Προς το περιεχόμενο

DEAL>>>ο αρχηγός, μετά από 110+ συμετοχές, επιτέλους παίζει!


savvvas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως υπάρχουν πολλές υπόνοιες για παιχνίδια στημένα.

Όπως π.χ το taxi girl που τα άτομα τα οποία έπαιρνε ήταν την άλλη μέρα στον Γρηγόρη και την παράλλη κομπάρσοι σε σειρά του Mega.

 

 

 

xxxzg9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
SL9S9 , σε ξαναρωτάω,μπορείς να το αποδείξεις?

Εκείνοι σου λένε ότι η παρουσία συμβολαιογράφου αποδεικνύει αδιαβλητότητα, εσύ τι απαντάς?΄βρίσκεις κάποιο ρήγμα?

κ όταν οσυ λένε ότι 1 στους 12 έλληνες έχει δηλώσει συμμετοχή, πως μπορουμε να πούμε ότι επειδή δεν διάλεξαν τον αντρέας,η κλήρωση είναι διαβλητή?

ακόμα,ο αδερφός του aigeas έπαιξε,κ σύμφωνα με τον ίδιο,δεν υπήρξε κατι στημένο!

(με έβαλες να υπερασπίζομαι ένα κανάλι που δε συμπαθώ καθόλου,κ ενα παιχνίδι που μου είναι αδιάφορο)!!!

 

Και εγω απαντω με ερώτηση: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ?

2ον Η κλήρωση είναι ηλεκτρονική. Ο συμβολαιογραφος ελεγξε τον κώδικα στο PC; Ξερει και γλώσσες προγραμματισμού;;

"βρίσκεις κάποιο ρήγμα?" Καλά που ζεις;

Μπορεί μερικοί να ευνοούνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "DEAL" είναι πραγματικά πανιβλακώδες παιχνίδι, το είδα 5-6 φορές και δεν το ξαναβλέπω.

 

Άκου "σκέψου ποιό κουτί θα ανοίξεις", "συγκεντρώσου", λες κι έχει διαφορά! Η ας πούμε ολοι οι πανέξυπνοι παίκτες "πιστεύω ότι οι 500.000 είναι στο δικό μου κουτί". "Ξίφος των οιωνών δωσε την υπερφυσική ματιά" ένα πράγμα δηλαδή.

 

Το παιχνίδι δεν απαιτεί καμιά απολύτως δεξιοτεχνία, μόνο να κάνεις πλακίτσες με το Φερεντίνο. Ακόμα και οι προσφορές του "τραπεζίτη" είναι προφανείς πότε πρέπει να τις διαλέξεις και πότε όχι.

 

Πολύς χαμός για το τίποτα είναι το DEAL...

 

Χίλιες φορές ο εκατομμυριούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχουν πολλές υπόνοιες για παιχνίδια στημένα.

Όπως π.χ το taxi girl που τα άτομα τα οποία έπαιρνε ήταν την άλλη μέρα στον Γρηγόρη και την παράλλη κομπάρσοι σε σειρά του Mega.

να ναι καλά ο θέμος ε?

μαιντανοι αποκλείεις να είναι?

ο γνωστός μητσάρας,που εμφανίζεται πάντα πίσω από τους αθλητες όταν κάνουν δηλώσεις,είναι στημένος από τα κανάλια?

(κ τέλος πάντων,επειδή συμφωνώ κατά βάση μαζί σου,ναι,στο συγκεκριμένο παιχνίδι-δεν το έχω δει-,κάποιοι -το δημοσιογραφικο team του θέμου-,απέδειξαν ότι είναι στημένο)!για το Χ deal?

 

Και εγω απαντω με ερώτηση: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ?
"βρίσκεις κάποιο ρήγμα?" Καλά που ζεις;

1)ζω στην ελλάδα,στην αθηνα,στο τροπικό ζωγράφου.Αποσκοπει κάπου αυτή η ερώτηση σου?

