Προς το περιεχόμενο

Αλβανοί Μετανάστες


Socratis_g

Αναφορικά με το σύνολο των Αλβανών στην Ελλάδα:  

3 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Αναφορικά με το σύνολο των Αλβανών στην Ελλάδα:

    • Δεν επιθυμώ την παρουσία τους στη χώρα μου.
      70
    • Είναι φίλοι μας. Θέλω να μείνουν ανεξαρτήτως της μεταναστευτικής πολιτικής μας.
      9
    • Η παρουσία τους στην Ελλάδα με αφήνει αδιάφορο.
      17
    • Δεν ενοχλούμαι αρκεί να αλλάξει η μεταναστευτική πολιτική της χώρας.
      44


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τα δελτία ειδήσεων βρε Bliss περιμένεις να προκύψει η στατιστική μελέτη εγκληματικότητας των Αλβανών;

Δεν ανέφερα κάτι για στατιστικές μελέτες εγώ...

Απλώς έτυχε την ώρα που διάβαζα το μήνυμα του φίλου, να παίξει η συγκεκριμένη είδηση.

Ε, κάπως έτσι, τυχαία, έδεσε.

Υποθέτω γνωρίζεις τι γίνεται στην αλβανία με κλεμμένα πολυτελή αυτοκίνητα, από κάθε σημείο της Ευρώπης.

 

Τις στατιστικές μελέτες πάντως δεν τις εμπιστεύομαι...

Πιστεύεις εσύ τη θεαματική μείωση της ανεργίας π.χ.? Ουσιαστικά εννοώ και όχι με ενσωματώσεις συμβασιούχων και άλλα τρικς.

Πιστεύεις ότι έχουμε πληθωρισμό 2,8? :twisted:

Είμαι σίγουρος ότι και τα στοιχεία περί εγκληματικότητας (και το ποσοστό των αλβανών),

είναι πολύ μικρότερα των πραγματικών. Είτε λόγω ανικανότητας της αστυνομίας να τους συλλάβει, είτε λόγω ελλείψεων, είτε γιατί μας βολεύει να λέμε ότι είμαστε η ασφαλέστερη χώρα στην Ευρώπη.

 

Σταρ δε βλέπω. Για την ακρίβεια δεν έχω καν συσκευή tv εδώ και 4 χρόνια (από τότε που χάλασε) και έχω ηρεμήσει...

Έχω βέβαια ένα αρχαίο tv tuner και περιστασικά βλέπω ειδήσεις ή καμιά ταινία.

Βασικά, δεν έχω ούτε κεραία, μια και το καλώδιο δεν καταλήγει πουθενά στη ταράτσα...

Πώς έχω καλό σήμα, είναι μυστήριο... :)

 

Με πολλές απόψεις και από τις 2 πλευρές, διαφωνώ.

Δεν είναι επιχείρημα το "δε μου αρέσει η φάτσα του", "είναι ζώα" κλπκλπ.

Αλλά επίσης δεν είναι επιχείρημα ότι ΜΟΝΟ ο αλβανός μπορεί να μαζεύει αγγουράκια. Μετά από τον αλβανό, το χάος.... :confused:

Ε, δεν είναι έτσι!

Αν δεν ήταν οι αλβανοί στα δημόσια έργα, θα ήταν άλλοι.

Ίσως πιο εργατικοί/φιλότιμοι. Ίσως με μικρότερα ποσοστά εγκληματικότητας. Ίσως... (?)

 

Ότι "δεν προλαβαίναμε" την ολυμπιάδα και βάλαμε αλβανούς, είναι μισή αλήθεια.

Η άλλη μισή κρύβεται πίσω από τις μίζες και τις απευθείας αναθέσεις της τελευταίας στιγμής, που μόνο με το επιχείρημα του "δεν προλαβαίναμε" μπορούσαν να "δικαιολογηθούν".

Και επίσης, είχανε στα έργα, άλλες πληρωμές οι έλληνες σκαφτιάδες, από τους αλβανούς? Ή μήπως κολούσαν ένσημα μόνο στους έλληνες? Στους όσους έλληνες, είχαν την ανάγκη, να κάνουν τέτοια εργασία βέβαια.

Δεν άκουσα τέτοιο πράγμα....

 

Εργάστηκα περιστασιακά, εκτός ελλάδος, με τον βασικό, σε σκατοδουλειά, και δε θεώρησα ότι "βοηθάω" κάποιον, ούτε ότι "με βοηθάει".

Εργάστηκα. Πληρώθηκα.

Δε θεώρησα τον εαυτό μου και εθνοσωτήρα. Πίσω από μένα υπήρχαν αμέτρητοι άλλοι, αν δεν έπαιρναν εμένα, θα έπαιρναν άλλον. Και όταν τους χαιρέτησα, η θέση καλυφθηκε σε dt.

Είχαν βέβαια πρόγραμμα και σχέδιο.

Δεν είχαν σχέδιο, "να μην έχουν πρόγραμμα"...

 

Τεσπα, ορισμένα επιχειρήματα είναι πολύ τραβηγμένα. Αυτό λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ξερεις τον γνωστο τροπο που οι περισοτεροι αλβανοι εχουν αποκτησει τα

 

χρηματα για να εχουν μια bmw ετσι? απο π αρχιζει και τελειωνει σε αλφα.

 

Υπάρχουν Αλβανοί που είναι στην Ελλάδα 15 χρόνια. Δε μπορείς δουλεύοντας 15 χρόνια να πάρεις BMW;

 

Ο πατέρας μου στα 10 χρόνιας δουλειάς στον Καναδά και την Αμερική, είχε δικό του εστιατόριο και αυτοκίνητο αντίστοιχο της BMW που λες.

 

Είμαι σίγουρος ότι και τα στοιχεία περί εγκληματικότητας (και το ποσοστό των αλβανών),

είναι πολύ μικρότερα των πραγματικών. Είτε λόγω ανικανότητας της αστυνομίας να τους συλλάβει, είτε λόγω ελλείψεων, είτε γιατί μας βολεύει να λέμε ότι είμαστε η ασφαλέστερη χώρα στην Ευρώπη.

 

Για να καταλάβεις, στην Αγγλία σπούδασα σε μια πόλη 250.000 κατοίκων που έχει κάθε χρόνο περισσότερες δολοφονίες απ' ότι σε όλη την Ελλάδα μαζί.

 

Καθείστε να ακούτε τα κανάλια ότι δε μπορούμε να κυκλοφορήσουμε στους δρόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, χαλαρώστε όμως, σε λίγο θα σκάσετε με λευκές κελεμπίες και φλεγόμενους σταυρούς στην Ακαδημίας.

 

μαυρες κελεμπιες γιατι φοβουνται και σιχαινονται και τους μαυρους βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...