακομα δουλευει.... στα νιατα του επιασε 170!!!! τωρα ουτε 100 αλλα ετσι και αλλιος για συναισθηματικους λογους το κραταμε. (θα ηθελα πολυ να το παω στο pimp my ride να δω τι μπορουν να του κανουν:mrgreen: :mrgreen: )

 

edit: μαλλον δεν ημουν κατανοητος μιλαω για αυτοκινητα που ειτε ειχαμε ειτε εχουμε ακομα και ειναι ή ηταν 13+ χρονων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

opel kadett (δεν ειμαι σιγουρη αν γραφεται ετσι) 25ετιας...

ετρεχε ακομα (μικρο προβληματακι ειχαμε γιατι στα μακρινα ταξιδια "καπνιζε" το αμαξακι...)

μετα απο τρακαρισμα το αφησαμε σε αντιπροσωπια (σνιφ σνιφ) και τη θεση του πηρε ενα polo 1400cc (το δικο μου τουτου) και ενα lancia ypsilon 1200cc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω εύκολα! το 1ο μου αμάξι, ήταν... DACIA!!! Για να βάλεις 1η επρεπε να είσαι ο σουγκλάκος,για να πάρει μπροστά όταν είχε κρύο, να πιστεύεις ότι ο θεός υπάρχει, κ είναι τόσο μεγάλος που μπορεί να κάνει τον φύσσα ισάξιο με τον ρομπέρτο κάρλος΄...

κ είχε κ τελική....90 χλμ! μήκος λίγο μικρότερο από... λεωφορείο, και βάρος λίγο μεγαλύτερο...από λεωφορείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά ρε πούστη μου απορείτε που γράφω οφ τόπικ.

Ανοίγει θέμα ο manic με τα παλιά αυτοκίνητα που ακόμη έχουμε.

Και παίρνει απαντήσεις για το πρώτο μας οικογενειακό αυτοκίνητο, από ένα αξιόλογο κορίτσι και από έναν βάζελο. Και (κλασσικά) μια επίπληξη από την kattist.

 

Συνεπώς θα γράψω κι εγώ ότι γουστάρω. Και το πρώτο μας αυτοκίνητο ήταν ένα λευκό Zastava. Και όποτε πηγαίναμε οικογενειακή εκδρομή στας εξοχάς, κόβανε λουλούδια και τα βάζανε για να στολίσουνε τα πίσω καθίσματα. Εμένα μου βρωμάγαν και με έπιανε αναγούλα. Άνοιγα το παράθυρο για να με βαράει ο αέρας στη μούρη. Οι υπόλοιποι ξεπαγιάζανε.

Και έτσι καταλάβαν ότι το έχω στο αίμα μου να ζω με τους δικούς μου ρυθμούς, από τα πέντε μου και με αφήσαν ήσυχο.

Έκτοτε πάω τις δικές μου εκδρομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μίλησα για το πρώτο οικογενειακό μας αυτοκίνητο,αλλά για το 1ο μου αυτοκίνητο φίλτατε punky!

το οποίο είχε την ατυχία να είναι το αμάξι εκείνο που πάνω του έμαθα να οδηγώ!!!

(τελευταία φορά που έγραψες ον τόπικ, πρέπει να ήταν όταν υπέγραψες την πράξη γάμου με τη γυναίκα σου,ή την ληξιαρχική πράξη γεννήσεως της κοράκλας σου)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Opel record 1700cc του '60. Είναι το μόνο αυτοκίνητο της οικογενείας -και για συναισθηματικούς λόγους- κι άμα λάχει πιάνει και τα 120 σε κάνα λεπτό(στο ίσωμα, εντάξει στην ανηφόρα την ακούει λίγο) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά ρε πούστη μου απορείτε που γράφω οφ τόπικ.

Ανοίγει θέμα ο manic με τα παλιά αυτοκίνητα που ακόμη έχουμε.