 

Μπορείς να αποδείξεις ότι στο "ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος,δεν έχει πειραχθεί ο κώδικας,επειδή εσύ απαντησες στην 1η ερώτηση στα 7,8 δευτερόλεπτα,αλλά το παιχνίδι-το κανάλι, ήθελε να βγάλει εμένα,οπού αντί να απαντήσω σωστά τη σειρά Α,Β,Γ,Δ,είχα απαντήσει Γ,Β,Δ,Α,σε 15,7 δευτ., κ έγραψαν ότι απάντησα σωστά σε 6,2???

Κ επίσης,γιατί δεν φωνάζεις ότι κ αυτό είναι στημένο,μια που ποτέ δεν μάθαμε πως γίνετε η επιλογή των 10 παιχτών που καλούνται να απαντήσουν σε 1 ερωτηση?

Κ ακόμα,που ξέρω ότι σήμερα,που έβαλαν εμένα,ως "στημένο",δε μου έβαλαν απλές ερωτήσεις,ή δε μου είχαν δώσει τις απαντήσεις ήδη,ωστε να δημιουργηθει ντόρος γύρω από το παιχνίδι?

Κ στο μεγάλο παζάρι,που ξέρω ότι τελευταία στιγμή δε μεταφέρουν τον ζονκ από κουρτίνα σε κουρτίνα?

Κ στο "one την ημέρα",που ξέρω ότι πράγματι δίνει ένα την ημέρα σε αληθινούς αποστολείς μηνυμάτων?

κ στον τροχό της τύχης,που ξέρω ότι εμένα,δε μου είχαν πει από πριν την παροιμία?κ ότι δεν ήλεγχαν ηλεκτρονικά τον τροχό ώστε να μην πέσω σε αυτό που μηδενίζει τα χρήματά μου,αλλά 1 δίπλα?

ακόμα κ στο λόττο,πως είσαι σίγουρος ότι τα μπαλάκια ζυγίζουν το ίδιο?

Κ πως στη διαλογή μετά,αντί για το δικό σου τυχερό 6 αρι, δεν έβαλαν άλλα 12 6αρια,ώστε να πάρεις πολύ λιγότερα χρήματα?

στο αεκ-οφη,πως ξέρω ότι επειδή είχαν ποντάρει 1.000.000 ευρώ στα 4 λεπτά καθυστέρηση,ο διαιτητής το διέκοψε ώστε να δείξει 11 λεπτά καθυστέρηση?

στο εσπανιόλ-μπάρτσα,πως ξέρω ότι η μπάρτσα δεν έκατσε να χάσει επίτηδες?

στο καζίνο πως ξέρω ότι η ρουλέτα δεν είναι πειραγμένη?

Οπουδήποτε μπορώ να οσυ προβάλω ίδιες δικαιολογίες σαν τις δικές σου!

μη μας παραμυθιάζεις λοιπόν,ότι έχεις καταλαβει ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι στημένο,και μη διαδίδεις συκοφαντίες!

όλα τα παιχνίδια,τις ίδιες πιθανοτητες έχουν να τα έχουν στήσει,γιατί εστιάζεις σε αυτό στο κάτω κάτω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το deal εκμεταλλεύεται το άγχος και την αγωνία των ανθρώπων για να κερδίσουν κάποια χρήματα από το πουθενά (εύκολο κέρδος αγαπητό σε πολλούς)

Και ¨ομως στη πραγματικότητα το ποσό των χρημάτων είναι αυτό που δίνει στο παιχνίδι την ακροαματικότητα και το γεγονός ότι δεν χρειάζεται να έχεις γνώσεις. Τοις μετρητοις είναι ένα άλλο τηλεπαιχνίδι πάρα πολύ καλό και που παρέχει πολλές γνώσεις αλλά ελάχιστα χρήματα. Το ένα σου προσφέρει γνώση (= δύναμη) και το άλλο αγωνία και περιέργεια. Δηλαδή το πρωτο σου προσφέρει κάτι ενώ το δεύτετο μόνο ψυχαγωγία, αν θεωρείται ψυχαγωγία να βλέπεις την αγωνία ζωγραφισμένη στα μάτια του άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το deal εκμεταλλεύεται το άγχος και την αγωνία των ανθρώπων για να κερδίσουν κάποια χρήματα από το πουθενά (εύκολο κέρδος αγαπητό σε πολλούς)

