Προς το περιεχόμενο

Προστασια αυτοκινήτου απο κλοπές?


Critter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ροτβαιλερ μεσα στο αυτοκινητο και οποιος το πειραξει θα χει κατι λιγοτερο.

 

ή εναλλακτικα, τον παρεδωσε.

 

Και ένα Pinscher μια χαρά δουλειά θα κάνει.

 

Τον παρεδωσε όχι, αυτό θα ήταν βασανιστήριο για τους κλέφτες, ας μην είμαστε απάνθρωποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Μια καλή λύση είναι ένα Σάββατο βραδυ να φωνάξεις καμια 5-6 φίλους σου σπίτι να τους κεράσεις μπύρες και να στήσετε καρτέρι στα πρεζάκια.Aμα τα σαπίσετε στο ξύλο θα αλλάξουνε γειτονιά.

Πρόβλημα με την αστυνομία δεν θα έχεις.Ισα ισα σε τέτοιες περιπτώσεις οι μπάτσοι πάντα κάνουνε τα στραβά ματια.

 

 

Ίσως το καλύτερο που ακούστηκε. Άσε και κάτι ψιλο-πολύτιμο μέσα (πχ κανένα κινητο) και θα τσιμπήσουν σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον θα απαντησω σε όλα. Πρώτα απ'ολα πιο ψυχακιας απο μενα δεν υπαρχει αλλα τι να κανω που δουλευω. Εννοειται οτι αν δεν δουλευα το πρωτο που θα εκανα θα ηταν να τη στηνω καθε βραδυ μεχρι να εμφανιστουν. Η λυση του να μεινω ενα Σαββατο δεν εγγυαται τπτ. Αν τους επιανα να ειστε σιγουροι οτι δεν θα ειχα κανεναν ενδοιασμο να τους σπασω τα χερια με γονατιές και φυσικα ξυλο μεχρι να λιποθυμησουν (αν δεν λιποθυμουσαν με το σπασιμο).

 

Δευτερον, αυτο με την καμερα το εχω σκεφτει αλλα που θα βαλω τη συσκευη εγγραφής? Πρεπει μα εχει οπτικη επαφη και μερικες 10αδες μετρα αποσταση. Εκτος αν υπαρχει κατι μου δεν ξερω.

 

Δευτερον οσον αφορα το GPS το εχω ψαξει. Πρεπει να ειναι σε σημειο που να εχει οπτικη επαφη με τον ουρανο. Αρα οπου και να το βαλω θα το δουν. Συγκεκριμενα υπαρχει αυτο:http://www.xaris1.gr/index.files/@KATASKOPIKO%20GPS.htm που κοστιζει 600 ευρώ.

 

Επίσης το θεμα με το κύκλωμα το εχω σκεφτει και θα το κοιταξω.

 

Τελος στο φιλο που ειπε οτι και συναγερμο να βαλω και κουκουλα να βαλω θα ειναι ακομα χειροτερα, τοτε ρε συ με λιγα λογια οτι και να κανω αν ειναι να τα βλεπουμε ετσι απαισιοδοξα τα πραγματα, αυτοι μπορει να περναν καθε μερα και να του σκανε μια κοτρωνα ετσι για πλακα.

Σημασια εχει οτι καταλαβανε πως δεν μπορουνε να το κλεψουνε και αυτο ειναι σημαντικο. Λεφτα θελουνε νε βγαλουνε, δεν νομιζω οτι ασχολουνται με βεντετες. Θα πανε στο παραδιπλα. Απλα μαλλον θα το εξαφανησω για λιγο καιρο.

 

 

Τιποτα αλλο εχει κανεις να προτεινει?

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμφοιτήτριά μου ήρθε στην Αθήνα με το ολοκαίνουριο Α3 του πατέρα της.

Το άφησε για μια ώρα παρκαρισμένο στο μεταξουργείο και δεν το ξαναβρήκε ποτέ.

Μεγάλη πίκρα.

 

Προσωπικά προτείνω ηλεκτροσόκ στα δύο μπροστινά καθίσματα (δεν έχω link αλλά υπάρχει. Το είχα δει σε ντοκιμαντέρ στη νετ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι το κουμπι που δεν παινει μπροστα το αμαξι.

Δε νομίζω κάτι τέτοιο να σταματήσει ένα πεπειραμένο κλέφτη αυτοκινήτων.

Κανά πρεζόνι ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τους επιανα να ειστε σιγουροι οτι δεν θα ειχα κανεναν ενδοιασμο να τους σπασω τα χερια με γονατιές και φυσικα ξυλο μεχρι να λιποθυμησουν (αν δεν λιποθυμουσαν με το σπασιμο).
ναι αμε, και μετα θα τους βγαλεις τα ματια την γλωσσα σου...

απο που το καταλαβες οτι ειναι πρεζακια; αμα ειναι τιποτα αλβανοι/ρουμανοι που παει 4164841 φορες φυλακη και δεν μασανε απο τετοια και σε σαπισουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αμε, και μετα θα τους βγαλεις τα ματια την γλωσσα σου...

