Προς το περιεχόμενο

Οι μύθοι για την κάνναβη


Alsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ με big buddha haze (το πιο potent skunk την περίοδο που Αmsterdam) πάντως όχι αγοραφοβία, αγκαλίτσες όλους ήθελα να τους κάνω :P

 

με το nepal (ακόμα πιο potent) ήθελα να κάνω αγκαλίτσες αυτόν που πούλαγε τις βάφλες μόνο :P

 

οπότε το μια μεμονωμένη περίπτωση δεν λέει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

htps, μιας και ησουν αγγλια, το τι εγινε με κατι αλλες ουσιες το ξερεις, οπως και το τι εγινε με τον david nutt.

τι γνωμη εχεις για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

htps, μιας και ησουν αγγλια, το τι εγινε με κατι αλλες ουσιες το ξερεις, οπως και το τι εγινε με τον david nutt.

τι γνωμη εχεις για αυτο?

 

 

Τον Nutt τον εχω διαβασει κ ξανα ματα διαβασει!Τι να σχολιασω?Βγαινει ακρη με την academia in uk?

PhD κανω part time παραλληλα με την δουλεια μου..Οτι ακρη εβγαλε η γιαγια μου απο τα θυμαρακια αλλη τοση κ εγω..Βαλε μεσα κ την πολιτικη κ τρεχα γυρευε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, σαν τεχνικός υπολογιστών που ακολουθεί λαμπρή καριέρα σε ίντερνετ καφέ διαβάζοντας εφτάμιση ώρες ινσόμνια, έχω να πω πως η κάνναβη μου έχει προκαλέσει κλειστοφοβία, αγοραφοβία και χρόνιες κρίσεις ΠΑΝΙΚΟΥ!

 

Έχω και επίσημα χαρτιά που το επιβεβαιώνουν, όχι έτς, ξεκούδουνα. Αμέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουοτάρω αυτά με τα οποία συμφωνώ (περισσότερο) στις τελευταίες 2 σελίδες:

 

Για να μην παρεξηγηθώ, αντιπαθώ τίγκα την κουλτούρα του χόρτου. Σιχαμάρα, εμετός, τέτοια φάση. Αλλά όσο σιχαίνομαι τον μαλάκα που ψωνίζει σκανκ με το χαρτζηλίκι του μπαμπά γιατί έτσι είναι κουλ και ρίχνει το γκομενάκι με τη ράστα, άλλο τόσο σιχαίνομαι την ημιμάθεια και την παραπληροφόρηση που μας κληρονόμησαν οι Χ.Ο. θείες μας -κι ας είναι πολλές απ' αυτές περήφανες Πολίτισσες και Σμυρνιές.

 

Το να βρεις αυτό που θες να διαβάσεις είναι φοβερά εύκολο.

Το να κρίνεις βάσει και του αντίθετου' date=' θέλει cohones.[/quote']

 

και

 

όποιος πίνει και δε βάνει, υγρασία να του πιάνει.

 

htps, πέρα από τον εντελώς απαράδεκτο τρόπο που (δεν) επιχειρηματολογείς, ονομάζεις τα διάφορα προϊόντα που προκύπτουν από την κάνναβη "ναρκωτικά". Εμένα μου αρκεί αυτό, για να προσπερνάω όσα γράφεις στο θέμα.

 

Από εκεί και πέρα

 

Πόσα φυτά μπορεί να ονομάσει ένας άνθρωπος που δεν ασχολείται (χόμπυ ή επάγγελμα) με τη χλωρίδα κάποιου οικοσυστήματος;

 

Κάποια αξία έχουν τα 19.000 αποτελέσματα του google πάνω στην κάνναβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, σαν τεχνικός υπολογιστών που ακολουθεί λαμπρή καριέρα σε ίντερνετ καφέ διαβάζοντας εφτάμιση ώρες ινσόμνια, έχω να πω πως η κάνναβη μου έχει προκαλέσει κλειστοφοβία, αγοραφοβία και χρόνιες κρίσεις ΠΑΝΙΚΟΥ!

 

liopyr εμένα η κάνναβη δε μου έχει προκαλέσει τπτ εδώ και ΚΑΤΖΙΛΙΟΝΣ χρόνια.

 

προσπάθησε να ελλατώσεις το insomnia μήπως προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr εμένα η κάνναβη δε μου έχει προκαλέσει τπτ εδώ και ΚΑΤΖΙΛΙΟΝΣ χρόνια.

