Προς το περιεχόμενο

Οι μύθοι για την κάνναβη


Alsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή θεωρείς πως τα τρία συγκεκριμένα παραδείγματα, έχουν περισσότερο στατιστικό βάρος από το πλήθος των ερευνών;

 

Οι ουσίες προέκυψαν ως λόγος εμφάνισης της σχιζοφρένειας ή των συμπτωμάτων αυτής;

Και πως προέκυψαν ως αιτία; Στο case study γι' αυτές τις τρεις με ποιά διατύπωση θα δικαιολογούσες τη σχέση αίτιο-αιτιατό, γιατί δεν κατάλαβα από το πρώτο ποστ σου;

 

Συνδιαστικα θα δικαιολογουσα την σχεση σε τοσο μεγαλη ηλικια.Συνδιασμος πολλων παραγοντων με βαρυνουσα σημασια στις ουσιες οπως προκυπτει απο τις συνεντεξεις των ασθενων.Το ξεκαθαρισα με την αναφορα στο psychiatric evaluation

 

Πληθος ερευνων που λενε τι?Οι μισες ετσι οι μισες γιουβετσι.Μουφες στην πλειοψηφια τους.

 

Φυσικα κ θα προταξω την επαγγελματικη μου εμπειρια σε σχεση με τις μουφες ερευνες του junk research system της Βρετανιας σε διαφορους τομεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δηλαδή πιστεύεις πως το πλήθος των ερευνών σχετικά με το αντικείμενο επάνω στο οποίο εργάζεσαι είναι μούφα;

Θεωρείς, πιστεύεις, γνωρίζεις (διάλεξε ρήμα) πως το σύνολο των ερευνητών συναδέλφων σου δεν είναι άξιοι να διαβαστούν και να αξιολογηθούν από έναν επαγγελματία με εμπειρία του βεληνεκούς σου;

Και η γενίκευση της απαξίωσης του ερευνητικού συστήματος μάλλον έρχεται σε αντίφαση με την προηγούμενη διάθεσή σου να υποστηρίξεις τον κλάδο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις θρησκευτικη βοηθεια δεν θα γιατρευοντουσαν ποτε

 

Συμφωνώ απόλυτα.

'Ενας καλός ΠΑΠΑΣ είναι η καλύτερη βοήθεια που μπορεί να έχει κάποιος.

 

1pict2657.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πιστεύεις πως το πλήθος των ερευνών σχετικά με το αντικείμενο επάνω στο οποίο εργάζεσαι είναι μούφα;

Θεωρείς, πιστεύεις, γνωρίζεις (διάλεξε ρήμα) πως το σύνολο των ερευνητών συναδέλφων σου δεν είναι άξιοι να διαβαστούν και να αξιολογηθούν από έναν επαγγελματία με εμπειρία του βεληνεκούς σου;

Και η γενίκευση της απαξίωσης του ερευνητικού συστήματος μάλλον έρχεται σε αντίφαση με την προηγούμενη διάθεσή σου να υποστηρίξεις τον κλάδο σου.

 

Θεωρω οτι ειδικα στην Βρετανια το συστημα junk research ζει κ βασιλευει.

Οπως ειπα φυσικα κ θα προταξω την επαγγελματικη μου εμπειρια μπροστα σε μη καταληκτικες ερευνες με ambiguous findings.

 

Εαν εσυ απο τον υπολογιστη του σπιτιου σου εχεις επαγγελματικη εμπειρια στην σχιζοφρενεια θα χαρω να την ακουσω.Ομως κ εγω με την φραπεδια στο χερι μπορω να πω οτι αυριο ερχεται το τελος του κοσμου ...την ιδια σχεση θα εχω κ εγω υποθετω με την σχεση που εχεις εσυ με την σχιζοφρενεια!Ελπιζω να ειμαι ξεκαθαρος τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freedubus Λολ ρε κ ελεος :))

 

 

Να μιλησω και εγω λοιπον ως ψυχολογος με κλινικη εμπειρια απο ασθενεις με σχιζοφρενεια απο ουσιες....................

 

τα ναρκωτικα επιδρουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο εντελως διαφορετικα....

 

Θενξ φορ δε κονφιρμεισον

Γιαυτο λεμε, αμα σε χαλαει μη το πινεις :))))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freedubus Λολ ρε κ ελεος :))

 

 

 

 

Θενξ φορ δε κονφιρμεισον

Γιαυτο λεμε, αμα σε χαλαει μη το πινεις :))))))

 

How do u spell μπαζο??

Προφανως κ εννοω σε σχεση με τις ψυχιατρικες διαταραχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαζο? wtf?

Προφανως και δεν διαφωνησα με τις διαταραχες...σε ορισμενα ατομα :)

 

Οτι εισαι για τα μπαζα δε το λενε στην Ελλαδα?

