Προς το περιεχόμενο

Σχέσεις, έρωτες, εμπειρίες...


Louminis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Please elaborate. Όχι τίποτα άλλο αλλά εγώ είμαι με την κοπέλα μου από τα 16 και ειλικρινά θέλω να μάθω για ποιό λόγο είμαι για λύπηση...

 

Μα καλά, τηλεόραση δε βλέπεις; Εννοείται ότι οι σχέσεις πρέπει να κρατάνε maximum 8μηνο (μιλάμε για σοβαρές καταστάσεις, ε), και εννοείται ότι πρέπει να ξενοπηδάς παράλληλα γιατί έτσι είναι ο άντρας ο σωστός. Επίσης τα κινητά πρέπει να κρατάνε 3μηνο, οι υπολογιστές κανα χρόνο και τα αμάξα καμια 3ετία. Αλλιώς είσαι για λύπηση. Στεγνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μα καλά, τηλεόραση δε βλέπεις; Εννοείται ότι οι σχέσεις πρέπει να κρατάνε maximum 8μηνο (μιλάμε για σοβαρές καταστάσεις, ε). Επίσης τα κινητά πρέπει να κρατάνε 3μηνο, οι υπολογιστές κανα χρόνο και τα αμάξα καμια 3ετία. Αλλιώς είσαι για λύπηση. Στεγνά.

 

εγω αμαξι αλλαζω μια φορα το εξαμηνο.καλα ειναι που ειμαι πλουσιος γι'αυτο!!!!!! (:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):))

 

στο θεμα μας τωρα,δεν φημιζομαι για τις μακροχρονιες σχεσεις μου (θεωρω τον εαυτο μου μικρο γι'αυτα) προσωπικα συγχαιρω τις μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου γυναικες που εχω γνωρισει,οι οποιες με κρατησαν πιστο σ'αυτες.αυτες παλι που δεν καταφεραν να με κρατησουν πιστο καποιο λαθος εχουν κανει η απλα δεν ημασταν "φτιαγμενοι" ο ενας για τον αλλο...αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχέση 6μηνο max. Δεν πάει παραπάνω. Και πολύ καιρό α-γκόμενος. Και έχω και τους γονείς να με πρήζουν. Τί φταίω εγώ? Δεν είμαι εγώ σε ηλικία παντρειάς, αυτοί είναι σε ηλικία παππουδοποίησης!!! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχέση 6μηνο max. Δεν πάει παραπάνω. Και πολύ καιρό α-γκόμενος. Και έχω και τους γονείς να με πρήζουν. Τί φταίω εγώ? Δεν είμαι εγώ σε ηλικία παντρειάς, αυτοί είναι σε ηλικία παππουδοποίησης!!! :mrgreen:

 

 

Εγώ είμαι 13-14. ΕΚΕΙ να δεις τι προβήματα υπάρχουν με τους γονείς (νομίζω πως τα έχεις περάσει). Και δεν εννοώ με τους γονείς μου, αυτοί με αφήνουν, εννοώ τους άλλους, τους γονείς των κοριτσιών:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι 13-14. ΕΚΕΙ να δεις τι προβήματα υπάρχουν με τους γονείς (νομίζω πως τα έχεις περάσει). Και δεν εννοώ με τους γονείς μου, αυτοί με αφήνουν, εννοώ τους άλλους, τους γονείς των κοριτσιών:evil:

 

ακομα δεν εχεις δει τπτ, trust me! αργοτερα οταν θα τα φτιαχνεις με κανα δυο χρονια μικροτερες τοτε θα δεις τις γλυκες!!!! ακομα που χτυπας συνομηλικες δεν ειναι τοσο σοβαρο το θεμα.

 

για την ηλικια που μιλας παντως σημασια μεγαλη εχει και το σχολειο και η περιοχη της Ελλαδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχεις δει τπτ, trust me! αργοτερα οταν θα τα φτιαχνεις με κανα δυο χρονια μικροτερες τοτε θα δεις τις γλυκες!!!! ακομα που χτυπας συνομηλικες δεν ειναι τοσο σοβαρο το θεμα.

 

για την ηλικια που μιλας παντως σημασια μεγαλη εχει και το σχολειο και η περιοχη της Ελλαδας

 

Χε,χε φίλε μου, δεν ξέρεις... Στα χωριά οι περισσότεροι (χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν) είναι πολύ κλειστόμυαλοι άνθρωποι:( . Δεν καταλαβαίνουν ότι για να γνωρίσεις τον εαυτό σου, πρέπει να γνωρίσεις ΚΑΙ άτομα του άλλου φύλου. Προσωπικά έχω γνωρίσει κοπέλα που οι γονείς της την άλλαξαν σχολείο επειδή μυρίστηκαν ότι τα είχε με κάποιον:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι 13-14. ΕΚΕΙ να δεις τι προβήματα υπάρχουν με τους γονείς (νομίζω πως τα έχεις περάσει). Και δεν εννοώ με τους γονείς μου, αυτοί με αφήνουν, εννοώ τους άλλους, τους γονείς των κοριτσιών:evil:

 

Όχι, δεν τα έχω περάσει στα 13-14 μου, αρκετά πιο μετά.

