Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα δεν ήταν ο Βαλβέρδε.. έβλεπε τους παίχτες και έπαιζε ανάλογα.

Είναι η 5η συνεχή χρονιά που συμβαίνει το ίδιο στο Τσάμπιονς Λιγκ, ένα κρίσιμο παιχνίδι που τρώμε πάνω από 4 γκολ με 3 διαφορετικούς προπονητές.

Έχουν τεράστια ευθύνη οι παίχτες που γίνονται γατάκια στα μεγάλα παιχνίδια.

Καλά για την διοίκηση δεν το συζητάμε, μακάρι να έφευγαν χθες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσιολογικο το αποτελεσμα λιγο πολυ ολοι ξεραμε οτι θα αποκλειστουμε σημερα

προφανως κανεις δε περιμενε με τετοιο σκορ

οπως ελεγα και στον διπλανο μου στο τριτο γκολ μακαρι να φαμε 6 να ξεφτυλιστουμε και οχι να χασουμε οριακα και να κρυψουμε τα προβληματα κατω απο το χαλακι παλι

θεωρητικα καλο το αποτελεσμα για τη συνεχεια της ομαδας

θεωρητικα παντα,γιατι με αυτη τη διοικηση τα εχουμε δει ολα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαρτσελόνα: Τέλος ο Σετιέν, φαβορί Ποτσετίνο, ακολουθεί ο Κούμαν

Ο Τσάβι, με τον οποίο φλερτάρουν οι Μπλαουγκράνα εδώ και μήνες, έχει ξεκαθαρίσει ότι θέλει να είναι το απόλυτο αφεντικό, να αλλάξει εκ βαθέων τον σύλλογο (όχι μόνο την πρώτη ομάδα) και αυτό η τωρινή διοίκηση δεν «ψήνεται» να το κάνει. Εκτός και αν αλλάξει η διοίκηση, οπότε...

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kirileman είπε

Δεν νομίζω ότι ο φετινός Ολυμπιακός θα έτρωγε τόσα, ίσως 1-2 μαξ. Χωρίς πλάκα.

Καλή και λογική σύγκριση....αυτό έχω να πω μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, _linuslost_ είπε

Το πρόβλημα δεν ήταν ο Βαλβέρδε.. έβλεπε τους παίχτες και έπαιζε ανάλογα

Σωπα καλέ που δεν ήταν... Εδώ ξέρουνε καλύτερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βαλβέρδε σίγουρα δεν ήταν το πρόβλημα. Όταν του δίνεις ένα ρόστερ με παίχτες τύπου Φίρμπο, Λεγκλέ, Ουμτιτί, Σεμέδο, Μπούσκετς, Πικέ (αν και είναι το μόνο στόπερ που ξέρει μπάλα από όσους έχει η ομάδα), Ντεμπελέ τι να κάνει ο άνθρωπος; Παίρνεις Γκριζμάν και τον βάζεις αριστερά, παίρνεις Ντε Γιόνγκ και για να χωρέσεις τον Μπούσκετς τον βάζεις σε λάθος θέση, πήρες Κουτίνιο και τον έβαζες αριστερά..Λογικό είναι κανένας από αυτούς να μην μπορέσει να παίξει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gas83 είπε

φυσιολογικο το αποτελεσμα λιγο πολυ ολοι ξεραμε οτι θα αποκλειστουμε σημερα

προφανως κανεις δε περιμενε με τετοιο σκορ

οπως ελεγα και στον διπλανο μου στο τριτο γκολ μακαρι να φαμε 6 να ξεφτυλιστουμε και οχι να χασουμε οριακα και να κρυψουμε τα προβληματα κατω απο το χαλακι παλι

θεωρητικα καλο το αποτελεσμα για τη συνεχεια της ομαδας

θεωρητικα παντα,γιατι με αυτη τη διοικηση τα εχουμε δει ολα

Στα 5 ξεφτιλίζεσαι, στα 8 έχεις ντροπή που θα την κουβαλάς χρόνια...

