Προς το περιεχόμενο

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα ... ή μήπως όχι ?


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H διαφορετική συμπεριφορά ανάμεσα στον άντρα και την γυναίκα είναι αποκλειστικά και μόνο 100% θέμα περιβάλλοντος και ΚΑΘΟΛΟΥ ούτε ένα τοις χιλίοις γονιδίων.

Άν βλέπει ένας άντρας μεγαλώνοντας τους άλλους άντρες στην ηλικία του να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, ή μιά γυναίκα αντίστοιχα τις υπόλοιπες να ασχολούνται με λούσα και καλλωπισμούς ασφαλώς θα επιδιώξουν να κάνουν τα ίδια.

 

Ε, όχι, δεν το δέχομαι αυτό. Στα ζώα επίσης συμπεριφέρονται πολύ διαφορετικά τα 2 φύλα. Αν ευνουχίσουμε ένα ζώο τότε αλλάζει ριζικά συμπεριφορά. Ο άνθρωπος πως διαφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Fairies_Wear_Boots

 

Επειδή είμαι καλό παιδί και δεν προσπερνάω τα ποστς σου, παρότι αντιστάθηκα πολλές φορές στην (ενστικτώδη; ) ενόρμησή μου να πω το παρακάτω, αυτή τη φορά δεν θα κρατηθώ:

 

Για το όνομα του Δια© (σιγά, σε λίγο θα ζητάτε copyrights και για τη φράση : "Μα τον τουτάτις!" :Ρ), σταμάτα να γράφεις όλο το κείμενο μαζί και να βάζεις μόνιμα αποσιωποιητικά αντί για τελείες. Βάλε και κανένα κεφαλαίο.

 

Ουφ. Δεν άντεξα.

 

 

Ειδαλλως τι? θα με κοψεις? μπορεις να γινεις ενα ωραιοτατο κακο παιδι και να τα παραβλεπεις τα ποστακια οπως και τα αποσιωποιητικα.....καθολου δε θα με χαλασει ουτως ή αλλως δεν τα σχολιαζεις επι της ουσιας αλλα μονο επι της καλαισθησιας:mrgreen: και παει στο καλο το μονοκοματο κειμενο....τα αποσιωποιητικα παλι τι φταινε? αγα δεν ειχαμε και αγα βαλαμε πανω στο κεφαλι μας? :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι, δεν το δέχομαι αυτό. Στα ζώα επίσης συμπεριφέρονται πολύ διαφορετικά τα 2 φύλα. Αν ευνουχίσουμε ένα ζώο τότε αλλάζει ριζικά συμπεριφορά. Ο άνθρωπος πως διαφέρει?

 

Στα ζώα τα δύο φύλα διαφέρουν σε μερικά βασικά πράγματα (π.χ. έλξη του ενός προς το άλλο, ισχυρότερη αγάπη της μητέρας στο παιδί).

Σε θέματα συμπεριφοράς και αντίληψης απέναντι στο περιβάλλον σε τί μπορούν να διαφέρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νόρμες το έχει προλάβει κανείς ή να κοιτάξω για άλλο; :P

 

Για δες και για το ντετερμινισμό.

 

Σιγά τις δύσκολες λέξεις ρε. Ο περιπτεράς εδώ στη γειτονιά κάθε μέρα τις χρησιμοποιεί. Και δεν μου φαίνεται καν Έλληνας.

 

Ντάνκαν McCloud, επειδή there can be only one, μην την πέφτεις στη φίλη μου τη γαλότσα γιατί θα έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα. Όχι πως δεν έχεις δίκιο ότι είναι εντελώς κακόγουστο αυτό που κάνει με τις τελίτσες, αλλά μου υποσχέθηκε πως θα μου μείνει πιστή τώρα που πάει Αγγλία και της το ανταποδίδω με λίγη προστασία.