 

προσπάθησε να ελλατώσεις το insomnia μήπως προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα!

 

Μάλλον εσυ θα πρέπει να το αυξησεις λιγο μεχρι να αρχιζεις να καταλαβαινεις τον σαρκασμο στο γραπτό λογο.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοιτα καταλαβαινω το προβλημα σου να πεισεις αλλα εγω θεωρω χρεος μου να ενημερωσω για το τι εχω ζησει.Ολα τα αλλα οπως ειπα φιλολογιες,αρλουμπες κ μαλιστα απο την βολεψια του pc κ χωρις να εχεις την παραμικρη εμπειρια εσυ ο ιδιος..Κανω λαθος?

 

Απο τον καναπε κ εγω ειμαι θεος σε οτι δεν ξερω...κ με το παραπανω!

 

+1

 

Δεν το παιζω γιατρος ουτε κανας εξπερ στο θεμα ερευνας. Μπηκα απλα να σας γραψω και εγω την δικια μου εμπειρια απο την ολη φαση, οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα του νομισματος. Η οποια μπορει να ειναι το 0,1% η 0,001% ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι υπαρχει. Σε μερικους που κανουν καταχρησεις επι του θεματος να προσεχουν γιατι οταν εισαι χρονων νομιζεις οτι μπορεις να τα φτανεις ολα στα ακρα.

 

Εχει καταντησει παντως κουραστικο να μπαινει ο καθενας σε καθε τοπικ και να αμφισβητει καποια βασικα πραγματα, δεν γινετε συζητηση ετσι. Ξερεις τι ειναι σχιζοφρενεια ρωτανε οι μισοι. Ναι μεγαλε ξερω για να μπαινω να γραφω για συγκεκριμενες περιπτωσεις οι οποιες εχουν να κανουν με το θεμα. Δεν ειμαι φαντασιοπληκτος ουτε θα κερδισω το επομενο level εντυπωσιασμου. Δεν θελω να κατσω να γραψω fucked up καταστασεις που εζησα για το χρονικο διαστημα που μιλαω για να αποδειξω οτι ξερω, γιατι μιλαω για φιλους μου και οχι απλα γνωστους. Λες και εχετε αποθημενα απο το τοπικ με τον αλλον που ειχε βρει το 1Tera DVD που τον πιστεψαν οι μισοι εδω μεσα και τωρα δεν πιστευουν τπτ που γραφετε. Συζητηση κανουμε, θελεις το πιστευεις θελεις οχι, αλλα μην το κουραζουμε με ερωτησεις σαρκασμου απλα για +1 ποστ στο count.

Σχετικα με την θρησκεια, ειναι και τις μοδας να εισαι αθεος και ριχνει τα γκομενακια το να την κοροιδευουμε, που ειναι το παραλογο ομως σε αυτο που γραφω οτι βοηθησε??? Ο ενας απο τους φιλους μου βρηκε την λυση στο Αγιο Ορος. Πηγε κλειστικε ενα μηνα εκει και ο ηγουμενος τον βοηθησε πραγματικα γιατι λογω κοινωνικων παραγοντων ο φιλος πιστευε λιγο στον Χριστο και ειχε καπου να στοιριχτει η ολη συζητηση και ψυχικη 'θεραπεια'. Γιατι στον ψυχολογο και ψυχιατρο που πηγε τους εβριζε στεγνα σε ολη την συνεδρια, γιατι αυτα που του λεγανε τα ακουγε αρλουμπες, αμφισβιτουσε τα παντα και κατεληγε σε βια απεναντι στον ψυχολογο/ψυχιατρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στον ψυχολογο και ψυχιατρο που πηγε τους εβριζε στεγνα σε ολη την συνεδρια, γιατι αυτα που του λεγανε τα ακουγε αρλουμπες, αμφισβιτουσε τα παντα και κατεληγε σε βια απεναντι στον ψυχολογο/ψυχιατρο.