Και ¨ομως στη πραγματικότητα το ποσό των χρημάτων είναι αυτό που δίνει στο παιχνίδι την ακροαματικότητα και το γεγονός ότι δεν χρειάζεται να έχεις γνώσεις. Τοις μετρητοις είναι ένα άλλο τηλεπαιχνίδι πάρα πολύ καλό και που παρέχει πολλές γνώσεις αλλά ελάχιστα χρήματα. Το ένα σου προσφέρει γνώση (= δύναμη) και το άλλο αγωνία και περιέργεια. Δηλαδή το πρωτο σου προσφέρει κάτι ενώ το δεύτετο μόνο ψυχαγωγία, αν θεωρείται ψυχαγωγία να βλέπεις την αγωνία ζωγραφισμένη στα μάτια του άλλου.

 

εάν θέλετε να συνεχίσουμε σε αυτό το επίπεδο την κουβέντα,ναι,ευχαρίστως!

πράγματι,το deal μπορεί να δώσει 500χλδ ευρώ στον αγρότη,ενώ το Χ παιχνίδι γνώσεων,μπορεί να κόψει καθηγητή πανεπιστημίου στις 5000...

άλλο το ένα ζήτημα όμως,άλλο το αν είναι στημένο ή οχι!

(συμφωνώ μαζί σου)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω απαντω με ερώτηση: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ?

2ον Η κλήρωση είναι ηλεκτρονική. Ο συμβολαιογραφος ελεγξε τον κώδικα στο PC; Ξερει και γλώσσες προγραμματισμού;;

"βρίσκεις κάποιο ρήγμα?" Καλά που ζεις;

Μπορεί μερικοί να ευνοούνται...

 

Θα συμφωνήσω. Είχα πάει στο Ναι 'η Ου έτσι για χαβαλέ επειδή ήθελε ένα φιλαράκι να παίξει. Ηλεκτρονική κλήρωση.

Αποτέλεσμα: Ρε να πάρει ένα περίεργο πράγμα... όλο γκόμενες έβγαζε το μηχάνημα!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οπουδήποτε μπορώ να οσυ προβάλω ίδιες δικαιολογίες σαν τις δικές σου!

μη μας παραμυθιάζεις λοιπόν,ότι έχεις καταλαβει ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι στημένο,και μη διαδίδεις συκοφαντίες!"

...

Απλά λέω ότι δεν υπάρχει διαφάνεια. Καταλαβαίνεις τη διαφορά; Ισχύει για όλα τα παιχνίδια και tv και στοίχημα ακόμα και για το Survivor. Aν και οποτε θέλουν μπορούν να τα στήσουν ανετα. Αν εσύ εκανες αίτηση για διορισμό, θα δεχόσουνα να είναι με ηλεκτρονική κλήρωση παρουσία ενός συμβολαιογράφου; Να καταργηθεί το ασεπ και να κανουμε ηλκετρονική κλήρωση.:mrgreen:

Οσον αφορά τα "ρήγματα" αν προσεξεις υπαρχουν παντού...

Οσο για τα πιο ελαφρια μπαλάκια δεν νομίζω οτι θα το κανανε. Θα τα είχαν μαγνητισμένα:mrgreen: (τα απωθεί η τρύπα και δεν βγαίνουν.. Μου φαίνεται πάντα εχουμε τζακποτ χριστούγεννα. Μη βαράτε. Μια παρατήρηση κάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "DEAL" είναι πραγματικά πανιβλακώδες παιχνίδι, το είδα 5-6 φορές και δεν το ξαναβλέπω.

