Προς το περιεχόμενο

Την προσοχή σας παρακαλώ,και μην γελάσετε


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ειπα, οχι μονο δεν αισθανομαι καλυτερα αλλα θλιβομαι.

Εσυ χαιρεσαι οταν βλεπεις καποιον να βρισκεται σε πνευματικη αποχαυνωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δε νομίζω οτι ο Χριστός απείλησε κανέναν με τιμωρία..

Άλλωστε Είπε "όποιος θέλει ας με ακολουθήσει"

Η τιμωρία όπως την εννοείς είναι απλά η φυσική συνέπεια αν δεν ακολουθήσεις τον συγκεκριμένο τρόπο ζωής..Δεν την επέβαλε ο Χριστός..Είναι οι νόμοι της φύσης..

Επίσης προσωπικά δεν πιστεύω οτι ο Χριστός ήταν γιός του θεού όπως λένε..

Απλά πιστεύω οτι ήταν ένας ακόμη φωτισμένος κατα τη βουδιστική έννοια ο οποίος λόγω της δυσκολίας της εποχής και της αμορφωσιάς που επικρατούσε χρησιμοποίησε κάποια γήινα σχήματα για να μπορέσουν να τον καταλάβουν..

Πχ το πατήρ υιός και άγιο πνέυμα πιθανόν να υποδηλώνει την ολότητα,την ένωση της ψυχής του σύμπαντος(πατήρ) και ψυχής του ανθρώπου(υιός) με το φως(άγιο πνεύμα) όπως έλεγε ο πυθαγόρας..

 

Η αμορφωσιά της εποχής? Μιλάμε για την εποχή που διέπρεψαν οι μεγαλύτεροι Ελληνες και Ρωμαίοι φιλόσοφοι. Αλλά θα μου πεις εδώ δεν τον αναφέρουν καν οι ιστορικοί της εποχής του παρά μόνο οι κατά πολύ μεταγενέστεροι οπαδοί του στα ευαγγέλια.

Φυσικά και ο Ιησούς δεν μίλησε στους μεγάλους φιλοσοφους, γιατί ήξερε οτι με τα παραμυθάκια-παραβολές του δεν θα έπειθε κανέναν από αυτούς.

Γι'αυτό και απευθύνθηκε στον αμόρφωτο όχλο, στους φτωχούς και στους αδύναμους που θα ήταν πιο εύκολο να τους κατευθύνει («μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι»).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παπάς, εκεί παπάς...

Δεν αφήνετε τα τρυκ καλύτερα?

 

Πέστου να σου δώσει 10 αριθμούς

από το 35.000 μέχρι το 135.000

και άμα βρεί έστω και ένα, πέστου να παίξει τζόκερ...

 

Μα δεν κάνουμε κανένα μαγικό ούτε προβλέπουμε το μέλλον,ούτε έχουμε ιδιαίτερες ικανότητες..

Απλά χρησιμοποιούμε μια λειτουργία που έχει κάθε άνθρωπος την τηλεπάθεια..

Μόνο που λόγω της μη χρήσης της έχει ατονήσει και χρειάζεται εξάσκηση για να επανέλθει σε λειτουργία...

Το να μεταδώσουμε νούμερα είναι το ίδιο με το να μεταδώσουμε λέξεις..

 

 

ps.Συμφωνώ και εγώ οτι έχουμε βγεί απο το θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμορφωσιά της εποχής? Μιλάμε για την εποχή που διέπρεψαν οι μεγαλύτεροι Ελληνες και Ρωμαίοι φιλόσοφοι. Αλλά θα μου πεις εδώ δεν τον αναφέρουν καν οι ιστορικοί της εποχής του παρά μόνο οι κατά πολύ μεταγενέστεροι οπαδοί του στα ευαγγέλια.

Φυσικά και ο Ιησούς δεν μίλησε στους μεγάλους φιλοσοφους, γιατί ήξερε οτι με τα παραμυθάκια-παραβολές του δεν θα έπειθε κανέναν από αυτούς.

Γι'αυτό και απευθύνθηκε στον αμόρφωτο όχλο, στους φτωχούς και στους αδύναμους που θα ήταν πιο εύκολο να τους κατευθύνει («μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι»).

 

Γιατί έχω την εντύπωση οτι οι αρχαίοι έλληνες φιλόσοφοι ζήσανε 500 χρόνια πριν;

Τι κέρδος θα είχε ο Ιησούς αν ήταν απατεώνας και δίδασκε το καλό;

Η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχει αναφορά στον Ιησού εκείνη την εποχή αλλά δεν μπορεί να βγήκαν όλα απο το πουθενά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bliss, αλλο η τηλεπαθεια, αλλο το να βρισκεις το τζοκερ, αυτη ειναι δουλεια των μεντιουμ(btw εχεις καρτα bliss?)

 

Γιατί κανεις πως δεν καταλαβες?

Σου είπα να βρεις το τζοκερ?

10 νούμερα στάμπαρε από 100.000 και βάλε τον "σόουλ μέιτ" σου να τα βρει.

Και μια και έχουμε και εκπτώσεις,

από τα 10.000!

Παιζει ρόλο η ποσότητα στην τηλεπάθεια μήπως??

 

Για δες τι ποσοστά θα πιάσεις εδώ, και όχι σε κλισσέ ερωτήσεις που στατιστικά οι περισσοτεροι δινουν κλισσε απαντήσεις.

 

Όσο για κάρτες, μαγείες, μέντιουμ, μέντιους και τηλεπαθητικούς,

δεν εχω...

Διότι εγώ είμαι στενόμυαλος,

και όχι σαν κάτι αλλους που είναι τόσο ανοιχτόμυαλοι, που γενικά μπάζουν...

 

ΠΟΡΤΑΑΑΑΑ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει ρόλο η ποσότητα στην τηλεπάθεια μήπως??

 

 

Μάλλον δεν διάβασες καλά το ποστ μου..

Εγώ βρίσκω τυχαίες λέξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χεχεχε επειδή το κοριτσάκι δεν έχει παστωθεί στο make-up? οταν δεις το Flyboys θα τα ξαναπούμε Luci... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...