3 λεπτά πριν, Petros_P_ είπε

Ο Βαλβέρδε σίγουρα δεν ήταν το πρόβλημα. Όταν του δίνεις ένα ρόστερ με παίχτες τύπου Φίρμπο, Λεγκλέ, Ουμτιτί, Σεμέδο, Μπούσκετς, Πικέ (αν και είναι το μόνο στόπερ που ξέρει μπάλα από όσους έχει η ομάδα), Ντεμπελέ τι να κάνει ο άνθρωπος; Παίρνεις Γκριζμάν και τον βάζεις αριστερά, παίρνεις Ντε Γιόνγκ και για να χωρέσεις τον Μπούσκετς τον βάζεις σε λάθος θέση, πήρες Κουτίνιο και τον έβαζες αριστερά..Λογικό είναι κανένας από αυτούς να μην μπορέσει να παίξει 

Ακριβώς αυτό. Η Μπαρτσελόνα όταν αξιώνεται και παίρνει κανα παίκτη της προκοπής, τον χαντακώνει μόνη της βάζοντας τον σε λάθος θέση. Και ο μεταγραφικός της σχεδιασμός φαίνεται σα να γίνεται απο τον Πέρεθ, έχει φορτωθεί ένα καράβι μετριότητες, έδωσε 120εκ για τον Ντεμπελέ που στο Ντορτμουντ γέμισαν τα νοσοκομεία έκτακτα με περιστατικά ασταμάτητου γέλιου όταν τον πούλησαν, και φαίνεται οτι πάει ακόμα χειρότερα μεταγραφικά, κάνοντας ανανέωση ρόστερ με τον 30χρονο Πιανιτς που είναι γνωστός πως τον ψάχνουν στο φύλλο αγώνα στα μεγάλα ματς να δουν αν έπαιξε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φρέντς. Σήμερα θα μιλήσω για τις κλίκες στο ποδόσφαιρο μέχρι να βγάλει ο φάδερ το αρνί απ'τη σούβλα, και πώς αυτές καταλήγουν μάστιγα, με την στήριξη ΚΑΙ μερίδας φανς.

Ενότητα άινς: ο εκάστοτε κόουτς δεν είναι ΚΑΙ λάιφ κόουτς. Σου δείχνουν το πλάνο, και εσύ ως ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ παίχτης υποχρεούσαι να το ακολουθήσεις, με την καλύτερη δυνατή απόδοση. Δεν θα ξανά γράψατε ο τσορτι αλπα έκλαιγε γιατί ο Βαλβερδε δεν του έφτιαξε ψυχολογία. Σε σένα μιλάω Φρεντ. Δίνεις πάτημα. Ούτε εμένα έρχεται ο προϊστάμενος να με φτιάξει, τρώω κατό κιλά στρες στην εργασία μου, και ψύχουλα πληρώνομαι συγκριτικά με λιμά σαν εκείνον. Αν δεν αντέχει άλλο, πούλο.

Ενότητα τζβάι: όχι τιτίκες στην ομάδα, ή αν τους φέρεις μετά μην απορείτε γιατί παίζουν σαν τιτίκες. Κρισμάν αγόρι μου γιατί κοιτάς έτσι;

Ενότητα ντράι: όχι πολλά λεφτά σε θέσεις που δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί δεν μένουν λεφτά για θέσεις που υπάρχει χοντρό πρόβλημα. Αυτό μου πήρε δεκαετίες φιλοσοφίας, και που κάθομαι να σας το εξηγώ κανονικά δεν πρέπει.

Ενότητα φίερ: ο Πικε είναι ξοφλημένος, και σαν κάθε ξοφλέ τον χαιρετάς απ'τον σύλλογο. Δεν γίνεται ο τενεκές να κάνει δηλώσεις α λα Παπασταθόπουλος, και να λένε μπράβο, με χασταγκ μπαρτομεουάουτ. Γάγγραινες. Δεν κόβει ούτε σε φύλλο τράπουλας και έχει το θράσος να κάνει δηλώσεις ηγέτη (που δεν είναι κιόλας).

Ενότητα φϋνφ: να τις πηδάτε όπως οι Γερμανοί στη μπάλα, και θα σας έχουν Βασιλιάδες. Οκ, το τελευταίο είναι λίγο λάιφ κόουτσινγκ, αλλά ξέρετε τι εννοώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Barcelonistas έχετε στην ομάδα κανένα στέλεχος από την μεγάλη Βραζιλία της εφτάρας ( Sete a Um) που μετέφερε το χάρισμα?

