Προς το περιεχόμενο

Καμάκι: μια ελληνική ιστορία (;)


Archive(lena)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί απευθύνονται όλοι σε μένα? δεν είναι δικό μου το ποστ. μη βγάζετε ηλίθια συμπεράσματα

Tony θέλω να πιστεύω ότι δεν είμαι ΤΟΣΟ αφελής.

εξαντλήθηκε πιστεύω το θέμα και αναμηρυκάζεται.

 

μάλλον γιατί είμαστε αρκετοι 30αρηδες και μας την λες άσχημα μικρό :P ..πως σου φάνηκε? :)

 

έχω μείνει άφωνος που γνωρίζεις την λέξη αφελής. θα πρέπει να ξέρεις παράλληλα πως οι διάφοροι που κατηγορείς μπορεί να μην είναι πάντα φταίχτες που μεγάλωσαν έτσι... δηλαδή να μην είναι ωραίοι, ψηλοί, UBER-cool, με φοβερό στύλ να την πέφτουν στην γυναίκα κλπ κλπ που αποφάσισες εσύ που με αποκαλείς αφελή να τους ρίξουμε στον καιάδα.

 

relax.

 

EDIT: ξέρεις και την λέξη "αναμηρυκάζεται" ...εντάξει είμαι στο πάτωμα και περιμένω να περάσεις απο πάνω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εδω μιλάμε να σου σπάνε τα νεύρα και στα καλά καθούμενα να απλώνουν χέρι ή να σε κοιτάνε τόσο σπαστικά που να σου ρχεται να φυγεις και δε μπορείς και να τους πεις τπτ γιατί στην ουσία δεν κάνουν κάτι κακό. αλλά είναι απίστευτα ενοχλητικό να ξέρεις ότι δε μιλάει ο απέναντι με τους φίλους του ούτε πίνει το ποτό του αλλά έχει καρφωθεί πάνω σου κι έχει γουρλώσει και τα μάτια και ξύνει εκστασιασμένος και τη φαλάκρα του.

 

 

Συμφωνω σε αυτο, δυστυχως συμβαινει, ειχα μια σχεση και εγω 4,5 χρονια με μια κοπελα που εβγαινε με τη κοριτσοπαρεα της καποιες φορες για να μιλησουνε μονες τους, να περασουνε χρονο μονες τους, κτλ κτλ, δεν εχει σημασια,

 

και μου ελεγε πως καθε φορα που βγαινανε, ερχοντουσαν απο 3-4 τυπαδες με ποτα στο χερι κερασμενα ή σφηνακια, και ζητουσαν ειτε τηλεφωνα, ειτε ραντεβου κτλ κτλ, αλλο παρολο που τους λεγανε εχουμε αγορια, δεν ενδιαφερομαστε, αυτοι εκει, να πετανε την μια εξυπναδα μετα την αλλη, του στυλ ε δεν πειραζει, δεν θα το μαθει κιολας...

 

Παρενθεση:

>Τι να μαθει ρε πανυβλακα? Οτι δεν εχεις τροπους? Βαλε το κεφαλι στο καζανακι και τραβα το...

 

Και οταν προσπαθουσανε να αλλαξουνε τραπεζι, τις πιανανε απο το χερι και λεγανε μη φευγετε, καθηστε να κανουμε παρεα, και αλλα διαφορα.

 

Οσο για τους τυπαδες που λες που καρφωνουν τα ματια πανω σου, ερχεσαι σε ενα σημειο που παιζουν διαφορα...

 

1) Ο Τυπος εχει να παει με κοπελα στο κρεβατι κατι χρονια και εχει ξεχασει τι θα πει σεξ

2) Η κοπελα, ειναι κουκλαρα, και φοραει μινι φορεμα, με σκισιμο στο πλαι που δειχνει τα καλλιγραμμα ποδια της, και τοπ κατι που τονιζει το πλουσιο στηθος της. Κοινως, ειναι λιγο προκλητικα ντυμενη.

 

 

Σε συζητηση που ειχα πριν κατι χρονια με κατι φιλες μου που ειχαμε βγει και ειχαν ντυθει με παρομοιο τροπο:

 

- Γιατι ντυνεστε ετσι προκλητικα ρε κοριτσια?

- Για να μας κοιταζουν οι αντρες?

- Και αν εχεις αγορι ντυνεσαι ετσι?

- Αν εχω αγορι, ντυνομαι ετσι για να αρεσω σε αυτον

- Ναι αλλα, δεν σε κοιταει μονο αυτος, αλλα αλλοι 500...

- Ε δεν εχει σημασια, αυτος με χαιρεται...

- Αφου σας αρεσει να σας κοιτανε, σας αρεσει και να σας τα ριχνει ο καθε πικραμενος?