 

Άκου "σκέψου ποιό κουτί θα ανοίξεις", "συγκεντρώσου", λες κι έχει διαφορά! Η ας πούμε ολοι οι πανέξυπνοι παίκτες "πιστεύω ότι οι 500.000 είναι στο δικό μου κουτί". "Ξίφος των οιωνών δωσε την υπερφυσική ματιά" ένα πράγμα δηλαδή.

 

Το παιχνίδι δεν απαιτεί καμιά απολύτως δεξιοτεχνία, μόνο να κάνεις πλακίτσες με το Φερεντίνο. Ακόμα και οι προσφορές του "τραπεζίτη" είναι προφανείς πότε πρέπει να τις διαλέξεις και πότε όχι.

 

Πολύς χαμός για το τίποτα είναι το DEAL...

 

Χίλιες φορές ο εκατομμυριούχος.

 

Και εδώ θα συμφωνήσω. Το βαρέθηκα πια. Ξίφος των οιωνών δωσε την υπερφυσική ματιά <--- χχαχαχααχχααχχαχαχαχααχα!!!! Έγραψες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Απλά λέω ότι δεν υπάρχει διαφάνεια. Καταλαβαίνεις τη διαφορά;

 

 

Κι εγώ πάνω-κάτω τα ίδια σκεφτόμουνα. Μέχρι που να με πάρει ο αδερφός μου τηλέφωνο (στη γιορτή μου) και να μου πει χρόνια πολλά και ότι κέρδισε.... 100.000 στο super deal. Και έτσι εκεί που κορόιδευα πόσο βλάκας είναι ο μικρός και πάει να στηθεί ανάμεσα σε 300 άτομα χωρίς να έχει την παραμικρή πιθανότητα να παίξει, ήταν αυτός που γιόρταζε τελικά στην γιορτή μου. Το επεισόδιο παίχτηκε παραμονή Χριστουγέννων (με την Έλλη Κοκκίνου).

Έτσι ορκίστηκα να μην ξανακάνω κακοήθεις σκέψεις, ούτε να είμαι εντελώς καχύποπτος επειδή με κλέβουν από χίλιες μεριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπράβο του αδερφού σου, Aigeas. Εγώ αυτά τα παιχνίδια δεν τα παρακολουθώ*, αλλά είναι ωραίο να μαθαίνεις ότι κάποιος κερδίζει πραγματικά.

 

Πόσα του έφαγε η εφορία, btw;

 

* (παλιά έβλεπα εκατομμυριούχο αλλά μου την έσπαγαν οι "εύκολες" ερωτήσεις για δρόμους της Αθήνας, λες και ο Λαρισαίος είναι υποχρεωμένος να ξέρει ποιανής είνα παράλληλος η Ακαδημίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*(παλιά έβλεπα εκατομμυριούχο αλλά μου την έσπαγαν οι "εύκολες" ερωτήσεις για δρόμους της Αθήνας, λες και ο Λαρισαίος είναι υποχρεωμένος να ξέρει ποιανής είνα παράλληλος η Ακαδημίας)

 

ειδικά αυτήν την ερώτηση,την είχα σχολιάσει κ εγώ παρ΄ότι αθηναίος...

δηλαδή,εγώ πρέπει να ξέρω ποια είναι η παράλληλη της τσιμισκή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χειρότερο παιχνίδι (άχρηστων) γνώσεων πάντως που έχει παιχτεί ποτέ, είναι το δέκα με τόνο με τον Παπαδάκη. Κορυφαίο και με τόνο.

Η αποθέωση δεν ήταν που τους ρωτούσε ποιός έπαιζε δεξί αμυντικό βιολί στην συμφωνική ορχήστρα της Νυρεμβέργης, αλλά το ότι του απαντούσαν κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ειδικά αυτήν την ερώτηση,την είχα σχολιάσει κ εγώ παρ΄ότι αθηναίος...

δηλαδή,εγώ πρέπει να ξέρω ποια είναι η παράλληλη της τσιμισκή?

 

Μα, η Μητροπόλεως, φυσικά. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...