Προς το περιεχόμενο

Σχέσεις, έρωτες, εμπειρίες...


Louminis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
αρχίζω να σκέφτομαι οτι ίσωςδεν ελιμαι άτομο για μόνιμη σχέση..πχ,εχω κάποια στοιχεία του χαρακτήρα μου παράξενα.. παράδειγμα,όταν νευριάζω δε θέλω να μου μιλάει κανείς..σηκώνομαι,φευ΄γω,πάω μια βόλτα και όταν γυρίσω είμαι ήρεμη.κούω μουσική και ηρεμώ..παίρνω το αυτοκίνητο,εξαφανίζομαι και μετά 2-3 ώρες είμαι σαν να μην έγινε τίποτα..δυστυχώς όμως,δεν μπορείς να το κάνεις εύκολα αυτό σε μια μόνιμη σχέση..1-2-3 φορές,ε την 4,δεν θα βγεί καλά...

 

Βρές κάποιον σα κι εσένα λοιπόν. Να νευριάζετε, να μη μιλάτε, ακούτε μουσική κ να παίρνετε το αυτοκίνητο να βγαίνετε βόλτες (μ΄νος του ο καθένας):twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι σε μια σχεση οταν πραγματικα νοιαζεσαι και αγαπας τον αλλον,

καποιες συνηθιες σου τυπου νευριαζω και τοτε δεν μιλαω με κανεναν΄ή σηκωνομαι και φευγω τα περιοριζεις λιγο, εννοω καθεσαι και μιλας με τον

ανθρωπο σου και προσπαθειται να βρειτε μια λυση.

 

Ειναι διαφορετικα σε μια σχεση, μαθαινεις να δινεις, και να περιοριζεις/ αλλαζεις

καποιες συνηθειες σου, διοτι πλεον δεν εισαι μονη σου.

Δεν σκεφτεσαι για ενα ατομο πλεον αλλα για δυο!!!

 

Απλα ο καθενας μας βρισκει καποιον που του ταιριαζει!

Και παλι ειναι καποιοι ανθρωποι που ποτε δεν καταφερνουν να βρουν καποιον

να του κρατησει κοντα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχίζω να σκέφτομαι οτι ίσωςδεν ελιμαι άτομο για μόνιμη σχέση..πχ,εχω κάποια στοιχεία του χαρακτήρα μου παράξενα.. παράδειγμα,όταν νευριάζω δε θέλω να μου μιλάει κανείς..σηκώνομαι,φευ΄γω,πάω μια βόλτα και όταν γυρίσω είμαι ήρεμη.κούω μουσική και ηρεμώ..παίρνω το αυτοκίνητο,εξαφανίζομαι και μετά 2-3 ώρες είμαι σαν να μην έγινε τίποτα..δυστυχώς όμως,δεν μπορείς να το κάνεις εύκολα αυτό σε μια μόνιμη σχέση..1-2-3 φορές,ε την 4,δεν θα βγεί καλά...

 

Κοίτα! Όταν αυτό το κάνεις στην αρχή μιας σχέσης, θα αρχίσει να δουλεύει και στην συνέχειά της! Αρκεί να εξηγήσεις στον άλλον ότι έτσι αντιδράς για καλό και των δυο σας. Δεν θα αρέσει μια, δεν θα αρέσει δυο... στο τέλος θα συνηθίσει!

