Προς το περιεχόμενο

Τσαμπιονς Λιγκ 2006/07


genius_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα επιτελους ειδαμε λιγο μπαλα καθως το Τσαμπιονς Λιγκ επεστρεψε μετα απο καιρο.

 

Τα αποτελεσματα

 

Ρεάλ-Μπάγερν Μονάχου 3-2

Σέλτικ-Μίλαν 0-0

Λιλ-Μάνστεστερ Γ. 0-1

Αϊντχόφεν - Αρσεναλ 1-0

 

Τα γκολ της καθε αγωνιστικης θα ανεβαίνουν σε αυτο το τοπικ

http://www.soccer-fans.gr/index.php?showtopic=491&pid=5773&st=0entry5773

 

Οτιδηποτε εχει σχεση με το Τσαμπιονς Λιγκ ας ποσταρετε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σήμερα είχα μεγάλη επιτυχία στις προβλέψεις μου. Συζήτηση με τον πατέρα μου:

 

-Ποιο παιχνίδι να δούμε;

-Δύο τα υποψήφια. Ή το Ρεαλ-Μπάγερν ή το Λιλ-Μαν. Λοιπόν στο πρώτο λογικά θα γίνει κλειστό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες (γιατί έχουν κακή ψυχολογία) και θα παίξουν προσεκτικό. Ας δούμε το δεύτερο που θα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα και περισσότερα γκολ το πιο πιθανό.

 

Η πρόβλεψη ήταν καταπληκτική! Στο ημίχρονο το Ρεαλ-Μπαγερν ήταν 3-1 και αυτό που βλέπαμε 0-0. Ακούμε και τον εκφωνητή να λέει πως ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχει δει.

 

-Άσε στο δεύτερο γιατί στο άλλο παιχνίδι θα κλειστούνε. Ας συνεχίσουμε να βλέπουμε αυτό.

 

Και εκεί που ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βλέπαμε ωραίο παιχνίδι, έρχεται ο διαιτητής με την ηλίθια απόφαση του και δίνει μια κλωτσιά και χύνει το γάλα κάτω. Απογοήτευση! Όχι βέβαια επειδή υποστήριζα τη Λιλ, αλλά όταν δύο ομάδες παλεύουν και ο άλλος δίνει τη νίκη σε μια από τις δύο για κάτι παιδαριώδες, ε, σου σπάνε τα νεύρα. Αφού όταν ξεκίνησαν να φύγουν οι παίχτες της Λιλ παρασυρθήκαμε και φωνάζαμε "Μπράβο μπράβο!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχα μεγάλη επιτυχία στις προβλέψεις μου. Συζήτηση με τον πατέρα μου:

 

-Ποιο παιχνίδι να δούμε;

-Δύο τα υποψήφια. Ή το Ρεαλ-Μπάγερν ή το Λιλ-Μαν. Λοιπόν στο πρώτο λογικά θα γίνει κλειστό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες (γιατί έχουν κακή ψυχολογία) και θα παίξουν προσεκτικό. Ας δούμε το δεύτερο που θα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα και περισσότερα γκολ το πιο πιθανό.

 

Η πρόβλεψη ήταν καταπληκτική! Στο ημίχρονο το Ρεαλ-Μπαγερν ήταν 3-1 και αυτό που βλέπαμε 0-0. Ακούμε και τον εκφωνητή να λέει πως ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχει δει.

 

-Άσε στο δεύτερο γιατί στο άλλο παιχνίδι θα κλειστούνε. Ας συνεχίσουμε να βλέπουμε αυτό.

 

Και εκεί που ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βλέπαμε ωραίο παιχνίδι, έρχεται ο διαιτητής με την ηλίθια απόφαση του και δίνει μια κλωτσιά και χύνει το γάλα κάτω. Απογοήτευση! Όχι βέβαια επειδή υποστήριζα τη Λιλ, αλλά όταν δύο ομάδες παλεύουν και ο άλλος δίνει τη νίκη σε μια από τις δύο για κάτι παιδαριώδες, ε, σου σπάνε τα νεύρα. Αφού όταν ξεκίνησαν να φύγουν οι παίχτες της Λιλ παρασυρθήκαμε και φωνάζαμε "Μπράβο μπράβο!"