Βοηθησε με χρονια λειπω τα ξεχασα:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aaa ναι... χρονια? ποσα ρε? και γω 9 σχεδον λειπω αλλα αυτα δε ξεχνιουντε :)))

 

Ειπε το μπαζο...:lol:

 

Μην παρεξηγηθω...τα Ελληνικα μου δεν ειναι καλα!Εννοω αυτο που καταλαβαινεις ακριβως:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freedubus Λολ ρε κ ελεος :))

 

 

 

 

Θενξ φορ δε κονφιρμεισον

Γιαυτο λεμε, αμα σε χαλαει μη το πινεις :))))))

 

άμα σε πίνει, τι την πίνεις είναι :P

 

απορία προς τον ψυχολόγο...γιατί λες ουσίες και δεν τις κατονομάζεις?

γιατί ξεχωρίζεις το skunk?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μιλησω και εγω λοιπον ως ψυχολογος με κλινικη εμπειρια

 

βαση προσωπικης επαγγελματικης εμπειριας

 

Η επαγγελματικη μου εμπειρια

 

Φυσικα κ θα προταξω την επαγγελματικη μου εμπειρια

 

Οπως ειπα φυσικα κ θα προταξω την επαγγελματικη μου εμπειρια

 

Η επαγγελματική σου εμπειρία είναι προφανής από το σύνολο των επιχειρημάτων σου. Προτάσσεις αυτήν όπως ξεκαθάρισες έναντι επιχειρημάτων και περνάς και σαν οδοστρωτήρας μερικές χιλιάδες έρευνες με αυθαίρετες γενικεύσεις όπως αρμόζει σε έναν επιστημονικά σκεπτόμενο νου.

 

Pro tip:

Αν έχεις επαγγελματική εμπειρία χρησιμοποίησε την ως εφαλτήριο παραγωγής επιχειρημάτων όχι ως αντικαταστάτη αυτών. Και παραγωγικό θα είναι και θα χωρέσεις στην κουβέντα ως τίμιος συνομιλητής. Δες ως παράδειγμα αυτού που αναφέρω τα ποστς του χρήστη paredwse σε συζητήσεις νομικού περιεχομένου. Σπανίως αναφέρει πως είναι επαγγελματίας γιατί δεν χρειάζεται, φαίνεται. Και σπανίως μπαίνει σε ανάγκη να το φωνάξει γιατί η ιδιότητά του του δίνει επιχειρήματα. Anyway δικό μου role model γραφής σε φόρουμ είναι, απλώς το αναφέρω.

 

 

άμα σε πίνει, τι την πίνεις είναι :P

 

απορία προς τον ψυχολόγο...γιατί λες ουσίες και δεν τις κατονομάζεις?

γιατί ξεχωρίζεις το skunk?

Το skunk το ξεχωρίζουν όλες οι έρευνες γιατί θεωρείται κάποιου είδους υπερποικιλία με μεγαλη περιεκτικότητα σε THC που ευθύνεται για τις διαταραχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επαγγελματική σου εμπειρία είναι προφανής από το σύνολο των επιχειρημάτων σου. Προτάσσεις αυτήν όπως ξεκαθάρισες έναντι επιχειρημάτων και περνάς και σαν οδοστρωτήρας μερικές χιλιάδες έρευνες με αυθαίρετες γενικεύσεις όπως αρμόζει σε έναν επιστημονικά σκεπτόμενο νου.

 

Pro tip:

Αν έχεις επαγγελματική εμπειρία χρησιμοποίησε την ως εφαλτήριο παραγωγής επιχειρημάτων όχι ως αντικαταστάτη αυτών. Και παραγωγικό θα είναι και θα χωρέσεις στην κουβέντα ως τίμιος συνομιλητής. Δες ως παράδειγμα αυτού που αναφέρω τα ποστς του χρήστη paredwse σε συζητήσεις νομικού περιεχομένου. Σπανίως αναφέρει πως είναι επαγγελματίας γιατί δεν χρειάζεται, φαίνεται. Και σπανίως μπαίνει σε ανάγκη να το φωνάξει γιατί η ιδιότητά του του δίνει επιχειρήματα. Anyway δικό μου role model γραφής σε φόρουμ είναι, απλώς το αναφέρω.

 

 

 

Το skunk το ξεχωρίζουν όλες οι έρευνες γιατί θεωρείται κάποιου είδους υπερποικιλία με μεγαλη περιεκτικότητα σε THC που ευθύνεται για τις διαταραχές.

 

 

Κοιτα ειναι απλα τα πραγματα!Καλα τα λες εαν εχεις διακαη ποθο να αφησεις τις ουσιες στο απυροβλητο.

 

Οπως ειπα κ Βρετανια ζω κ βλεπω τι παιζει με τις μελετες.Εσυ πχ απο την αλλη δεν μιλας για τις μελετες που βρισκουν θετικο συσχετισμο.

Ξαναλεω καλες οι φιλολογιες για να ειμαστε σε κουβεντα αλλα κατι καταληκτικο δεν υπαρχει..κ φυσικα θα προταξω την εμπειρια μου.

Τωρα εαν θες να κανεις αναλυση επι αναλυσεων βαση του τι εχεις διαβασει καλως ,εγω ομως θα παω για υπνο.οπως ειπα μιλησα με το τι εχω ζησει επαγγελματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...