Προς το περιεχόμενο

Καμάκι: μια ελληνική ιστορία (;)


Archive(lena)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Arch, λιγούρηδες και ξέκωλα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν.

 

 

Bingo.

Και για το λόγο αυτό, οι διαμαρτυρίες στα fora είναι λιγάκι μάταιες.

 

Και όσο ενοχλητικό κι αν είναι το λιγούρι που έρχεται και πετάει αμίμητες ατάκες του τύπου "τι λένε οι ωραίες?", δεν μπορώ να καταλάβω πόσο κάτι τέτοιο (και πόσο μάλλον το απλό και εκ του μακρόθεν -sic- κοίταγμα) μπορεί να αμαυρώσει μία νυχτερινή έξοδο με τις sex and the city κολλητές.

 

Από την άλλη μπορεί να φταίει ότι εγώ μιλάω εκ του ασφαλούς- ήτοι όχι ως παθούσα δεκαοχτάχρονη αλλά ως πολύξερη τριαντάρα.

 

Επίσης, να κάνω ακόμα μία επισήμανση/απορία: ο όμνισλας προσθέτει κάθε μέρα και ακόμα ένα μέλος στη λίστα αποκλεισμένων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όπως είπε ο Γεωργίου για τις γυναίκες,

για να τις έχεις δικές σου πρέπει να έχεις την τρύπα της τσέπης τους και την άλλη τρύπα γεμάτη..

Αν κάνεις αυτά τα δύο έχεις όποια θες..

 

Το νόημα αυτό είναι..Όλα τα άλλα είναι σάλτσες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπάθαμε, αλλά τι μπορεί να κάνει ένα λιγούρη/γκόμενος της Archive(lena) για να γίνει πιο πρόστυχο από τη Σαμάνθα/κοπέλα sex and the city κολλητή της fireflies;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε ο Γεωργίου για τις γυναίκες,

για να τις έχεις δικές σου πρέπει να έχεις την τρύπα της τσέπης τους και την άλλη τρύπα γεμάτη..

Αν κάνεις αυτά τα δύο έχεις όποια θες..

 

Το νόημα αυτό είναι..Όλα τα άλλα είναι σάλτσες..

 

Ο χριστος κι η παναγια. το εφάρμοσες να μασ πεισ αμα πιάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε μια κοπέλα και πιάσεις κουβέντα και δεις ότι δεν ενδιαφέρεται για τον χ ψ λογο που σε πληροφορώ ουδεμία σχεση έχει με σενα ή με το σφηνάκι, αλλά επειδή πολύ απλά έχει γκόμενο και δε βλέπει το λόγο να σου δώσει αναφορά, τέσπα θα συνεχίσεις να της μιλάς?

 

Κατάλαβα τι εννοείς... αλλά εφόσον μια κοπέλα ενοχλείται από το επιθετικό καμάκι ή έχει γκόμενο ή δεν έχει ορεξη για γνωριμίες, δεν θα έπρεπε να προσέχει και το ντύσιμο της?

Αν το ντύσιμο βγάζει μάτια λογικό είναι να πλησιάσουν τα λιγούρια. Δεν είναι δυνατόν να επιζητάει μια γυναίκα να την κοιτάνε αλλά να ενοχλείται οταν την πλησιάζουν.

Επίσης διακρίνω μια πολύ εγωιστική νοοτροπία σε πολλές γυναίκες του στυλ... «δεν μας την πέφτουν οι αντρες αρα είναι γκέυ αλλά οταν μας την πέφτουν είναι λιγούρια»

 

Τελος πάντων, το φορουμ αυτό δεν είναι και το κατάλληλο για τέτοιου είδους συζητήσεις αφού το 90% των χρηστών είναι άντρες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχ Λενα Θεσσαλονικη εσυ Θεσσαλονικη εγω που βγαινεις να σε κερασω ενα σφηνακι?Μιας και στην ηλικια των 22 δεν θα με αποπαρεις.8)

Just kidding.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι εννοείς... αλλά εφόσον μια κοπέλα ενοχλείται από το επιθετικό καμάκι ή έχει γκόμενο ή δεν έχει ορεξη για γνωριμίες, δεν θα έπρεπε να προσέχει και το ντύσιμο της?

Αν το ντύσιμο βγάζει μάτια λογικό είναι να πλησιάσουν τα λιγούρια. Δεν είναι δυνατόν να επιζητάει μια γυναίκα να την κοιτάνε αλλά να ενοχλείται οταν την πλησιάζουν.

Επίσης διακρίνω μια πολύ εγωιστική νοοτροπία σε πολλές γυναίκες του στυλ... «δεν μας την πέφτουν οι αντρες αρα είναι γκέυ αλλά οταν μας την πέφτουν είναι λιγούρια»

 

δεν τη ξέρω αυτή τη νοοτροπία. αυτά τα λένε οι ψωνάρες. και δε μιλάμε για χυδαίο ντύσιμο. δεν πιστεύω ότι ντύνομαι χυδαία, κατ επέκταση δε πιστεύω ότι δίνω δικαιώματα..

Τελος πάντων, το φορουμ αυτό δεν είναι και το κατάλληλο για τέτοιου είδους συζητήσεις αφού το 90% των χρηστών είναι άντρες :-D

το πρόσεξα κι εγώ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπάθαμε, αλλά τι μπορεί να κάνει ένα λιγούρη/γκόμενος της Archive(lena) για να γίνει πιο πρόστυχο από τη Σαμάνθα/κοπέλα sex and the city κολλητή της fireflies;;;

 

Χα. Πολύ εύστοχη παρατήρηση, μόνο που δεν αναφερόμουν ειδικώς στις δικές μου κολλητές.

