Προς το περιεχόμενο

Pocket Pc kai Div-X Movies


Da_rudakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Paidia kalispera..

Pos tha mporousame na xrisimopoihsoume to pda mas san ena divx player..

Pos tha mporesoume na metatrepsoume mia tainia oste na ti doume se pda,symferei? (Gia skopia p.x.leo tora einai poly kali idea)

Me ypotitlous,ti mporei na ginei ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε να βρεις τον TCMP (The Core Media Player), που όσο ήταν beta ήταν δωρεάν. Τώρα αντικαταστάθηκε από τον Core Player 1.0 που είναι shareware.

Έχει codecs για τα πάντα. Ότι παίζει στο pc σου θα παίζει και στο PDA.

Με τους υπότιτλους δεν ξέρω τι παίζει όμως. Αν υποστηρίζει srt ας πούμε, ή πρέπει να είναι ενσωματωμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Για να μετατρέψεις σε DivX υπάρχει το ωραιότατο freeware

Pocket DivX Encoder. Βάζει και υπότιτλους.

 

To έκανα εγκατάσταση. Αλλά ΔΕΝ παίζει η ταινία την οποία ανοίγω με τον Media Player. Χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση codec και στο PDA που έχω? (Win Mob 2005)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έκανα εγκατάσταση. Αλλά ΔΕΝ παίζει η ταινία την οποία ανοίγω με τον Media Player. Χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση codec και στο PDA που έχω? (Win Mob 2005)

 

 

Χρειάζεται να περάσεις divx, xvid codecs και στο ppc.

Codec.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Για να μην παιδεύεσαι ανέβασα εδώ τον tcpmp με όλα τα plugins. Είναι freeware. Σε συνδυασμό με τον επίσης freeware PocketDivxEncoder θα κάνεις τη δουλειά σου τέλεια.

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Για να μην παιδεύεσαι ανέβασα εδώ τον tcpmp με όλα τα plugins. Είναι freeware. Σε συνδυασμό με τον επίσης freeware PocketDivxEncoder θα κάνεις τη δουλειά σου τέλεια.

 

:mrgreen:

 

Σας ευχαριστώ όλους :)

 

Το MIO P550 όμως που είχα πάρει, αφού δεν αναγνωριζόταν (8 στις 10 φορές) σα USB συσκευή για να τρέξω το ActiveSync, έχει σταλεί για αντικατάσταση στην αντιπροσωπεία κι από Δευτέρα περιμένω νέο (δεν είχε κλείσει μήνα η αγορά του).

 

Μόλις το πάρω, θα δοκιμάσω όλα όσα έχετε προτείνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Λοιπόν.

Για να μην παιδεύεσαι ανέβασα εδώ τον tcpmp με όλα τα plugins. Είναι freeware. Σε συνδυασμό με τον επίσης freeware PocketDivxEncoder θα κάνεις τη δουλειά σου τέλεια.

 

:mrgreen:

 

Καλησπερα φιλε μου.Μημπως σου ειναι ευκολο να το ξανανεβασεις

γιατι λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...