 

Φίλε μου, επειδή είδα το Ρεαλ-Μπαγερν, δεν έχασες τίποτα. Χάλια παιχνίδι ήταν. Δεν έγινε ένας συνδυασμός της προκοπής, οι ομάδες δεν είχαν συγκεκριμένο τρόπο ανάπτυξης, ότι έγινε από ατομικές προσπάθειες έγινε. Τα γκόλ προήλθαν όλα (εκτός του πρώτου) από λάθη της άμυνας. Το παιχνίδι ήταν κακό, και εξηγεί απόλυτα γιατί πάνε τόσο χάλια στα πρωταθλήματα τους η Ρεάλ και η Μπάγερν.

 

Ο Σωτηρακόπουλος που να καταλάβει από μπάλα, το μόνο που ξέρει είναι να λέει ποιος παίχτης έχει τις περισσότερες συμμετοχές στο Τσάμπιονς Λιγκ.

 

Πάντως, από τις ομάδες που παίξανε χθες, δεν έπεισε κάποια ότι μπορεί να το πάρει το κύπελλο, να δούμε και σήμερα τι θα γίνει. Νομίζω ότι το καλύτερο παιχνίδι θα είναι το Ιντερ-Βαλένθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χαλαρά σήμερα θα δω το Ίντερ - Βαλένθια.

 

Πάντως το ψιλοφαντάστηκα για χθες ότι δε θα ήταν και τόσο καλό. Γενικά οι εκφωνητές έχουν μια αίσθηση ότι καλό παιχνίδι σημαίνει να παίζουν χάλια οι δύο άμυνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντως θα δω Barca... Όχι πως έχω και άλλη επιλογή, αλλά και πάλι αυτό θα διάλεγα... Μακριά από ιταλικές ομάδες... Είδα και την σούπα όταν έπαιξε Bayern - Inter... Χωρίς εμένα αυτή τη φορά...

 

Ελπίζω η Barca να ανταπεξέλθει των προσδοκιών απέναντι σε μια ομάδα που έχει αποδείξει ότι μπορεί να βάλει πολλά γκολ σε έναν αγώνα και να δούμε ένα όμορφο match...

 

Μόνο άμα βάλει γρήγορο γκολ η Βαλένθια θα γίνει ενδιαφέρον το ματσάκι, αλλιώς καλό ύπνο...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, στριφογύριζε το μαχαίρι στην καρδιά μου, πες μου πόσο ωραία ήταν η πλατεία του δημαρχείου σήμερα, πες μου σε ποιό Bierhaus θα πας το βράδυ, πόνεσέ με.

 

Αλλά ας πει και κάνας άλλος ώρα και κανάλι Ελλάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ohhhhh.....wie süüüß....:) Pech gehabt mein Freund....αύριο γράφω Μαθηματικά το πρωί...:P

 

Η ΝΕΤ δείχνει το Barcelona - Liverpool τα υπόλοιπα ματσάκια NOVA φαντάζομαι... Οπότε μου φαίνεται το ίδιο θα δούμε... Άμα ανοίξεις την TV σου κατα τις 21.30 καλά είσαι..:)

 

 

Από αύριο άμα θες σου λεω και για την Marienplatz και για το Löwenbräu Keller... Αν και βασικά αύριο έχω καλέσει κόσμο στο σπίτι για Darts και Shisha, παρέα με ένα καφάσι Augustiner....Prooooost!!!!

 

Άντε και με τι νίκη η Barca!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γκολ απο τους αγωνες σημερα(δεν ηταν και πολλα)

 

http://www.soccer-fans.gr/index.php?showtopic=491&st=0&gopid=5856entry5856

 

Ολοι κουβα σημερα..

 

Lucifer πες αντιο στο CL για φετος..δεν περνατε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...