Αλλά στη μόδα που θέλει τις γυναίκες να βγαίνουν τρεις τρεις και τέσσερις τέσσερις για να συζητήσουν για παπούτσια. Δηλαδή με τη θεματολογία και το ντεκόρ του σήριαλ, χωρίς όμως και το ανάλογο μεντάλιτυ.

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν υποστηρίζω ότι η έξοδος των γυναικοπαρεών καλά κάνει και συνοδεύεται από ενοχλητικά πεσίματα.

Απλώς ότι δεν έγινε και τπτ αν κάποιος αποπειραθεί να κεράσει. Ούτε κι αν σκουντήξει τα φιλαράκια του μόλις εντοπίσει την υποψήφια κερασμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχ Λενα Θεσσαλονικη εσυ Θεσσαλονικη εγω που βγαινεις να σε κερασω ενα σφηνακι?Μιας και στην ηλικια των 22 δεν θα με αποπαρεις.8)

Just kidding.:-D

γιατί ηλικιακό είναι? μπορεί να μη μ αρεσει το μαλλί σου..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ στα 18 μου τα είχα με όλους και με όλα. θα μεγαλώσεις και θα μάθεις να μη χαλιέσαι ..απλά τότε θα είσαι πιο ώριμη, πιο επιλεκτική και πιο γριά :) τότε οι 30αρηδες θα σου αρέσουν όλο και περισσότερο.. δεν σε χαλάει η ηλικία αλλά τα μυαλά που κουβαλάνε οι περισσότεροι 30αρηδες.. σίγουρα ένας trendy, προσγειωμένος 30αρης, με σπίτι στην παραλία της βούλας, πορσικό, με χιούμορ και καλούς φίλους θα σου έκανε κλικ. το θέμα είναι οτι δεν θα του έκανες εσύ.

 

ο 30αρης ξέρει ότι δεν έχεις κάτι άλλο να του προσφέρεις εκτός από sex και εσύ ξέρεις πως ο 30αρης δεν ψάχνει κάτι άλλο από εσένα. fair enough μου ακούγεται... οπότε αν τον γουστάρεις του κάθεσαι και ΔΕΝ το κάνεις θέμα..και αν δεν είναι από αυτούς που λες "αμαμιτους" τότε θα περάσεις και καλά...

 

απτην άλλη αν είναι κάνας καγκουρας δεν πίνεις το σφηνάκι και τελειώνει εκεί το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fireflies εννοείται ότι δε θα ανοιγε τετοια συζήτηση αμα ήταν τοσο διακριτικό. εδω μιλάμε να σου σπάνε τα νεύρα και στα καλά καθούμενα να απλώνουν χέρι ή να σε κοιτάνε τόσο σπαστικά που να σου ρχεται να φυγεις και δε μπορείς και να τους πεις τπτ γιατί στην ουσία δεν κάνουν κάτι κακό. αλλά είναι απίστευτα ενοχλητικό να ξέρεις ότι δε μιλάει ο απέναντι με τους φίλους του ούτε πίνει το ποτό του αλλά έχει καρφωθεί πάνω σου κι έχει γουρλώσει και τα μάτια και ξύνει εκστασιασμένος και τη φαλάκρα του.

υπάρχει τέτοια μοδα? εγω νόμιζα ότι απλά παμε δυο δυο στις τουαλέτες. τωρα αν υπάρχει θεσμός που θέλει την κοριτσοπαρέα να μιλάει για μλκς δεν το πιστεύω. Spear Britney. Burn Cosmopolitan!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί απευθύνονται όλοι σε μένα? δεν είναι δικό μου το ποστ. μη βγάζετε ηλίθια συμπεράσματα

Tony θέλω να πιστεύω ότι δεν είμαι ΤΟΣΟ αφελής.

εξαντλήθηκε πιστεύω το θέμα και αναμηρυκάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χριστος κι η παναγια. το εφάρμοσες να μασ πεισ αμα πιάνει?

 

Δυστυχώς με την τσέπη δεν τα πάω καλά οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Fireflies εννοείται ότι δε θα ανοιγε τετοια συζήτηση αμα ήταν τοσο διακριτικό. εδω μιλάμε να σου σπάνε τα νεύρα και στα καλά καθούμενα να απλώνουν χέρι ή να σε κοιτάνε τόσο σπαστικά που να σου ρχεται να φυγεις και δε μπορείς και να τους πεις τπτ γιατί στην ουσία δεν κάνουν κάτι κακό. αλλά είναι απίστευτα ενοχλητικό να ξέρεις ότι δε μιλάει ο απέναντι με τους φίλους του ούτε πίνει το ποτό του αλλά έχει καρφωθεί πάνω σου κι έχει γουρλώσει και τα μάτια και ξύνει εκστασιασμένος και τη φαλάκρα του.

 

^ Ε, κοίτα, άμα είναι έτσι τι να πω..

Τέτοια ψυχαναγκαστική κατάσταση δεν αξίζει να την περάσει κανείς για ένα παλιο-μοχίτο.

Αν και ομολογώ ότι τέτοια πίεση (άπλωμα χεριού? φαλάκρα??) δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου, τουλάχιστον όχι σε τέτοια έκταση.

Ή μήπως έχουν αλλάξει τα ήθη και τα έθιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...