Προς το περιεχόμενο

Ειστε motorbike οπαδός?(+ Pics)


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mηχανόβιοι του insomniac εννοθείτε. :twisted: :twisted:

Εχετε μηχανή?

Θα έχετε μηχανή?

Γουστάρετε κάποιο μοντέλο?

 

Κανω εγώ την αρχή

 

 

 

dsc01336vi0.jpg

 

dsc00617dv0.jpg

 

 

 

Εγώ από τότε που πήρα μηχανή, το αυτόκινητο κάθεται αγκαλιά με τη κουκούλα του για κανένα ταξίδι στην εθνική.

Εχω βρεί την υγεία μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωκρατη δεν εχεις αδικο και εγω οπαδος των supermnoto ημουν αλλα απο τη στιγμη που οδηγησα ενα R1 και ενα CBR 1000 στο καπακι τα ξεχασα ολα!! πλεον δεν μιλα η τσεπη αλλα οι αισθησεις...αν καταλαβαινεις τι λεω... :-D :-D

 

 

p.s ωραιο το XT βαλε και δυο εξατμισεις termigioni και θα βρεις την υγεια σου!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ οδήγω το cbr600 - 2005 ενός φίλου και πιάνονται τα χέρια μου στο τιμόνι, σε μερικά φρεναρίσματα πιέζονται τα @@ μου, σε λακούβα εαν πέσεις παθαίνεις ρίξη σπονδύλου:razz: , και σε λίγο χώμα εάν μπεις έχει φύγει φέτες:( .

 

Από την άλλη αυτά είναι μηχανάκια για να τα ανοίγεις σε εθνική και όχι να μπείς μέσα στη πόλη.

Οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι: ωραία η κ@υλα αλλά, δεν αποσβαίνονται γρήγορα τα χρήματα που σου κοστίζει.

 

ΥΓ1:800? που μου ζητάνε για εξατμήσεις δεν τα δίνω με τίποτα!

Τα βάζω στην άκρη για το TDM900,

 

ΥΓ2: Aigeas που είναι:confused: ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ1:800? που μου ζητάνε για εξατμήσεις δεν τα δίνω με τίποτα!

Τα βάζω στην άκρη για το TDM900

 

 

τοτε παω πασο καλα κανεις!!

 

γαμωτο ολοι τετρατροχοι ειναι εδω μεσα?? :-? :-?

 

p.s παντως μη κρινεις μονο απο το cbr 600,πιο στενο και αβολο supersport δεν νομιζω να υπαρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι πρώην αυτοκινητόφιλος, αλλά τα τελευταία χρόνια λόγω ανάγκης και καταστάσεων το απαρνήθηκα το αυτοκίνητο και κινούμαι κατά 95% με την πάπια μου. (Kymco btw) Το καλοκαίρι με βλέπω να πηγαίνω σε κάτι μεγαλύτερο μάλλον κάνα Transalp ή KLE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη γνωστή ποιότητα (σαν το Compact Disc Club) και την ειρωνεία του υπογράφοντα, θέλω να χλευάσω τους κάγκουρες που ανακάλυψαν το concept supermotard μια δεκαετία μετά. Και ονειρεύονται να κάνουν motard από το παπί τους και το XT τους, μέχρι το καροτσάκι του Σκλαβενίτη που έκλεψαν για να ψωνίζουν πιο αεράτα στη λαϊκή.

 

Ως γνήσιοι πιονέροι και οραματιστές, εμείς οι μετρημένοι στα δάχτυλα που είχαμε TDR 250 πριν μία δεκαετία, διασκεδάζουμε με τους wannabes.

 

Δεν είναι να απορεί κανείς που το εν λόγω μηχανάκι πάτωσε στον υπόλοιπο κόσμο (γιατί ήταν μπροστά από την εποχή του) και πούλησε μόνο στη Γαλλία τότε. Στη χώρα που γεννήθηκε η έννοια supermotard δηλαδή. Και ήταν η μόνη που αγκάλιασε αυτό το υβριδικό μηχανάκι, την κάβλα του κάθε adrenaline junkie.

 

Στην Ελλάδα πούλησε ελάχιστα. Συνήθως στο μαύρο-κίτρινο ή στον μπλε-κίτρινο χρωματισμό που είχε εισαχθεί επισήμως.

 

Ως ψωνισμένος punkys, εγώ είχα το γαλλικό μοντέλο με τον σπάνιο μαύρο-κόκκινο-μωβ χρωματισμό.

