Προς το περιεχόμενο

Σχέσεις, έρωτες, εμπειρίες...


Louminis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί κάνουν το λάθος την συνήθεια να την "μεταφράζουν" σε έρωτα

 

Συνήθεια είναι αυτό που καταργεί τις σκέψεις μας. Κατά τη γνώμη μου αυτό που μεταφράζουν σε έρωτα είναι ένα πάθος της στιγμής ή ένα καπρίτσιο. Έχουν επίσης και το κουσούρι να μεταφράζουν σε αγάπη τον έρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δε πιστεύω ότι επειδή κάποιος είναι σε μία σχέση από μικρή ηλικία (17-18 ) είναι "καμμένος" και τα συναφή. Είχα σχέση απ' τα 18-24 μου. Αυτά είναι τα χρόνια που πολλοί πιστεύουν ότι πρέπει να γνωρίζουμε νέες συντρόφους για να αποκτήσουμε εμπειρίες. Συμφωνώ, ωστόσο είναι θέμα του καθενός πόσο σοβαρός θέλει να είναι στη σχέση του και κοινή απόφαση και των δύο φυσικά. Απλά τυχαίνει μερικοί άνθρωποι να νοιώθουν αμοιβαία έλξη και να είναι μαζί για αρκετό καιρό ώσπου συμβαίνει κάτι και τελικά χωρίζουν. Έτσι έγινε και μ' εμένα, ωστόσο στα 25 μου πλέον είμαι πιο ευτυχισμένος από ποτέ! Απ' τη προηγούμενη σχέση έμαθα, έζησα διάφορες εμπειρίες και γενικά πιστεύω πως έγινα καλύτερος, έτσι είναι το φυσιολογικό.

 

+1!Συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, ειναι θεμα ανθρωπου.Σε αλλους φαινεται αβασταχτο να εχεις μια σταθερη σχεση και σε αλλους σαν φυσικη εξελιξη.

 

αυτο ακριβως!

εγω με την κοπελα μου ειμαστε πολυ καλα

και σκεφτομαι πολυ σοβαρα αν οχι ακομα τον γαμο ισως αραβωνα!!

και η γιαγια μου και η μανα μου

λενε συνεχεια αστην και τι την θες και ειναι

μεγαλυτερη(ενα χρονο)

και τραβα βρες γκομενες τωρα που μπορεις και χαραμιζεσαι!!

ενω ο παπους μου λεει να αφησω τους ερωτες και να αφοσιωθω στις σπουδες

ενω ο πατερας μου ενω προσεχω και δεν κανω ακροτητες ειναι αδιαφορος με το γεγονος!

τωρα ποιος εχει δικιο απο την οικογενεια

μονο ο χρονος θα το δειξει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβως!

εγω με την κοπελα μου ειμαστε πολυ καλα

και σκεφτομαι πολυ σοβαρα αν οχι ακομα τον γαμο ισως αραβωνα!!

και η γιαγια μου και η μανα μου

λενε συνεχεια αστην και τι την θες και ειναι

μεγαλυτερη(ενα χρονο)

και τραβα βρες γκομενες τωρα που μπορεις και χαραμιζεσαι!!

ενω ο παπους μου λεει να αφησω τους ερωτες και να αφοσιωθω στις σπουδες

ενω ο πατερας μου ενω προσεχω και δεν κανω ακροτητες ειναι αδιαφορος με το γεγονος!

τωρα ποιος εχει δικιο απο την οικογενεια

μονο ο χρονος θα το δειξει!!

 

 

Koιταξε, σημασια εχει εσυ πως νιωθεις.Οι υπολοιποι, ζωντας εξω απο την σχεση, δεν μπορουν να γνωριζουν τα δικα σου συναισθηματα και της κοπελας σου.

 

Lucifer δε σε πιστευω!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, από εκεί που τα κέρατα φεύγαν σύννεφο, ο κοινωνικός μου κύκλος ήταν μόνο θηλυκά ονομάτα κτλ, τώρα ακόμα και τσέχικη τσόντα προσωποποιώ. Νοιώθω ότι χαραμίζω τα νιάτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Να βρω μια κοπέλα και να κρατήσουμε τη σχέση για κάμποσο καιρό, ή αν δε τη βρω να τα φτιάχνω με διάφορες ως τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Να βρω μια κοπέλα και να κρατήσουμε τη σχέση για κάμποσο καιρό, ή αν δε τη βρω να τα φτιάχνω με διάφορες ως τότε;

 

πόσο είπαμε οτι είσαι; εγώ που ακόμα είμαι μικρή :-D κατέληξα μετα απο 3.5 χρόνια κόλλημα,οτι δεν αξίζει..καταντάει αποθημένο απο ένα σημείο και μετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο είπαμε οτι είσαι; εγώ που ακόμα είμαι μικρή :-D κατέληξα μετα απο 3.5 χρόνια κόλλημα,οτι δεν αξίζει..καταντάει αποθημένο απο ένα σημείο και μετά..

 

Κοντά στα 14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ακόμα το σκέφτεσαι;;; με 1000 να κάτσεις να ψαχτείς..είσαι ακόμα μικρός για να στοχεύσεις σε κάτι μόνιμο,τη στιγμή που ακόμα ο χαρακτήρας σου καλά καλά δεν έχει διαμορφωθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ακόμα το σκέφτεσαι;;; με 1000 να κάτσεις να ψαχτείς..είσαι ακόμα μικρός για να στοχεύσεις σε κάτι μόνιμο,τη στιγμή που ακόμα ο χαρακτήρας σου καλά καλά δεν έχει διαμορφωθεί...

 

Στο μόνιμο θα ήθελα να στοχεύσω, αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...