Προς το περιεχόμενο

prwti fora apple


gwgwsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
thelw na sigoureytw oti de tha metaniwsw pou de tha exw dialexei ena winpc safws pio ftino me megalyteri othoni k xaraktiristika.:confused: :confused:

 

 

Διάβασε αυτό το άρθρο εδώ.

 

Είναι λίγο μεγαλούτσικο αλλά πιστεύω θα σε βοηθήσει να σιγουρευτείς για την τελική σου επιλογή που θα είναι ένα Mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego exo ena me 12in kai ego grapsei POLY se auto. Exo paiksei me to MacBook kai i 13.3 widescreen einai katallili gia ta panta. An den mporeis na pareis to MacBook Pro pou einai sigoura kalutero (alla kai arketa akrivotero), tote standard pigaine gia to MacBook. Tha meineis sigoura polu euxaristimenos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stin 13ara tha katalixw mallon!eimai ena bima prin na to parw thelw na sigoureytw oti de tha metaniwsw pou de tha exw dialexei ena winpc safws pio ftino me megalyteri othoni k xaraktiristika.:confused: :confused:

 

Για την προσωπική σύντομη ιστορία μου στα Apple μηχανάκια:

1) Είχα ένα Mac Mini G4 1.42mhz combo drive (το οποίο μπορώ να πω οτι μου λείπει)

2) Το έδωσα και πήρα ένα PowerBook 12'' G4 1.5mhz, 1.25gb Ram, Super drive (το οποίο πραγματικά μου λείπει πάρα πολύ)

3) Έδωσα και το PowerBook και πήρα το white MacBook 13.3'' Intel Core 2 Due 2.0 mhz Super Drive (είμαι πραγματικά ευτυχισμένος:mrgreen: )

 

Έμαθα πάντως πολύ καλά οτι το κάθε μέλος απο την Apple οικογένεια είναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ... :)

 

ΜΗΝ φοβάσαι τη οθόνη. Σε καλύπτει πλήρως. Μετά δεν θα μπορείς σε αλλά γιατί θα σου φαίνονται τεράστια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την προσωπική σύντομη ιστορία μου στα Apple μηχανάκια:

1) Είχα ένα Mac Mini G4 1.42mhz combo drive (το οποίο μπορώ να πω οτι μου λείπει)

 

Κι εμένα μου λείπειειειειει :( Ειναι ερωτεύσιμο μηχανάκι ρε γμτ...

 

Βασικά αν πάρεις το MacBook, υπάρχει μια εγγύηση από το όλο το section για Mac και Apple, ότι θα το ερωτευτείς.. (κι αυτό είναι δέσμευση) Μην το πολυσκέφτεσαι και πάρτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello παιδες, σκεφτομαι να αγορασω ενα MacBook Pro πιθανοτατα το 17αρι, αυτο που με ανησυχει ειναι το οτι δεν ξερω αν θα μπορει να τρεχει σχεδιαστικα προγραμματα και αλλα τετοιας φυσεως γιατι το θελω για Αρχιτεκτονικη, ξερετε εσεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to sigouro einai oti pistika gia tin othoni!!:-D macbbookpro de mporw na parw se ayti ti fasi.

file JockerX diabasa k to arthro k pragmatika me katatopise se polla themata xwris na to exw katanoisei olo apoluta!

pisteyw na ta kataferw me tin allagi k na mi mou leipsoun ta windows.

na epikoinwnoun se diktuo ena mac me ena winpc de ginete e?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diktuo metaksu Mac kai PC ginetai mia xara. Apla valta sto idio network (sunithos wireless or ethernet cable). Gia na milisoun metaksu tous, mporeis na xrisimopoieis diafora protokola:

SSH

FTP

SMB

Ola einai polu apla. Ligo googl-ing thelei :)

http://www.macdevcenter.com/pub/a/mac/2002/11/19/mac_pc.html

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=54704

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UmbertoJeco

αν το κάνεις dual boot (macos & win), μάλλον θα τρέχεις τα γνωστά προγράμματα των winpc πχ autocad 3ds formz blender rhino sketchup και διαφορα για graphics

 

για macos >archicad vectorworks powercadd formz blender rhino sketchup

 

ψάξε λίγο περισσότερο γιατί "σχεδόν" όλοι δουλεύουν "κάτι" απο autocad.

 

άν πάς "εξω" για σπουδές, ρίξε μια ματια στα παρακατω

http://pushpullbar.com/

http://www.pushpullbar.com/forums//showthread.php?t=5091

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Me to dual boot (mesw tou boot camp) den 8a yparxei provlima taxutitas?

 

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα ταχύτητας; Το Mac boot-άρει κανονικά ως Windoze μηχάνημα. :)

 

Πρόβλημα ταχύτητας μπορεί να υφίσταται μόνο αν τρέχεις άλλο λειτουργικό μέσα από το MacOS - όπως στο virtualization του Parallels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto pou ennow einai pws aposo kserw ektos apo to Mac OS X ta Macintosh exoun/eixan diaforetiki arxitektoniki, pragma pou ta ekane pio kala sta Multimedia kai genika pio aksiopista.

Epomenws an i arxitektoniki exei diatiri8ei idia me ton Intel CPU (pragma pou den mou fainete kai polu logiko alla pote den ksereis) simainei pws to Hardware einai optimised kai dialegmeno gia Mac OS X, epomenws den 8a exei kapoia mikroteri apodosi i pi8ani asymvatotita me to OS tis Microsoft? :D

 

P.S Euxaristw ek ton proterwn gia tis apantiseis, sorry gia to priksimo alla prepei na eimai sigouros gia mia kinisi gia tis spoudes mou pou 8a kostisei toul. 2500 euro ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να διατηρηθεί η ίδια αρχιτεκτονική γιατί πολύ απλά...είναι διαφορετική! :) Πλέον το hardware που χρησιμοποιείται είναι το ίδιο με κάθε pc ή notebook που έχει μόνο Windows. H διαφορά τώρα, είναι οτι στα μηχανάκια της Apple, εκτός από παράθυρα, υπάρχει προεγκατεστημένο και το καταπληκτικό MacOS X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...