 

Κι αν είχα τα φράγκα σήμερα, το μόνο που θα αγόραζα θα ήταν ένας Δούκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν είχα τα φράγκα σήμερα, το μόνο που θα αγόραζα θα ήταν ένας Δούκας.

 

Τα φράγκα για να το αγοράσεις ή τα φράγκα για το Kαθε Tρίτη Μάστορα ?

 

Εγώ έχω ενα gsr-600 (φωτογραφίες later).

 

Ρε γαμώτο ο δούκας πάνω απο τα 100 χιλιόμετρα τρέμει λες και θα διαλυθεί, και στα 140 νομίζεις οτι μολις κατεβεις θα εχεις μόνιμη αναπηρία απο τους κραδασμούς. (πανω απο 140 δεν έχει. μεχρι εκει παει). Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μια μηχανή που πας 2 ώρες ταξίδι και έχεις πονοκέφαλο για μια εβδομάδα απο το τακα-τακα, θεωρείται τόσο σουπερ-ντουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φράγκα για να το αγοράσεις ή τα φράγκα για το Kαθε Tρίτη Μάστορα ?

 

Εγώ έχω ενα gsr-600 (φωτογραφίες later).

 

Ρε γαμώτο ο δούκας πάνω απο τα 100 χιλιόμετρα τρέμει λες και θα διαλυθεί, και στα 140 νομίζεις οτι μολις κατεβεις θα εχεις μόνιμη αναπηρία απο τους κραδασμούς. (πανω απο 140 δεν έχει. μεχρι εκει παει). Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μια μηχανή που πας 2 ώρες ταξίδι και έχεις πονοκέφαλο για μια εβδομάδα απο το τακα-τακα, θεωρείται τόσο σουπερ-ντουπερ.

 

 

εισαι απλα συνηθισμενος απο το τετρακυλινδρο γι αυτο σε ενοχλουν οι κραδασμοι! αλλοι τους βρισκουν πορωση! οσο για το 'καθε τριτη στο συνεργειο' για τα σημερινα ktm δεν ισχυει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φράγκα για να το αγοράσεις ή τα φράγκα για το Kαθε Tρίτη Μάστορα ?

 

Ακριβώς και για τους δύο λόγους που αναφέρεις.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μια μηχανή που πας 2 ώρες ταξίδι και έχεις πονοκέφαλο για μια εβδομάδα απο το τακα-τακα, θεωρείται τόσο σουπερ-ντουπερ.

 

Μα γιατί δεν είναι για ταξίδια. Είναι απλά ένα αστικό παιχνίδι.

Για να κάνεις ανεγκέφαλες μαλακίες.

Ή για να οδηγάς με την ταυτότητα στο στόμα, στους στενούς επαρχακούς δρόμους. Να σταματάς με endo στα φανάρια, και να φεύγεις σουζαριστός.

Να ρίχνεις το προσωπικό σου ρεκόρ, στη διαδρομή σπίτι-σπίτι γκόμενας.

 

Για ταξίδια, προτιμώ ένα μεγάλο on-off (ο θεός να τα κάνει).

Από τα πιο ωραία ταξίδια, ήταν με τη χοντρομπαλού Varadero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί δεν είναι για ταξίδια. Είναι απλά ένα αστικό παιχνίδι.

Για να κάνεις ανεγκέφαλες μαλακίες.

 

Ή για να οδηγάς με την ταυτότητα στο στόμα, στους στενούς επαρχακούς δρόμους. Να σταματάς με endo στα φανάρια, και να φεύγεις σουζαριστός.

Να ρίχνεις το προσωπικό σου ρεκόρ, στη διαδρομή σπίτι-σπίτι γκόμενας.

 

Ασε εγω τις σούζες τις έχω κόψει, ειδικά μετα το φαγήτο.

Δυο ώρες όρθιος με έπιανε καούρα. Τώρα πηγαίνω μονο endo, να φάω και το μπροστινό λάστιχο.

 

Ρε ολα αυτα με σαραντα κάτι άλογα;

Μωρε μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ολα αυτα με σαραντα κάτι άλογα;

Μωρε μπράβο.

 

Κλασική χολή, από gay στρητά αναβάτη :razz:

Ναι ρε. Με 50κάτι άλογα στον τροχό, σε ένα πανάλαφρο μηχανάκι, που είναι στημένο ακριβώς για αυτό.

Σα να λες "μα τι μαλακία σπαθί αυτό τωνν Σαμουράι. Ούτε μια μπριζόλα δεν μπορείς να κόψεις με την άνεσή σου".

 

Άντε, ρε. Δεν ξέρετε να φάτε. Για αυτό οι καούρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...