Αν παίζεις με κοριτσάκια όχι μεγαλύτερά σου είναι λογικό και αναμενόμενο. Κι εγώ αν είχα κόρη δεκατεσσάρων και ζούσα το εξής σκηνικό:

 

Μάνα (και από πίσω κόρη κλαμμένη) έρχεται στα μουλωχτά και σου ανοίγει κουβέντα για τη γνώμη σου σχετικά με τις εκτρώσεις (!!!)

 

θα προτιμούσα να αυτοκτονήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε,χε φίλε μου, δεν ξέρεις... Στα χωριά οι περισσότεροι (χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν) είναι πολύ κλειστόμυαλοι άνθρωποι:( . Δεν καταλαβαίνουν ότι για να γνωρίσεις τον εαυτό σου, πρέπει να γνωρίσεις ΚΑΙ άτομα του άλλου φύλου. Προσωπικά έχω γνωρίσει κοπέλα που οι γονείς της την άλλαξαν σχολείο επειδή μυρίστηκαν ότι τα είχε με κάποιον:evil:

 

σε χωριο ειναι περιεργα τα πραγματα,για πολλους λογους που δεν εχει νοημα να αναλυθουν εδω,τωρα.οσο για το τι μπορει να κανει ενας γονεας για να προστατεψει το παιδι του δεν μπορεις να φανταστεις (και καλα κανει κατα την αποψη μου -ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!!)επιφυλασσομαι τοτε που θα εχουμε κι εμεις κορες....

ειναι ενα ζητημα αυτο παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις με κοριτσάκια όχι μεγαλύτερά σου είναι λογικό και αναμενόμενο. Κι εγώ αν είχα κόρη δεκατεσσάρων και ζούσα το εξής σκηνικό:

 

Μάνα (και από πίσω κόρη κλαμμένη) έρχεται στα μουλωχτά και σου ανοίγει κουβέντα για τη γνώμη σου σχετικά με τις εκτρώσεις

 

θα προτιμούσα να αυτοκτονήσω...

 

 

Στην εφηβεία οι γονείς έχουν δυο επιλογές:

1. Το ρόλο του δεσμοφύλακα

2. Το ρόλο του διαφωτιστή

 

Σε αφήνω να τα σκεφτέις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφηβεία οι γονείς έχουν δυο επιλογές:

1. Το ρόλο του δεσμοφύλακα

2. Το ρόλο του διαφωτιστή

εχεις αδερφη?

γιατι εγω εχω στην ηλικια σου...

υπαρχουν κι αλλοι ρολοι,αλλα επισης και ο συνδυασμος.ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα η ολη κατασταση και καλο ειναι να μιλησει γι'αυτο καποιος με κορη στην εφηβεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις αδερφη?

γιατι εγω εχω στην ηλικια σου...

υπαρχουν κι αλλοι ρολοι,αλλα επισης και ο συνδυασμος.ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα η ολη κατασταση και καλο ειναι να μιλησει γι'αυτο καποιος με κορη στην εφηβεια...

 

Μπα, μοναχοπαίδι είμαι. Το κακό είναι ότι δε μιλάει κανείς με τα κορίτσια γι'αυτό το θέμα (απ'ότι ξέρω βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφηβεία οι γονείς έχουν δυο επιλογές:

1. Το ρόλο του δεσμοφύλακα

2. Το ρόλο του διαφωτιστή

 

Σε αφήνω να τα σκεφτέις...

 

Μπααααα, οι επιλογές στη ζωή σπανίως έχουν συμπεριφορά ηλ.ρεύματος (δεν περνάς κυρά Μαρία, δεν περνάς, πε-ρνας)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστεύω ότι επειδή κάποιος είναι σε μία σχέση από μικρή ηλικία (17-18 ) είναι "καμμένος" και τα συναφή. Είχα σχέση απ' τα 18-24 μου. Αυτά είναι τα χρόνια που πολλοί πιστεύουν ότι πρέπει να γνωρίζουμε νέες συντρόφους για να αποκτήσουμε εμπειρίες. Συμφωνώ, ωστόσο είναι θέμα του καθενός πόσο σοβαρός θέλει να είναι στη σχέση του και κοινή απόφαση και των δύο φυσικά. Απλά τυχαίνει μερικοί άνθρωποι να νοιώθουν αμοιβαία έλξη και να είναι μαζί για αρκετό καιρό ώσπου συμβαίνει κάτι και τελικά χωρίζουν. Έτσι έγινε και μ' εμένα, ωστόσο στα 25 μου πλέον είμαι πιο ευτυχισμένος από ποτέ! Απ' τη προηγούμενη σχέση έμαθα, έζησα διάφορες εμπειρίες και γενικά πιστεύω πως έγινα καλύτερος, έτσι είναι το φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...