- Ε ενιοτε

- Τοτε γιατι παραπονιεστε τοσο πολυ οταν ερχονται και σας τα ριχνουν και σας λενε βλακειες?

 

 

Απαντηση εννοειται δεν πηρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την άποψή μου όποια δεν ενδιαφέρεται για "προσέγγιση" είτε γιατί έχει γκόμενο,είτε απλά δε γουστάρει κάνει μπαμ από χιλιόμετρα ας είναι και τσίτσιδη.

Λίγο παρατηρητικός να είναι κανείς και αποφεύγονται αυτά με τα "άστοχα" κεράσματα και τα πεσίματα που λέει η Archive(Lena).

τουλάχιστον εγώ το εφαρμόζω και δεν είμαι 30άρης αλλά 24άρης....

Μία ή δύο στις 10 που θα πέσω έξω φροντίζω να μην ανοίξω το κουτί με τις ατάκες και να την "κάνω" διακριτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει παιδιά περίπτωση να βγάλετε άκρη. Τους την πέφτεις εισαι :

• Λιγούρης

• Καγκούρης

• Αμάμιμτος

• Μ*λ*κ@ς

 

 

Δεν τους την πέφτεις είσαι:

• Gay

• Σνομπ

• Μ*λ*κ*ς

• Χέστης

 

Συζητήσεις γυναικών :

• Μα που πήγαν οι άντρες ;

• Έχουν γίνει οι περισσότεροι gay !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν πήγαινα σχολείο θυμάμαι, δεκαεπτάχρονα και δεκαοκτάχρονα πορνίδια ανυπομονούσαν να περάσει ο... 30αρης από το σχολείο να τα πάρει γιατί εμείς είμαστε α) ανώριμοι και β) κυρίως δεν είχαμε λεφτά.

 

Όχι τώρα που βρέχει ο ουρανός γιαούρτι εμείς να πετάξουμε τα κουτάλια.

 

Αν προσπαθούσα να εντοπίσω από που πηγάζει το πρόβλημα που θίγεται σε αυτή τη δημοσίευση, θα έλεγα πως μάλλον είναι κόμπλεξ οποιουδήποτε είδους.

 

 

Υ.Γ

Το πως θα ντύνεται η γυναίκα μου πάντως είναι αποκλειστικά δικός μου λογαριασμός. Γιατί αλλιώς θα αρχίσω να ντύνομαι κι εγώ όπως γουστάρω και δεν συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πως θα ντύνεται η γυναίκα μου πάντως είναι αποκλειστικά δικός μου λογαριασμός.

 

Να ξέρεις πως υπάρχει πάντα μια ζεστή αγκαλιά και ένα ατέλειωτο budget για μπυροποσία στην Αγία Παρασκευή για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θα την κλειδώσω στο καλοριφέρ και θα έρθω διάολε, μόλις πάρω την μηχανή γιατί είμαι χωρίς ρόδες αυτό το μήνα. Γιατί το Αυλίδα-Αγ.Παρασκευή με παπάκι είναι μαζοχισμός και η ίδια διαδρομή με αυτοκίνητο είναι καθαρή ανωμαλία.

Για να πάρεις ένα παράδειγμα του μεγέθους της φρίκης που τραβάω, 3 φορές ξεκίνησα αυτή την βδομάδα να πάω στη μάνα μου, και τις 3 έκανα μεταβολή στην Κηφισιά. Βρε ουστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, έτσι όπως έχουν καταντήσει οι γυναίκες,απεμπολώντας τον οποιοδήποτε παραδοσιακό ρόλο είχαν, δεν είναι ούτε να τις κοιτάξεις!

 

Τώρα,απλά,θα πληρώνουν το τίμημα του (υπερ)φεμινισμού,που στο όνομα της απόλυτης απελεύθερωσης από τον ανδρικό...ζυγό,τις οδηγεί στο ν' αλλάζουν ρόλους που είχαν για χρόνια.

 

Το θέμα είναι πως, απ' τη μία θέλουν να προβάλονται ως ανεξάρτητες και χειραφετημένες,και απ' την άλλη ζητούν,πάλι,την επιβεβαίωση μας!

 

Κοινώς,τα θέλουν όλα δικά τους...

 

Πρόταση: Μην κάνετε αυτό που αυτές επιθυμούν!Σνομπάρετε κάθε επιθυμία που τις επιβεβαιώνει.Μην κολλάτε, έτσι κάνετε, αυτό που αυτές γουστάρουν!Όταν δείχνουν να το επιθυμούν,το κάνουν μόνο και μόνο για να νιώσουν ότι είναι θηλυκά!Μην τους δίνετε άλλες επιλογές γιατί:

 

<<Οι γυναίκες ακόμα και στον μεγαλύτερο τους σπαραγμό έχουν την αδίστακτη βεβαιότητα της φύσης...>> Μάρω Βαμβουνάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...