απο που το καταλαβες οτι ειναι πρεζακια; αμα ειναι τιποτα αλβανοι/ρουμανοι που παει 4164841 φορες φυλακη και δεν μασανε απο τετοια και σε σαπισουν;

 

Πρωτον με απλη στρογγυλη λογικη, τετοιοι τυποι σαν αυτους που λες δεν θα ασχολουντουσαν με τετοια αμαξια αλλα και να ασχολουντουσαν, θα το ειχαν παρει σε 1 λεπτο. Επισης δεν θα περνανε τσιχλες, αρκουδακι και αρωματικο. Ειδικα για τον τελευταιο λογο που ειπα ειναι 1000% σιγουρο οτι ειναι πρεζακια. Αλλωστε αυτο μου ειπανε και στην αστυνομια με βαση την εμπειρια τους.

Απο εκει και περα αν δεν ειχαν οπλο μαζι τους ακομα και σε 100 φυλακες να ειχαν κανει, θα επρεπε να προσπαθησουν παρα πολυ για να αποτυχω στο στοχο μου. Δεν με ξερεις αλλωστε ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμενοι θελετε να μπειτε σε ενα τοπικ και να το κανετε πουτανα χωρις να υπαρχει λογος. Εδω μου σπασανε 2 φορες το αμαξι και αντι να ακουσω κανα σχολιο "πωπω τα μαλακισμενα τι σου κανανε" κτλ, μου τι λες και απο πανω. Ελεος με τον κομπλεξισμο ορισμενων εδω μεσα.

Αφου λοιπον θες εξηγηση για 5χρονο, να σου τη δωσω.

 

Ειπα σαφεστατα οτι θα του σπασω τα χερια με γονατια. Το πως ομως δεν το ειπα. Απλα εσυ θες να βγαλεις συμπερασματα απλα για να την πεις.

Ακου λοιπον τι λεει η λογικη : Λεει λοιπον οτι προφανως αυτοι θα ειναι τουλαχιστον 2. Αρα συνεπαγεται οτι δεν θα παω μονος μου. 1 το κρατουμενο.Αυτο λοιπον ειναι κατι που επρεπε να το σκεφτεις απο μονος σου.

 

Με ποιους θα παω όμως? Και αν αυτοι ειναι οντως van dam και steven seagal?. Αν ειναι φιλοι μου αστυνομικοι και σκασουν με εξοπλισμο? Αν εχω διασυνδεσεις στη νυχτα? Πως μπορεις να το ξερεις? Αυτο ειναι κατι που θα επρεπε να το ρωτησεις πριν την πεις. Αλλα που νια νια...

Σε πληροφορω λοιπον οτι περα απο το οτι και εγω εχω αρτιες ικανοτητες σε επιπεδο indoor και outdoor fighting, θα την εστηνα με φιλους - γνωστους που ειναι ενας συνδιασμος των παραπανω που σου ειπα και θα τελειωνα τη δουλεια.

Απλα πραγματα και αναιμακτα. Μονο σπασιματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα απαντησω σοβαρα:P...Δεν το εχω κανει και επιχειρηση ειναι η αληθεια :D. Άλλωστε δεν ειμαι ανθρωπος του υποκοσμου απλα τυχαινει να εχω γνωστους που μου εχουν μερικες υποχρεωσεις και με εκτιμανε. Και ολα αυτα συνεβησαν συμπτωματικα. Καμμια σχεση δεν εχω με τις δραστηριοτητες τους. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν τους φωναξω θα ερθουν στο λεπτο (αποδεδειγμενα) και ειναι ικανοι για το χειροτερο.

Δεν δινω περισσοτερες λεπτομερειες γιατι βλεπω να με κυνηγαει η ιντερπολ.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα απαντησω σοβαρα:P...Δεν το εχω κανει και επιχειρηση ειναι η αληθεια :D. Άλλωστε δεν ειμαι ανθρωπος του υποκοσμου απλα τυχαινει να εχω γνωστους που μου εχουν μερικες υποχρεωσεις και με εκτιμανε. Και ολα αυτα συνεβησαν συμπτωματικα. Καμμια σχεση δεν εχω με τις δραστηριοτητες τους. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν τους φωναξω θα ερθουν στο λεπτο (αποδεδειγμενα) και ειναι ικανοι για το χειροτερο.

Δεν δινω περισσοτερες λεπτομερειες γιατι βλεπω να με κυνηγαει η ιντερπολ.;)

 

Έχω και εγώ ένα φιλαράκι στα ΜΑΤ. Τα πίναμε προχτές στου Ψυρρή. Αν χρειαστείς κανένα ρόπαλο παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεις να βγαζεις το τιμονι οπως εκανε ο Mr Bean :)

 

Φροντισε να το παρκαρεις σε φωτεινο μερος ή κοντα σε αστυνομικο τμημα

Απο οτι καταλαβα δεν εχεις γκαραζ ή πυλωτη?

Εχουν παρουσιαστει αλλα κρουσματα στη γειτονια σου ?

Αν οχι ισως σε εχουν βαλει στο ματι καποιοι Εχεις τιποτα προηγουμενα?

Ισως και να ειναι τυχαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...