Προς το περιεχόμενο

DEAL>>>ο αρχηγός, μετά από 110+ συμετοχές, επιτέλους παίζει!


savvvas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα,αυτά τα ....trivial παιχνίδια,στυλ παπαδάκη,μου αρέσουν,αλλά τα βρίσκω κ εγω εξωφρενικά δύσκολα!

 

Η αποθέωση δεν ήταν που τους ρωτούσε ποιός έπαιζε δεξί αμυντικό βιολί στην συμφωνική ορχήστρα της Νυρεμβέργης, αλλά το ότι του απαντούσαν κιόλας!

καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
"Ξίφος των οιωνών δωσε την υπερφυσική ματιά"

 

Η αποθέωση δεν ήταν που τους ρωτούσε ποιός έπαιζε δεξί αμυντικό βιολί στην συμφωνική ορχήστρα της Νυρεμβέργης, αλλά το ότι του απαντούσαν κιόλας!

 

Εξαιρετικές ατάκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχατε δει εκείνη την ξανθια (μεγάλη) που αφησε στο τελος μόνο τα 5 μεγαλα; Η πιθανότητα είναι μία στις 65.280 αν δεν κανω λαθος (και μία στις 300 να παίξει).

Αν εσύ παρεις μια εγκυκλοπαίδεια 65000 σελίδες και βαλει καποιος μια σελιδα στο νου στην τυχη, μπορείς να την βρεις; Είναι ισοδύναμο!

--------

26 όλα, 5 μεγάλα ποσα.

Αρα στο 1ο τραβηγμα εχεις πιθανότητα 21/26 να τα αποφύγεις, στο 2ο τραβηγμα 20/25 κλπ και στο τελευταίο 1/6.

Πολλαπλασιαζουμε και απλοποιούμε:

21 *20* 19 *18 *17 *16 *15 *14 …. *6 *5 *4 *3 *2 *1

------------------------------------------------------------

26 *25 *24 *23 *22 *21 *20 *19 …. *7 *6

 

120

= -------- δηλ. αντίστροφα 7893600/120 = 65280.

7893600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να κερδίσει κάποιος το τζόκερ,έχει περίπου 1 στα 10.000.000 , αλλά έχει συμβεί.(φυσικά παίζονται άνω της 1 στήλης κάθε φορά,αλλά κ ντιλ,αν έπαιζες πχ από το σπίτι σου,το ίδιο θα συνέβαινε).

Δε μου λέει κάτι,συνέβη μόνο μια φορά άλλωστε!

Όσο κουφό κ αν ακούγεται,η πιθανότητα 1 στις 65.000 , είναι ΚΑΛΗ,ενώ είναι εξαιρετική η πιθανότητα να επιλέξεις κουτί με μεγάλο ποσό (αν έχει όπως λες 5 μεγάλα ποσα,έχεις πιθανότητες 5/26=19,23%). Εξαιρετικές πιθανότητες,σχεδόν 1 στις 5!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, μία μεγάλη διόρθωση! Περίμενε 217 παιχνίδια για να παίξει!

Έπειτα, θέλω να τον συγχαρώ, που κέρδισε 75.000 ευρώ. Τα σχόλια από μένα, είναι περιτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξη μπορεί να άργησε να παίξει αλλά άξιζε πιστέυω.Μου άρεσε ο τρόπος που έπεξε και στο τέλος το ρίσκο δεν το πέρνουν όλοι.Προσωπικά εγω δεν θα το έπερνα.Φαντάσου να έπερνε το 1 Ευρω?Ρόμπα τοσο καιρό εκει και να φύγει με 1 Ευρω?Τεσπα ας τα χαρεί αυτος και οι δικοί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

750.000 ευρω εκ των οποιων θα δωθει ποσο % στην εφορια κ ποσο θα παρει ο τυχερος τηλεθεατης ?

 

αν ήταν 750.000 ευρώ, δεν θα τον πείραζε!!!:mrgreen: :mrgreen:

Είναι όμως, 75.000(έχει κάποια μικρή διαφορά από τα 750.000 ευρώ!!!).

Εποένως, πάιρνει τα μισά, δηλαδή 37.500 ευρώ. έπειτα, του παίρνουν περίπου 2.500 χιλιάδες, και παίρνει συνολικά, 35.000 ευρώ!!!!

Σαν να λέμε δηλαδή, πάνω από 40 όλόκληρα κινητά ΝΟΚΙΑ Ν95!!!!! Ή ένα audi TT cabrio!!!! Ή 110 επεξεργαστές CORE 2 DUO 6600!!!!

 

Πάντως, αν ήταν 750.000 ευρώ, θα ήταν καλύτερα!!!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παίρνει συνολικά, 35.000 ευρώ!!!!

 

τα οποία θα τα πάρει σε δόσεις εξολοκλήρου για να μη μιλήσουμε για τα συμβόλαια που τους βάζουν να υπογράψουν ότι θα πα΄ρεις τα μισά απο οσα σου αναλογούν σε 60 δόσεις.Τι τα περάσατε τα κανάλια;Φιλανθρωπικά ιδρύματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα οποία θα τα πάρει σε δόσεις εξολοκλήρου για να μη μιλήσουμε για τα συμβόλαια που τους βάζουν να υπογράψουν ότι θα πα΄ρεις τα μισά απο οσα σου αναλογούν σε 60 δόσεις.Τι τα περάσατε τα κανάλια;Φιλανθρωπικά ιδρύματα;

 

Το οποία φυσικά δε βάζουν τα κανάλια από τον προϋπολογισμό τους αλλά τα πέρνουν από τους χορηγούς-διαφημιζόμενους της εκπομπής.

 

Και φυσικά, αφού σου δίνουν λεφτά, έχουν δικαίωμα αυτά να ορίζουν το ΠΩΣ και ΠΟΤΕ θα σου τα δώσουν. Δε σου τα χρωστούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φόρος είναι 23% αλλά σαφώς και 50% να ήταν κανένας κερδισμένος δεν θα έφευγε... δυστυχισμένος.

Τα λεφτά τα παίρνουν σε 5 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...