 

Και ναι, οι ορμόνες σαφώς και παίζουν σημαντικό ρόλο. Απλά νωρίτερα με το παράδειγμα της ενυδάτικής κρέμας, ήθελα να τονίσω ότι είναι θέμα κοινωνικοποίησης πολύ περισσότερο από ότι συνήθως φανταζόμαστε. Και φαίνεται άλλωστε άλλη μία φορά πόσο μπροστά είμαι από την εποχή μου. Από 100 χρόνια (όπως ο Δανιήλ), έως μερικά posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι οι νορμες ? (μιας κ αυτος που το εγραψε χλωμο να μου εξηγουσε) .

 

υπάρχει σχετικό τόπικ για αυτό paschalia, που μετά από 3.162 posts, δεν έχεις μάθει ακόμη τις αυστηρές νόρμες αυτού του υπέροχου φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαλλως τι? θα με κοψεις? μπορεις να γινεις ενα ωραιοτατο κακο παιδι και να τα παραβλεπεις τα ποστακια οπως και τα αποσιωποιητικα.....καθολου δε θα με χαλασει ουτως ή αλλως δεν τα σχολιαζεις επι της ουσιας αλλα μονο επι της καλαισθησιας:mrgreen: και παει στο καλο το μονοκοματο κειμενο....τα αποσιωποιητικα παλι τι φταινε? αγα δεν ειχαμε και αγα βαλαμε πανω στο κεφαλι μας? :-?

 

We have a winner!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανκυ , δε ξερω ποσα τοπικ υπαρχουν σχετικα , εδω το ειδα , εδω ρωτησα .

Οσο για την υπολοιπη προταση , επετρεψε μου να σου πω οτι την λες σε αυτην που εχει κανει διδακτορικα για το πως γινονται τα καλα οφτοπικ ποστς πριν εσυ μαθεις καν τι ειναι το ινσομνια - ''ελα παππου μου να σου δειξω τ'αμπελοχωραφα σου'' κλπ κλπ ( ε τι , ολοι ισα κ'ομοια πια ? / καλαμι μοουντ οφ)

 

 

Υ.γ. Κ αφηνοντας τελευταια την ουσια , νορμες = κανονες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι δεν αντέχεις να παραδεχτείς πως σου απάντησα με τον πλέον γαμάτο τρόπο, αντί για μια στεγνή απάντηση.

Και όχι μόνο αυτό. Κανονικά θα έπρεπε να με ευχαριστείς διπλά, γιατί ο τρόπος που έμαθες τη λέξη "νόρμα" δεν θα σε κάνει να την ξεχάσεις. Θα τη συνδυάζεις πάντα με την προσβλητική απάντησή μου.

 

Δεν πρέπει να σε πειράζει όμως, γιατί απέναντί σου έχεις ένα χρήστη, που όταν έγραφε σε fora, εσύ ακόμη ήσουν στο στάδιο του θηλασμού.

Οπότε είναι λίγο unfair το competitive advantage μου.

 

(Και εννοείται ότι όλα αυτά, συν η πρότερη απάντηση ήταν στα πλαίσια της πλάκας, αφού άλλωστε σου απάντησα την ερώτηση χωρίς απλά να σε παραπέμψω αλλού. Η παραπομπή, ήταν η πρόφαση και ο μίνι-θεατρινισμός στην απάντηση. Αλλά κατανοώ ότι είσαι ακόμη πολύ νιούμπι στο net, για να μπεις στο πνεύμα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε μου , μπορει να εισαι καλυτερος στις γεματες ευφραδεια κ χειμαρρωδεις απαντησεις , αλλα εγω ειμαι αυθορμητη στο οφτοπικ ποστ μου .

Δεν ξεφευγω με το να απαντησω σε αλλον .

Εγω προκαλω ( νταξ, προκαλουσα) το να βγει εκτος πορειας το θεμα .

Τα υπολοιπα ειναι απλα μπλαμπλα .

 

Υ.γ. Επειδη ομως πια , οποτε αρχιζω το οφτοπικ καταληγει να το μετανιωνω κ πικρα μαλιστα , το παραταω εδω . (Κ'επειδη δε μπορω να μη το πω , το ''νορμα'' δεν συνδεθηκε με την προσβλητικη απαντηση σου .)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...