Εγώ δεν φεύγω όταν νευριάζω! Απλά δεν θέλω να μου μιλάει κανείς εκείνη την στιγμή, μέχρι να μου περάσει! Ο άντρας μου λοιπόν, στις αρχές της γνωριμίας μας, όταν εκνευριζόμουν προσπαθούσε να με βοηθήσει και ζητούσε να καταλάβει τι συνέβαινε. Του εξηγούσα... πολλές φορές και με άγαρμπο τρόπο! Και συνέχιζε το βιολί-βιολάκι! Απαιτούσε να του εξηγώ! Μια και δυο του λέω: δεν οφείλω καμία εξήγηση, απλά θέλω την ηρεμία μου. Μπορείς να μην γίνεσαι ενοχλητικός όταν δεν πρέπει;

Το τελευταίο ήταν βέβαια εντελός άκομψο, αλλά τον έκανε να σκεφτεί ότι όντως όταν έχω τα νεύρα μου, γίνεται τσιμπούρι στον κόρφο μου και έτσι δεν με ενοχλεί πια! Απλά κάνει υπομονή και έτσι όλα τα πράγματα έρχονται στην θέση τους εν καιρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το πρωι βεβαια στο κρεβατι του πυρετου (ειμαι ξανα αρρωστος) εκανα μια αμαρτια.εκανα ζαπινγκ και επεσε το ματι μου στον αρναουτογλου.εκει ακουσα και ειδα πολλα ωραια.οπως

1)οι αντρες δεν υπαρχουν πια,τους πατησε το τρενο

2)θα γινει παντα το θελημα της γυναικας/θα περασει παντα το δικο της (σε μια σχεση)

3)δεν υπαρχουν πλεον αντρες

4)<< << << γυναικες (μαλλον φυτρωνουμε απ'την γη σαν τα ραδικια!)

 

και αλλα ομορφα

και γελασα πολυ,και το χαρηκα....

 

σχετικα με αυτο που λεει η virgo να προσεχετε εσεις που το κανετε αυτο.μπορει μεσα στα νευρα σας να μην υπολογισεται κατι σωστα και να βρεθειτε σε κανα χαντακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα! Όταν αυτό το κάνεις στην αρχή μιας σχέσης, θα αρχίσει να δουλεύει και στην συνέχειά της! Αρκεί να εξηγήσεις στον άλλον ότι έτσι αντιδράς για καλό και των δυο σας. Δεν θα αρέσει μια, δεν θα αρέσει δυο... στο τέλος θα συνηθίσει!

Εγώ δεν φεύγω όταν νευριάζω! Απλά δεν θέλω να μου μιλάει κανείς εκείνη την στιγμή, μέχρι να μου περάσει! Ο άντρας μου λοιπόν, στις αρχές της γνωριμίας μας, όταν εκνευριζόμουν προσπαθούσε να με βοηθήσει και ζητούσε να καταλάβει τι συνέβαινε. Του εξηγούσα... πολλές φορές και με άγαρμπο τρόπο! Και συνέχιζε το βιολί-βιολάκι! Απαιτούσε να του εξηγώ! Μια και δυο του λέω: δεν οφείλω καμία εξήγηση, απλά θέλω την ηρεμία μου. Μπορείς να μην γίνεσαι ενοχλητικός όταν δεν πρέπει;

Το τελευταίο ήταν βέβαια εντελός άκομψο, αλλά τον έκανε να σκεφτεί ότι όντως όταν έχω τα νεύρα μου, γίνεται τσιμπούρι στον κόρφο μου και έτσι δεν με ενοχλεί πια! Απλά κάνει υπομονή και έτσι όλα τα πράγματα έρχονται στην θέση τους εν καιρώ!

 

συμφωνώ,μόνο που εγώ το να σηκωθώ να φύγω το κάνω μετάτον καυγά και τη συζήτηση.. :mrgreen:

και αν δεν φύγω,απλά θα πάω πχ στο δίπλα δωμάτιο να ηρεμίσω και γιατί όχι,να σκεφτώ τη λαλακία έκανα..ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ όμως,τα μούτρα και τα μισόλογα του τύπου "τι έχεις; " "τίποτα" και αυτό είναι το χούι μου και το ξέρει..όταν ρωτάω τι έχεις,θέλω η να μου πεί ειλικρινά η να μου απαντήσει " κάτι έχω αλλά δε θέλω να το αναφέρω" το τίποτα μου τη δίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...