Η πιο σκληρή ποδοσφαιρική τσόντα της δεκαετίας, με την Βραζιλιάνικη εφτάρα να είναι η αγαπημένη μου λόγω αντιδράσεων φιλάθλων. Οι Γερμανοί έχουν τον τρόπο τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή σκεφτόμουν να γράψω κρίμα για τον Μέσι, που χαράμισε τα τελευταία αρκετά χρόνια πολύ καλής μπάλας σε αυτήν την ομάδα που έτρωγε συνεχόμενες 3άρες και 4άρες στις τελικές φάσεις του ch.l.

Αλλά δεν υπάρχει κρίμα, επαγγελματίες είναι με επιλογές ο καθένας. Δηλαδή τα έβλεπε και ο Μέσι, εδώ τα βλέπαμε εμείς με τους αποκλεισμούς πόσο λάθος πήγαινε η ομάδα σε όλα τα επίπεδα.  Ας έφευγε(;) Βασικά μόνο για τους οπαδούς κρίμα, μόνο αυτοί δεν φέρουν ευθύνη.
 

Η Μπαγερν βρήκε και τα έκανε. Είχε φυσικά απο πριν την αυτοπεποίθηση, αλλά η αντίπαλη άμυνα όταν είανι τόσο ερασιτεχνική, τελείως κυριολεκτικά μιλώντας εραστιτεχνική η αμυντική λειτουργία, σου δίνει τέτοιον αέρα, σου δίνει και πνευμόνια παρπαάνω να πρεσάρεις και σου ανοίγει την όρεξη να μην βάλεις στοπ στις μηχανές.
 

Θέλω να δω την Μπάγερν με πιο σοβαρή ομάδα, γιατί δεν συμφωνώ οτι είναι τόσο μηχανή όσο ήταν η Μπαρτσελόνα του Πεπ. Ή μάλλον, δεν το έχει αποδείξει, εκείνη η ΜΠαρτσελόνα διέλυε άμυνες 10 φορές καλύτερες απο την χθεσινή της Μπαρτσελόνα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτο συμφωνω.Αν και θεωρειται φαβορι η bayern,η barcelona δεν ηταν δειγμα για να καταλαβουμε την δυναμικη της.Αν περασει αποψε η city,που το πιστευω,θελω να  δω την bayern απεναντι σε πιο σοβαρη ομαδα αλλα και σοβαρο προπονητη.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είμαι και πολύ Μπάρτσα, μόνο φαν του Μέσι είμαι αλλά θα γράψω την γνώμη μου. 
Χθες τραγική εμφάνιση από Τερ Στέγκεν, Μπουσκέτς, Λενγλκέτ (δεν γίνεται αυτός να παίζει Μπαρτσελόνα και να αφήνει την Νάπολι να παίρνει Μανωλά), Πικέ, πιο αργός και από τον Αβραάμ Παπαδόπουλο, μπακ ανύπαρκτα, αυτό το πράμα ο Σέρτζι Ρομπέρτο τι μάνατζερ έχει που τον βάζουν και πρώτη μούρη σε παιχνίδια σαν το PES και θα νομίζει κανένα παιδάκι οτι έτσι είναι οι καλοί ποδοσφαιριστές. Καλύτερα να το ρίξει σε καμιά διαφήμιση για σαμπουάν να μην γελάει ο κόσμος όταν παίζει με σοβαρές ομάδες. 

Για την κατάσταση της Μπάρτσα φταίνε και οι Καταλανοί οπαδοί, που επειδή είχε ομαδάρες κάποιες χρονιές (κυρίως όταν έπαιζαν Ινιέστα, Τσάβι, που έχουν αδικηθεί επειδή υπήρξε ο Ροναλντίνιο και ο Μέσι μετά) την είχαν δει ότι είναι "περισσότερο από ένα κλαμπ" και ανεξαρτησία στην Καταλονία και άλλες τέτοιες παπαριές που έμπλεξαν με την ομάδα.
Και έχει φάει τόσες σφαλιάρες από όταν ψωνίστηκαν σαν σύλλογος και μάλλον της αξίζει.
Έτυχαν φέτος και στους Γερμανούς, που μάλλον μόνο τις ελληνικές έχουν λυπηθεί και σταματάνε στα 2-3, και έχουν να μετράνε και για του χρόνου.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...