Και παίρνει απαντήσεις για το πρώτο μας οικογενειακό αυτοκίνητο, από ένα αξιόλογο κορίτσι και από έναν βάζελο. Και (κλασσικά) μια επίπληξη από την kattist.

 

ο manic εγραψε

Λοιπον ας βαλουμε ολοι τα αυτοκινητα που εχουμε...
και οχι
Το πρωτο μου αυτοκινητο...

για αυτο και παρεθεσα το link για το ηδη υπαρχον topic με αμαξια που εχουν τα μελη...

Ζητω συγνωμη απο τον manic αν παρεξηγησα

Διοτι δεν ηθελα να κανω επιπληξη...

Αμεσως να σχολιασεις εσυ punky...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On topic είμαι πάντα. Απλά συνδυάζω πολλά topics σε ένα, για οικονομία στη συζήτηση.

Να, ας πούμε εδώ, σκέφτηκα να συνδυάσω σε μία απάντηση, τα topics:

- Περίεργα μέρη για σεξ

- Τι προφυλακτικά χρησιμοποιείτε;

- Τι μουσική ακούτε;

- Το πρώτο σας αυτοκίνητο

 

Δεν το έκανα τελικά.

 

Αν είχε αξιόλογους mod αυτό το φόρουμ, θα έπρεπε να κάνουν split τις απαντήσεις μου, στα αντίστοιχα topics.

 

Αμεσως να σχολιασεις εσυ punky...

Αμέσως, αμέσως. Αφού είσαι παρεξηγιάρα και τσιμπάς. Και μου αρέσει να σου τεντώνω την πετονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ με γουστάρεις τελικά.

τουλάχιστον μπορείς να μου ευχηθείς άλλο θάνατο;

η ασφυξία και η ανία, είναι οι μεγαλύτερες φοβίες μου.

 

Αναρωτιέμαι αν το Fiesta μου θα μπορέσει να ζήσει 50 χρόνια όπως το opel του antonl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπον.

Το τουοτα κορολλα (ουχι τογιοτα) του νταντ, κλεινει αισιως τα 30.

 

Τελευταια συμπτωματα: Ειδα σκουρια στο καπω. Πηγα να το ξυσω λιγο με το κλειδι και το κλειδι βγηκε απο την αλλη.

 

Παντως, τετοιο σκυλι αυτοκινητο δεν βλεπω να ξαναβγαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο οικογενειακό αυτοκίνητο ήταν ένα Nissan Vannette! Η κλουβίτσα αποδείχθηκε σκυλί με αντοχές απίστευτες... Εκεί που πήγαινε, το Τζηπ Τσερόκι θα έκανε πίσω!!! Τρακτέρ μιλάμε... και δεν συμμαζεύεται! Αποδείχθηκε επίσης ένα εκπληκτικό τροχόσπιτο για τις διακοπές τις καλοκαιρινές των γονιών μου! Η λαμαρίνα τώρα τελευταία είχε αρχίσει να σκουριάζει, η μηχανή αλλάχτηκε και έγινε καινούριο, μέχρι που κάποιος ανισόρροπος ξέφυγε στον δρόμο και πήγε και έπεσε επάνω της, εν κινήσει! Δυστυχώς το κόστος κατασκευής της καμπίνας (που είχε την ζημιά) κόστιζε αρκετά και έτσι κατέληξε στην μάντρα για παλιοσίδερα!

 

Ειλικρινά μου λείπει! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου σακαράκα ένα fiat 127 με πειραγμένο abarth κινητήρα 85 PS.Δίπλα αυτός με τον μεγάλο σκεμπέ ήμουν εγώ.Σκυλί αμάξι.Στα 2,5 χρόνια ο κινητήρας λύθηκε 2 φορές χώρια τα άλλα μαστορέματα.Το αγόρασε συμμαθητής μου που και σε αυτόν τρύπησε κάπιο πιστόνι

scan10009ah2.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...