 

Ο ψυχολόγος αυτός, μήπως ποστάρει στο θρεντ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kaiowa, το κακο ειναι οτι οκ το 0.1% υπαρχει, αλλα δες ποσα προβληματα κανει το αλκοολ και ειναι ακομα νομιμο, πολυ πιο τοξικο, πολυ πιο επικίνδυνο κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ψυχολόγος αυτός, μήπως ποστάρει στο θρεντ;

 

LOL! Ναι εχει στηθει μια πλεκτανη σε παγκοσμιο επιπεδο για να πεισουμε τα μελη του ινσομνια οτι η καναβη σχετιζετε με την σχιζοφρενεια. Λογω μεγαλου κοστους του ολο εγχειρηματος δημιουργηθηκε η οικονομικη κριση στην Ελλαδα. Επειδη οι Παοκτσηδες πληρωθηκαν λιγοτερα για την υποστοιριξη τους στο εγχειρημα αυτο απο τους Αεκτσηδες πλακωθηκαν χτες στην Λαμια.

Μετα ηρθε ο Μελ Γκιμπσον και ειπαμε να βγει το conspiracy theory 2, γιατι το πρωτο δεν ειχε πιστευτο σεναριο και το δικο μας ειναι kickass απο οσο φαινετε.

 

Τουφα, με ξερεις τι αποψη εχω γενικοτερα για την ολη φαση. Δεν μπαινω καν στην διαδικασια να μετρησω τα μειονεκτηματα της κανναβης εναντια στο αλκοολ, στο τσιγαρο και στα αλλα 'legal drugs' που κυκλοφορουν. Το αλκοολ ευθυνετε για τον θανατο χιλιαδων ανθρωπων καθε χρονο ενω απο κανναβη δεν εχει σημειωθει επισημα θανατος. Οι διαφορες ειναι χαωδεις και οπως ξερουμε η μη νομιμοποιηση εμπλεκει πολιτικα και κοινωνικα κινητρα, γιατι απο ιατρικης αποψεως οι περισσοτερες εικασιες που υπηρχαν εχουν καταρηφθει τις τελευταιες δεκαετιες.

Οπως εγραψα και στα αλλα ποστ μου, ο μονος σκοπος ηταν να ενημερωσω απο καθαρα προσωπικη εμπειρια οτι εχει συνδεση με την σχιζοφρενεια και επιρρεαζει ψυχικα ευαισθητα ατομα. Ειχα διαβασει πριν απο παρα πολλα χρονια στο erowid οτι δεν πρεπει να γινετε χρηση απο ατομα τα οποια δεν ειναι καλα ψυχολογικα. Ποτε δεν το ειχα λαβει υποψη ως σοβαρο μεχρι που εγιναν τα σκηνικα που λεω με φιλους μου, βεβαια μετα απο χρονια χρηση. Δεν γραφω σε καμια περιπτωση για να παραθεσω επειχηρηματα κατα της νομιμοποιησης της κανναβης η να συμβαλω στο 'κηνυγι μαγισσων' που γινετε τον τελευταιο αιωνα εναντιον της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την θρησκεια, ειναι και τις μοδας να εισαι αθεος και ριχνει τα γκομενακια το να την κοροιδευουμε, που ειναι το παραλογο ομως σε αυτο που γραφω οτι βοηθησε??? Ο ενας απο τους φιλους μου βρηκε την λυση στο Αγιο Ορος. Πηγε κλειστικε ενα μηνα εκει και ο ηγουμενος τον βοηθησε πραγματικα γιατι λογω κοινωνικων παραγοντων ο φιλος πιστευε λιγο στον Χριστο και ειχε καπου να στοιριχτει η ολη συζητηση και ψυχικη 'θεραπεια'. Γιατι στον ψυχολογο και ψυχιατρο που πηγε τους εβριζε στεγνα σε ολη την συνεδρια, γιατι αυτα που του λεγανε τα ακουγε αρλουμπες, αμφισβιτουσε τα παντα και κατεληγε σε βια απεναντι στον ψυχολογο/ψυχιατρο.

 

Το πιο πιθανό είναι ο ψυχολόγος ή ψυχίατρος να του έλεγε πράγματα που δεν ήθελε να ακούσει... δηλαδή την αλήθεια με επιστημονικές εξηγήσεις και όχι με μαγείες και βουντού.

Το ότι βιαιοπραγούσε απέναντι σε ψυχιάτρους δείχνει ότι μάλλον είχαν δίκιο για την περίπτωσή του.

 

Η "αλήθεια" της θρησκείας είναι πολύ πιο εύκολη και βολική. Η καταπίεση των συναισθημάτων και προβλημάτων δεν είναι η λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...